Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
natalisses
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2014, 20:39
Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: natalisses » 07 mar 2014, 20:55

Witam. Mam problem z czarnym gresem polerowanym 30x60 zakupionym tydzień temu w Obi. We wtorek płytki zostały położone i od tamtego czasu jestem załamana! Po umyciu podłogi zostają okropne smugi, a gres polerowany w rzeczywistości jest matowy. Na różnych forach czytałam że jest na nich wosk konserwujący. Jest to bardzo możliwe bo gres wydaje się tłusty, lecz po myciu aktywną pianą, mleczkiem cif, proszkiem cytrynowym z tesco, nawet cilit bankiem w jednym miejscu, a podłoga wygląda nadal tak samo! Jedynie zmniejszyła się ilość smug. Przy zakupie w sklepie dostałam informacje tylko o tym że płytki trzeba zaimpregnować, ale przecież nie będę impregnować płytek które tak wyglądają, bo wtedy to już nic z nimi nie zrobię. Bardzo proszę o pomoc!!!

KTH
Re: Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: KTH » 07 mar 2014, 21:28

szukaj w necie BETAWAX - mi pomogło a doradził mi kamieniarz ... a nie glazurnik
ale jest jeszcze jedno ale ... jaki klej stosowałaś bo niektóre kleje odbarwiają płytki i żaden producent nie uwzględni reklamacji potem

smugi ... albo pozostałości po fudze albo odbarwia klej albo jedno i drugie
woski i inne lakiery są bezsensowne lepiej wylać czarną żywicę i nie martwić się o smugi i fugi ;-)
po 5 latach walki z płytkami znajomy tak właśnie uczynił ... ma spokój i zaje... iście odproną na uszkodzenia posadzkę, chyba też pójdę w jego ślady

ale spróbuj betawaxu włoski środek ale potrafi wiele wizualnie zrobić

natalisses
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2014, 20:39
Re: Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: natalisses » 07 mar 2014, 21:36

Nazwy kleju nie pamiętam ale był to jeden z tych lepszych, który polecił mi pan w sklepie. Smugi nie mogą być po fugach bo płytki były kładzione na styk. Jutro spróbuje kupić ten betawax. Dzięki za pomoc! :)

KTH
Re: Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: KTH » 07 mar 2014, 21:43

zrób zdjęcie w świetle dziennym bez lampy pod kątem zobaczymy co tam widać
jeśli z Wawy jesteś to na Bartyckiej masz sklep drugi na Tarchominie
a jak nie to przez jakiś sklep internetowy kup

acha i jak Ci została jakaś płytka to zrób próbę na niej zanim na posadzce zrobisz
potem sobie porównasz z tą na posadzce gdzieś w rogu najlepiej ;-) jak ta luźna będzie czarna bez smug a ta na posadzce z smugami to sprawa jasna - KLEJ WINNY

wolę uprzedzić od razu

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: Interno » 08 mar 2014, 22:34

natalisses pisze: Przy zakupie w sklepie dostałam informacje tylko o tym że płytki trzeba zaimpregnować, ale przecież nie będę impregnować płytek które tak wyglądają, bo wtedy to już nic z nimi nie zrobię. Bardzo proszę o pomoc!!!

Gres polerowany każdy a szczególnie jednolity w kolorze trzeba impregnować przed układaniem i przed obróbką .
Jak rozumiem płytka zakupiona smug nie posiada.

GrupaPSC
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2015, 6:06
Kontaktowanie:
Re: Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: GrupaPSC » 09 wrz 2015, 5:38

Witam,
problemy z gresem to powszechny problem. Widać to po ilości zapytań w Internecie. Moim zdaniem najlepiej zastosować profesjonalne środki czystości. Na rynku są dostępne dwa środk do doczyszczania gresu jeden o odczynie zasadowym, drugi o odczynie kwasowym. Skoro uważasz, że na twoich płytkach coś jakby wosk zastosuj preparat o zasadowy, który usuwa tłuste oraz trudnozmywalne zanieczysczenia. Czesto zdarza się jednak, że na nawierzchni gresu znajdują się zabrudzenia mineralne, pył. Wtedy stosujemy preparat kwasowy. Trzeba jednak pamiętać, że po zastosowaniu preparatu kwasowego konieczna jest neutralizacja powierchni czystą wodą. Osobiście mogę Ci polecić produkty LAKMY:

Flormatik gres alkali
Flormatik gres acid
Technolog Grupa PSC

tzcleaner
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2017, 9:08
Re: Problem z gresem polerowanym. POMOCY!

autor: tzcleaner » 23 maja 2017, 9:20

Ze środkami kwasowymi w przypadku ceramiki trzeba uważać. Warto dopytać sprzedawcę czy na gres (nawet ten polerowany) nie zostało nałożone szkliwo. Kwas może doczyścić nam pięknie podłogę ale brud zdejmiemy razem ze szkliwem i zaczną się problemy z utrzymaniem czystości. Płytka zacznie przyjmować więcej brudu niż przed myciem.

Z kwasami ostrożnie bo nie każdy gres sprzedany jako polerowany naprawdę nim jest.

W przypadku spraw beznadziejnych prosimy o kontakt.
tel. 794083546
http://tzcleaner.pl/


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów