Zatykający się zlew, a czyste rury

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Spinafin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2015, 18:35
Zatykający się zlew, a czyste rury

autor: Spinafin » 23 wrz 2015, 18:53

Witam,

mam poważny problem ze zlewem w kuchni. Jakiś czas temu zlew zaczął się zatykać. Kret nic nie dał, więc rozmontowaliśmy rury i je porządnie wymyliśmy. Po zmontowaniu, po puszczeniu większej ilości wody, zlew znowu się zatyka. Przy spływaniu wody słychać bulgot.
Dodatkowo zaczęło cieknąć z górnej części instalacji(tam, gdzie łączy się z 2 wężami) - tak jakby woda się cofała do góry.
Obrazek

Szary wąż prowadzi od zmywarki, biały od tej dziury w zlewie(nie wiem jak się nazywa :P).
Szary wąż nie jest szczelnie nałożony, ponieważ jest trochę przykrótki i się obsuwa. Wejście u samej góry jest za wąskie na biały wąż. Nie jestem pewien, czy dobrze wszystko podłączyłem po czyszczeniu, ale nie widzę innej możliwości.

Bardzo prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

Spinafin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2015, 18:35
Re: Zatykający się zlew, a czyste rury

autor: Spinafin » 26 wrz 2015, 14:11

Po odłączeniu rur z syfonem od rury odpływowej woda płynie przez nie prawidłowo.

Czy z tego wynika, że zatkana jest rura odpływowa? Jeśli tak, to w jaki sposób ją prawidłowo przeczyścić?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Zatykający się zlew, a czyste rury

autor: Enerbau » 26 wrz 2015, 22:54

Wynika z tego, ze odpływ w rurze odpływowej jest niedrożny. Samemu można się tylko pomodlic, by nie było gorzej. Trzeba wezwać fachowca, który udrożni rury!


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów