podświetlanie

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mezzo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 maja 2007, 10:35
Lokalizacja: żywiec
podświetlanie

autor: mezzo » 14 sty 2008, 16:40

witam mam prożbe czy ktoś podeśle jakiś schemacik jak połonczyć podświetlanie schodów i oco mi chozdi ,,,,,,,,,, na schodach 8siem lampek i teraz chcę je polonczyc z czujkami jak wchodzę to się zapalają na 10sek widziałem taki bajerek z której strony schodów by nie wchozdił to się same zaświecają i same gasną pozdrawiam

Elmont
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 20 sie 2006, 18:39
Lokalizacja: Rzeszów

autor: Elmont » 14 sty 2008, 17:43

Proponuję koledze kupić sobie np: podtynkowy czujnik ruchu 2 sztuki i odpowiednio to
połączyć .Zamontować dość nisko i będzie hulało pięknie ,widziałem już takie rozwiązanie
na oprawach /światło nocne/.Moja propozycja czujnika ,wnętrze do podtynkowego
czujnika ruchu nr kat 2936 Berker.podtynkowy czujnik ruchu 180 stopni standard
nr kat. 171309 Berker..Można ten problem rozwiązać na wiele innych sposobów ale ten
jest wg mnie najłatwiejszy. Powodzenia :D
Pracuję w zawodzie elektryka od 1969rw Elektromontażu.

mezzo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 maja 2007, 10:35
Lokalizacja: żywiec
podświetlanie

autor: mezzo » 16 sty 2008, 9:50

witam dzięki za podpowiedz prosze jeszcze mi podpowiedzieć najlepiej naszkicować jak sie da maly schemacik jak to wszystko połonczuć ile przewodow puśćić pozdrawiam ,,,,,,,właśnie pod takie czujniki chcę przygotować instalacie

Awatar użytkownika
marcin2057
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:50

autor: marcin2057 » 29 sty 2008, 7:49

tu masz link do takiego czujnika pod tynkowego:
[link do oferty na Allegro wygasł]


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów