Smród szamba z odpływów. POMOCY!

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

PRE2ES
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: PRE2ES » 06 paź 2015, 9:27

Witam wszystkich,

Mam ogromny problem ze smrodem wydobywającym się z odpływów w łazience.

Dom 1 piętrowy, szambo 10m3, dwie łazienki (mała na dole, duża na górze). Każda łazienka posiada własny pion wentylacyjny wyprowadzony nad dach zakończony kominkiem.

Problemem jest straszny fetor wydobywający się z odpływów w małej łazience na dole (górna nie jest jeszcze zabudowana) i smród szamba przed domem. Fachowcy którzy to robili rozkładają ręce, została wykonana rewizja rur kamerką, niby wszystko ok. Został przecięty pion od dużej łazienki i wstawiony napowietrzacz ale przyniosło to odwrotny efekt. Była zaślepiania kratka wentylacyjna w łazience co trochę zmniejszyło wydobywający się fetor ale nie wyeliminowało go całkiem. Syfony zostały sprawdzane, znajduje się w nich woda. Po moich ostatnich obserwacjach stwierdziłem, iż fetor z odpływu wydobywa się "mocniej",szybciej po włączeniu wentylatora w kratce wentylacyjnej łazienki.
Wygląda to tak jakby powietrze było zaciągane przez szambo?! Problem dotyczy tylko i wyłącznie łazienki na dole. Co prawda górna nie jest wykończona ale z pralki nic nie śmierdzi, w kuchni też jest ok.
Będę wdzięczny za każdą pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Podawanie pensji brutto, to tak jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 9:31

a szambo posiada komin wentylacyjny ? w jakiej odległości od domu jest posadowione

PRE2ES
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: PRE2ES » 06 paź 2015, 9:39

Szambo nie posiada komina wentylacyjnego. Jedynie dwie dziurki w które można włożyć pręt aby podnieść wieko studzienki.
Podawanie pensji brutto, to tak jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 9:45

PRE2ES pisze:Szambo nie posiada komina wentylacyjnego. Jedynie dwie dziurki w które można włożyć pręt aby podnieść wieko studzienki.


§ 35. Zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe, doły ustępów nieskanalizowanych oraz urządzenia kanalizacyjne i zbiorniki do usuwania i gromadzenia wydalin pochodzenia zwierzęcego powinny mieć dno i ściany nieprzepuszczalne, szczelne przekrycie z zamykanym otworem do usuwania nieczystości i odpowietrzenie wyprowadzone co najmniej 0,5 m ponad poziom terenu.

trochę prawa na początek

http://www.architektura.info/index.php/ ... sci_ciekle

PRE2ES
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: PRE2ES » 06 paź 2015, 9:55

Może wyraziłem się mało precyzyjnie, też nie jestem fachowcem w tej materii, ale czy takich schemat jest nieprawidłowy

https://www.google.pl/search?q=odpowiet ... EjeO4UM%3A

z tym, iż ja posiadam dwie rury wywiewne.

Jeśli chodzi o odpowietrzenie samego zbiornika to nic nie ma. Ale zdjęcie wieka nic nie pomaga.

Jeszcze jedno sobie przypomniałem, przed wstawieniem napowietrzacza po zdjęciu kapsla zasłaniającego odpływ z kibelka na górze, powietrze było wtłaczane do środka, a nie wyciągane na zewnątrz. Fachowiec mówił że jest to prawidłowe, ale moim zdaniem powinno być odwrotnie.
Podawanie pensji brutto, to tak jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 10:22

napowietrzacz działa w jedną stronę ... spuszczasz wodę w kibelku i zasysa powietrze do środka do rury ale aby mogło to powietrze wylecieć w szambie musi mieć komin wentylacyjny w płycie

teraz masz napowietrzacz na pionie ?

PRE2ES
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: PRE2ES » 06 paź 2015, 10:32

Tak, teraz mam założony napowietrzacz na jednym z pionów (od łazienki na górze). Pion od łazienki dolnej w której jest problem pozostawiono bez zmian. Ale smród jest jeszcze gorszy niż przy podłączonych dwóch pionach do wywiewek.
Podawanie pensji brutto, to tak jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 10:42

zdejmij napowietrzacz z pionu i otwórz szambo, do kratki wentylacyjnej w łazience przyłóż jakąś kartkę i zobacz czy się będzie trzymać czy spadnie ...

PRE2ES
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: PRE2ES » 06 paź 2015, 10:45

Ok. Po powrocie z pracy tak zrobię i zdam relację.
Podawanie pensji brutto, to tak jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 10:51

wentylacja i odpowietrzenie pionów to dwie odrębne instalacje, nie mogą nawet w tym samym kominie być puszczone obok siebie

PRE2ES
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: PRE2ES » 06 paź 2015, 11:04

Nie są puszczone obok siebie. Wywiewki są w pewnej odległości od kominów wentylacyjnych, ale być może są one zbyt nisko... na pewno jedna wywiewka jest poniżej poziomu kalenicy na spadzie dachu, druga o około 30 cm wyżej niż kalenica.
Podawanie pensji brutto, to tak jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 11:20

może wystarczy wyciągnięcie wyżej rury ;-) nie widzę domu ,projektu więc domyślam się tylko

sergii
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 09 wrz 2015, 23:38
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: sergii » 08 gru 2015, 17:58

Przykry zapach zawsze oznacza, że coś z szambem jest nie tak. Najprawdopodobniej uległo uszkodzeniu, dlatego należy zastanowić się nad wymianą zbiornika. Miałam podobną sytuację i okazało się, że zbiornik popękał, miałam wtedy szambo ekologiczne. Teraz mam betonowe firmy http://lublin.bratbet.pl/ i żadnego problemu z szambem :)

Gość10463
Re: Smród szamba z odpływów. POMOCY!

autor: Gość10463 » 08 gru 2015, 18:53

pier... jak potłuczony lub potłuczona .. bo już gubię się kim jesteś, raz nią raz nim a tak naprawdę zwykłym spamerem który sądzi iż linki na forum coś dają ;-)


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów