czyszczenie instalacji CO - filtr

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tonopah
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2008, 12:20
czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: tonopah » 11 gru 2009, 10:16

witam
jestem po wymianie rur w instalacji co, zasilane wszystko piecem gazowym po tygodniu pracy zapchał mi sie filtr pod piecem który wyczyściłem i wszystko jakby jest OK. Teraz tak sobie myślę czy może by nie było warto przeczyścić tej całej instalacji, jakoś chemicznemu czyszczeniu nie ufam więc może by zrobić jakiś filtr i spróbować to samemu wyczyścić. Czy to wogóle ma sens czy lepiej to czyścić tym filterkiem przy piecu co jakiś czas.

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30
Re: czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: mezik0 » 11 gru 2009, 21:13

to jak się odbywała ta wymiana instalacji? należy przepłukać

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin
Re: czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: astim » 12 gru 2009, 3:27

Po oczyszczeniu filtra ja bym nie płukał tylko powtórzył czyszczenie filtra po jakimś czasie. Powinno być ok.

tonopah
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2008, 12:20
Re: czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: tonopah » 12 gru 2009, 23:21

wymiana instalacji to była wymiana wadliwych rurek PEX szajsowatego producenta na nowe plastiki kisana, tak więc grzejniki zostały a w nich na pewno troche szlamu. No i chyba przez to wszystko może zdażyć się zapchanie filtra i słaby obieg. czyszczenie filtra powtórze parę razy i tyle.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
Re: czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: Paweł_Małek » 14 gru 2009, 12:40

Jaki to byl producent rusek (ten szajsowaty)?
Dobrze zeby ludzie wiedzieli jakiego g... nie kupowac

tonopah
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2008, 12:20
Re: czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: tonopah » 15 gru 2009, 9:30

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=13974&highlight=

Dodam jeszcze że nie życzę nikomu tego co mi się przydarzyło nawet gdy dostałem pieniądze na to wszystko to z tego niestety nic nie mam poza straconym i bardzo nerwowym rokiem, ponad pół roku przepychanek a następnie 2 miesiące remontu. To jest tragedia i za takie rzeczy to naprawdę pieniądze dają wyrzygane, a na dodatek to cie państwo oskubie bo trzeba podatek zapłacić. Wszystkie koszty wraz ze startami moralnymi to powinien płacić dystrybutor czy tam producent i dodatkowo jakaś kara żeby oduczyć ich takich praktyk.

VitcasPolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2014, 9:45
Re: czyszczenie instalacji CO - filtr

autor: VitcasPolska » 29 paź 2015, 12:09

Po wymianie instalacji warto ją wyczyścić. Czyszczenie nie musi polegać na spuszczeniu wody z instalacji, można użyć bezpiecznych i wygodnych środków. Dla nowych instalacji można użyć preparatu czyszczącego opartego na fosforanach, np. Preparat Czyszczący Vitcas CH-SC. Przyczynia się on do neutralizacji czynników korozyjnych które występują w nowych systemach, tłuszczów i topików stosowanych do zabezpieczenia instalacji, a także kurzu czy pyłu dostającego się do niej podczas montażu. Po zakończeniu procesu czyszczenia środek staje się inhibitorem.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 196 gości

Gotowe projekty domów