Jak dobrać moc kotła?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 08 lut 2013, 12:48

(az dziwne ze jeszcze to nie nastąpiło) który uwaza ze jestem szkodnikiem a obliczenia ozc

Zaatakowany.... Nie Szanowny Panie nie zaatakuje, a się zapytam :
1- Jak można rozbić obliczenia - bez podawania współczynnika przewodzenia ciepła przez przegrody?
2- W domach izolowanych - to takie gdzie zużycie energii nie przekracza 30kWh/m2 rocznie - jest ODWROTNIE JAK W DOMACH NIEIZOLOWANYCH - im większa moc ogrzewania na m2 tym mniejsze zużycie energii - Jaki jest więc sens liczenia OZC?

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: asolt » 08 lut 2013, 19:32

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
(az dziwne ze jeszcze to nie nastąpiło) który uwaza ze jestem szkodnikiem a obliczenia ozc

Zaatakowany.... Nie Szanowny Panie nie zaatakuje, a się zapytam :
1- Jak można rozbić obliczenia - bez podawania współczynnika przewodzenia ciepła przez przegrody?
2- W domach izolowanych - to takie gdzie zużycie energii nie przekracza 30kWh/m2 rocznie - jest ODWROTNIE JAK W DOMACH NIEIZOLOWANYCH - im większa moc ogrzewania na m2 tym mniejsze zużycie energii - Jaki jest więc sens liczenia OZC?


Długo nie czekałem, odpowiedz jest taka jakiej się spodziewałem. Z mojej strony EOT, dalsza dyskusja jest bezcelowa

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: bachus » 09 lut 2013, 0:52

Enerbau pisze:Nie sądzę, że Kolega TB będzie się w ten temat wtrącał,

Ha, ha,ha. Ustalcie z miszczem T.B. wersje

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 lut 2013, 7:47

asolt pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:
(az dziwne ze jeszcze to nie nastąpiło) który uwaza ze jestem szkodnikiem a obliczenia ozc

Zaatakowany.... Nie Szanowny Panie nie zaatakuje, a się zapytam :
1- Jak można rozbić obliczenia - bez podawania współczynnika przewodzenia ciepła przez przegrody?
2- W domach izolowanych - to takie gdzie zużycie energii nie przekracza 30kWh/m2 rocznie - jest ODWROTNIE JAK W DOMACH NIEIZOLOWANYCH - im większa moc ogrzewania na m2 tym mniejsze zużycie energii - Jaki jest więc sens liczenia OZC?


Długo nie czekałem, odpowiedz jest taka jakiej się spodziewałem. Z mojej strony EOT, dalsza dyskusja jest bezcelowa


Ja nie dyskutuję, staram się Panu wyjaśnić fizykę, np z definicji - kiedy można podawać współczynnik przewodzenia ciepła! Nie wiem jak Pana przekonać ( bo dla mnie to oczywiste ) że bez tego parametru ( współczynnik przenikania ciepła ) obliczenia charakterystyki energetycznej są pozbawione sensu!
Naprawdę Pan uważa, że bez WPC można robić takie obliczenia???

cityhome
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2013, 11:58

autor: cityhome » 03 cze 2013, 12:01

Jesli ktoś z was ma problem z doborem kotła, lub potrzebujecie efektywności energetycznej kotła, czy certyfikatu -audytu energetycznego, to prosze o kontakt, blu@wp.pl, lub przez naszą stronę. :0, www.cityhome.net.pl, pozdrawiam,

klucha
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2014, 18:23

autor: klucha » 02 lis 2014, 18:32

Mam zamiar kopić kocioł- nie chce jednak przepłacać za za większą moc więc doradźcie - mam dom nowy ocieplony 100m2. Cjce kupic taki kocioł z podajnikiem (firma Piecbud) http://piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj-g
Z waszych podpowiedzi wynika że powinnam mieć 13KW, a ten kocioł jest 15 KW- czy to nie za dużo?

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: karoka65 » 02 lis 2014, 20:18

Moja podpowiedź będzie taka że to o wiele za dużo :)
Najmniejszy jaki jest dostępny to 7kW i ten jeszcze się tam nie napoci :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: Bolas » 02 lis 2014, 20:31

Dlatego w takich przypadkach i zapotrzebowaniu schodzimy na ziemię i inwestujemy pieniądze w gaz pompę ciepła lub ogrzewanie elektryczne - tylko nie akumulacyjne.

maniek5
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2015, 9:02

autor: maniek5 » 08 sie 2015, 10:00

Ja stoję przed wyborem kotła i nie mogę się zdecydować. Kolega polecił mi Carbotherm.pl, mają kotły o mocy od 15 kW do 2MW, więc na pewno znajdę coś dla siebie, no ale i tak przydałoby mi się więcej opinii.Ktoś może coś powiedzieć na ten temat?

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Jak dobrać moc kotła?

autor: Greengaz » 08 sie 2015, 13:58

Omijać szerokim łukiem "rady" spamera mańka.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości

Gotowe projekty domów