Problem z wyborem ogrzewania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

G-Slawek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:06
Lokalizacja: katowice
Problem z wyborem ogrzewania

autor: G-Slawek » 14 sty 2008, 8:38

Witam
Znajomi mają problem z wyborem ogrzewania (węglowe)

- Kamienica około 40m2 Ip.
- Jaki piec(chyba z kopytem) nie widziałem takich małych na allegro?
- Żeby była możliwość zagrzania ciepłej wody

Poroszę o porady, sugestie, linki w tej sprawie.
Dodam, że nie posiadają dużych zasobów finansowych

wacho_wacho
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2007, 10:01
Lokalizacja: się biorą dzieci?

autor: wacho_wacho » 14 sty 2008, 15:18

Witam!
Najmniejszy kocioł jaki ja mogę na chwilę obecną zaoferować to TKW 9,6 kW firmu Torus. Starcza on coprawda na ogrzanie około 70-80 m2, ale nic mniejszego chyba nie ma na rynku.
Kocioł jest niewielki (800x335x450mm), więc spokojnie zmieści się w ciasnej kamienicy ;)
cena: około 1600,- brutto
więcej szczegułów na maila tylko- na forum gonią admini za wklejanie linków itp. :?

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 14 sty 2008, 15:20

Dodam, że nie posiadają dużych zasobów finansowych
No to zawsze prowadzi do błędów w instalacji jak znam życie :wink: Ale w Castoramie widziałem węglowce o mocy 6 czy 7kw.Dodając zasobnik 150l. przy ostrożnym paleniu nie będzie większych sensacji.Zwłascza jak piec obkleji się sadzą,wtedy nie będzie już taki wyrywny do gotowania.Odpowiednio dobrane grzejniki mocą i firmą,będą dobrze oddawać ciepło,więc nie tak łatwo zagotować.Piec musi mieć regulację ciągu.Bez tego nie da się zasypywać go na noc.A to jest ważne,bo co to za przyjemnośc nie móc zasnąć bo gorąco w domu,a budząc się nie wyspanym oglądać sople lodu na suficie :lol: No i oczywiście potrzebna będzie automatyka do zasobnka cwu. żeby nie pracował jak akumulator,bo po wygaśnięciu nie będzie ciepłej wody!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości

Gotowe projekty domów