Czy z wynajmem domu lub mieszkania jest dużo formalności?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MrMaurycowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2015, 11:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Czy z wynajmem domu lub mieszkania jest dużo formalności?

autor: MrMaurycowski » 07 wrz 2015, 8:50

Witajcie! Mam dom po rodzicach, który od dłuższego czasu stoi pusty.. Ja go nie potrzebuję, bo mieszkam dość daleko i mam swój dom. Myślałem o tym, żeby dom po rodzicach sprzedać, bo w sumie tak z rodzicami ustalałem, jeszcze przed ich odejściem z tego świata.. ale żaden kupiec na dom póki co się nie znalazł i zastanawiam się czy warto może byłoby ten dom wynająć? Jak uważacie? Dom ma około 100 m? Jednak martwią mnie te wszystkie formalności z wynajmem? Czy warto się w to bawić i czerpać jakieś zyski, czy lepiej poczekać, aż znajdzie się kupiec? Zastanawiałem się czy nie skorzystać z pomocy specjalistów z tym wynajmem i trafiłem na http://www.k2assetmanagement.pl/zarzadzanie-najmem/jak-szybko-i-bezpiecznie-wynajac-mieszkanie ... Jak myślicie? Specjaliści pomogą?

Awatar użytkownika
Domek75
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2015, 20:23
Lokalizacja: POLAND
Re: Czy z wynajmem domu lub mieszkania jest dużo formalności

autor: Domek75 » 14 wrz 2015, 11:06

według mnie wynajęcie domu zależy głównie od jego wyposażenia i ceny za wynajem, no i chyba najważniejsze jego lokalizacji, na Twoim miejscu najpierw zadziałałabym sama, pisząc ogłoszenia w internecie, że chcesz wynająć dom i podając jego cenę, musiałbyś wykonać dobre zdjęcia pomieszczeń i szukać wynajemców :) ewentualnie jak nie masz czasu lub po prostu Ci się nie chce w to wszystko zagłębiać to wtedy zdecydowanie warto wynająć taką firmę i nie przejmować się już niczym :) powodzenia :)

marbasiarczyk67
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2015, 15:17
Re: Czy z wynajmem domu lub mieszkania jest dużo formalności

autor: marbasiarczyk67 » 17 wrz 2015, 16:11

Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić i jedno i drugie. To znaczy, wystawić dom na sprzedaż, ale również wynająć. Czasami kupiec na dom znajduje się po bardzo długim czasie. Mam znajomego, który na sprzedaż domu czekał prawie trzy lata. Przez ten czas spokojnie można go sobie wynajmować. Najlepiej firmie, nie osobom prywatnym, te drugie niekoniecznie zadbają o to, żeby dom nie był zniszczony lub uszkodzony. Firma dodatkowo spisuje z nami umowę, to też wiele ułatwia.

MrMaurycowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2015, 11:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Czy z wynajmem domu lub mieszkania jest dużo formalności

autor: MrMaurycowski » 24 wrz 2015, 20:31

Wiesz, po nawet w sumie krótkim zastanowieniu się stwierdziłem, że faktycznie nie chce mi się tym zajmować, nie chce mi się nawet szukać innej firmy od wynajmu i poprzestanę na tej K2 Asset Management, tym bardziej, że poczytałem sobie opinie na ich temat w sieci i nie znalazłem ani jednej negatywnej, co dobrze rokuje dla naszej współpracy. Zadzwonię do nich w następnym tygodniu i ustalę szczegóły, zobaczymy, może będę miał nosa i faktycznie okażą się takimi profesjonalistami, jak o nich w necie piszą:-) Dzięki za odpowiedź:-)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów