Zlecę budowę i wykończenie Z177 - łódzkie

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wizardrzg
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2015, 18:09
Zlecę budowę i wykończenie Z177 - łódzkie

autor: wizardrzg » 07 gru 2015, 18:14

Witam,

zlecę budowę i wykończenie budowy domu projektu Z177 http://z500.pl/projekt/717/Z177,maly-wy ... ialke.html .
Miejsce inwestycji: woj. łódzkie.
Ile orientacyjnie kosztowałoby wybudowanie takiego domku, z minimalnymi modyfikacjami (zwężenie do 7m, wydłużenie do 11m) oraz rezygnacja z jednej z łazienek na górze na rzecz garderoby.

Pozdrawiam,
Kamil

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Zlecę budowę i wykończenie Z177 - łódzkie

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 07 gru 2015, 18:37

Projekt o bardzo wysokim zapotrzebowaniu energii na ogrzanie (kWh/m2/rok) i jeszcze z drogim systemem grzewczym na gaz. Sporo będzie kosztował w użytkowaniu.



.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

wizardrzg
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2015, 18:09
Re: Zlecę budowę i wykończenie Z177 - łódzkie

autor: wizardrzg » 07 gru 2015, 19:08

Zasmucił mnie Pan tym.
W takim razie muszę poszukać innego projektu. Niestety nie jest łatwo znaleźć coś funkcjonalnego na szerokość 7m...

Gość10463
Re: Zlecę budowę i wykończenie Z177 - łódzkie

autor: Gość10463 » 07 gru 2015, 21:06

nie jest źle i wystarczy wnieść poprawki w projekcie, jak to mówimy zaadoptować projekt do warunków cieplno-wilgotnościowych i gruntowych

może się to wydawać dziwne ale każdy pisze pod siebie na forum i raczej mało kto tu jest niezależny w ocenie

większość projektów jest wykonywana na podstawie obowiązujących obecnie norm i tego się należy trzymać, jest wiele aspektów formalno-użytkowych o których powinno się mówić np o tym iż zastosowanie do budowy pustaków ceramicznych z wypełnieniem wełną mineralną lub stosowanie odpowiednich domieszek do betonów potrafi skutecznie obniżyć koszty późniejsze

dom jest na tyle mały iż można sobie pozwolić na wprowadzenie wielu udoskonaleń technicznych nie ponosząc zbyt wielkich funduszy

zaczyna mnie irytować podejście co niektórych na tym forum NIE, BO NIE, BO TAK MA BYĆ
klient chce zlecić budowę, a ja mu mogę w tym pomóc

ważne jest rozmawiać z klientem czego oczekuje i na tej podstawie wykonać wycenę

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Zlecę budowę i wykończenie Z177 - łódzkie

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 07 gru 2015, 22:41

wizardrzg pisze:Zasmucił mnie Pan tym.
W takim razie muszę poszukać innego projektu. Niestety nie jest łatwo znaleźć coś funkcjonalnego na szerokość 7m...

Nie ma potrzeby szukać nowego projektu, tylko wprowadzić kilka zmian, które poprawią zapotrzebowanie na kWh, między innymi izolacja domu i zmiana na efektywniejszy system grzewczy.



.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów