Wanny w podłodze

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Wanny w podłodze

autor: Redakcja » 04 maja 2012, 21:25

Wanna w podłodze? Dlaczego nie? Wanny w podłodze >>
Redakcja

Super łazienki
Wanny w podłodze

autor: Super łazienki » 04 maja 2012, 21:25

Pani Katarzyno, jak widać - na załączonej przez Panią fotografii - czubki drzew świadczą o tym, że duże wanny (oraz baseny!!!) instaluje się w podłodze również na wyższych kondygnacjach, również i na wysoko położonych tarasach. Raj dla oka - piękna architektura wnętrz. Gratulacje!

Wanna-w-wannie
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Re: Wanny w podłodze

autor: Wanna-w-wannie » 23 cze 2012, 8:17

wanny w podłodze- może nie tak ładne - były popularne w stanach już w latach 70, pomysł się przyjął szybko i rozpowszechnił, problemy zaczęły się kiedy wanny przestały wyglądać tak ładnie i ludzie chcieli je zmieniać. Wtedy właśnie wymyślono usługę "wanna w wannie", bo nie każdego było stać na przebudową domu. Teraz pewnie już inaczej montuje się takie wanny i łatwiej jest je wymienić, niż te z lat 70 w USA.

MORDIMER
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 cze 2012, 20:52
Kontaktowanie:
Re: Wanny w podłodze

autor: MORDIMER » 24 cze 2012, 21:09

Ciekawe rozwiązanie ale nie dla każdego. Łatwiejszym wyjściem i do wykonania w każdej trochę większej łazience jest wanna wolnostojąca obudowana płytkami, ze schodkami oraz armaturą np. 3-otworową. Przykład takiej wanny: http://megastore.pl/106151,Kolo-Wanna-o ... x85cm.html

ceramika design
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2014, 17:29

autor: ceramika design » 31 sie 2014, 19:22

Wyglądają niesamowicie :) Szkoda, że są nie do zamontowania w mieszkaniu...

Kan-dan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 25 lip 2015, 0:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wanny w podłodze

autor: Kan-dan » 17 wrz 2015, 15:34

ciekawa sprawa, fajnie to wygląda;)
Pozdrawiam! ;)

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Wanny w podłodze

autor: Tomko43 » 18 wrz 2015, 20:55

Łaaał te wanny sa mega. Ale aż boję zaglądać sie do cenników :)

Awatar użytkownika
krenipek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2015, 20:02
Re: Wanny w podłodze

autor: krenipek » 20 wrz 2015, 7:44

Widok na projektach może i rzeczywiście imponujący, ale patrząc po moich znajomych którzy zrobili sobie taką wannę w łazience przy swojej sypialni i teraz żałują, bo w ogóle jej nie używają. W dodatku umycie i wysprzątanie takiej wanny jest już wielkim wyzwaniem, że wolą jej nawet nie brudzić. W ciągu 3 lat skorzystali z niej może 4-5 razy (głównie na początku). Ale co się dziwić ja mam mam zwykłą wannę, która też stoi pusta. Mimo wcześniejszych deklaracji, że wanna jest potrzebna wszyscy i tak teraz chodzą do drugiej łazienki pod prysznic.

Stef7
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 31 sie 2015, 13:52
Re: Wanny w podłodze

autor: Stef7 » 25 wrz 2015, 11:01

Sama myślę o wannie wpuszczonej w podłogę. Przede wszystkim dlatego, że takie rozwiązanie wygląda niezwykle efektownie.Fakt, jej montaż wymaga nie tylko sporej przestrzeni oraz odpowiedniej konstrukcji podłogi czy stropu, jednak projekty, które znalazłam u niemieckiego producenta BETTE zachwycają mnie swoim wykonaniem: http://www.bette.de/en/products/

FranekD
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2016, 15:48
Re: Wanny w podłodze

autor: FranekD » 25 sty 2016, 15:07

Wygląda super, ale o kilku rzeczach trzeba pomyśleć wcześniej. Do takiej wanny wchodzi bardzo dużo wody w zależności od tego jaki system ogrzewania wody mamy, czasem może to być problem żeby jednorazowo tyle tam wlać. Fajnie też zrobić ogrzewanie podłogowe pod taką wanną żeby woda dłużej utrzymywała temperaturę.

GlazuraStrzelin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:48
Re: Wanny w podłodze

autor: GlazuraStrzelin » 26 sty 2016, 9:29

To racja,w przypadku montażu takiej wanny,warto pomyśleć o kilku czynnikach jak np: ogrzewanie podłogowe czy koszty związane z jej montażem,ale efekt jest naprawdę bardzo dobry,wręcz rewelacyjny i jeżeli mamy większą łazienkę to można się nad tym zastanowić.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów