Ciepły montaż okien na beton komórkowy

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

jasnoniebieski
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2015, 9:54
Ciepły montaż okien na beton komórkowy

autor: jasnoniebieski » 13 mar 2015, 10:01

Witam

Mój pierwszy post.
Mam w tej chwili stan surowy, ściany z betonu komórkowego. Będę wstawiał okna licujące z zewnętrzną krawędzią ściany, potem jeszcze 15 cm styropianu na zewnątrz. Jeśli dobrze rozumiem ciepły montaż to taśmy, którymi okleja się okna mają nie dopuścić do dostania się wilgoci do pianki montażowej wokoło nich. Ale czy wilgoć nie dostanie się do pianki poprzez sam beton komórkowy od strony ściany? Mógłby mi ktoś to rozjaśnić?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ciepły montaż okien na beton komórkowy

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 mar 2015, 12:45

1 - nie wolno dawać styropianu od zewnątrz na BK !!! Od wewnątrz musi być warstwa o dużym oporze dyfuzyjnym!!! Styropian na zewnątrz, zatrzyma wilgoć w ścianie i zyski ze słońca, a mur ciepło odprowadzi przez fundament do gruntu.

Obrazek

Obrazek
2 - okna montuje się w izolacji
Obrazek

Obrazek

Obrazek

jasnoniebieski
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2015, 9:54
Re: Ciepły montaż okien na beton komórkowy

autor: jasnoniebieski » 13 mar 2015, 22:59

Wiem to wszystko Panie Tomaszu z Pana poprzednich postów. Ale dom już stoi, projekt jest jaki jest i po prostu spróbuję troszkę go podratować. Mam w planach wentylację mechaniczną, co projektant odsądza od czci i wiary... :wink:

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ciepły montaż okien na beton komórkowy

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 mar 2015, 10:38

jasnoniebieski pisze:Wiem to wszystko Panie Tomaszu z Pana poprzednich postów. Ale dom już stoi, projekt jest jaki jest i po prostu spróbuję troszkę go podratować. Mam w planach wentylację mechaniczną, co projektant odsądza od czci i wiary... :wink:

Pan takiego nie nazywa projektantem. Projektant powinien znać podstawy fizyki budowli.

Cin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 05 maja 2015, 13:00
Lokalizacja: Opole
Re: Ciepły montaż okien na beton komórkowy

autor: Cin » 04 sie 2015, 8:09

tutaj są trzy filmy które bardzo dobrze obrazują prawidlowy cieplky montaż:

https://www.youtube.com/watch?v=G-xCL8UEaG8
Blondynka spóźnia się do pracy. Zdenerwowany szef dzwoni do niej i mówi:
- Gdzie Ty jesteś? Jadę do pracy, korek jest . A jak długi? Nie wiem, bo jadę pierwsza.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 494
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Ciepły montaż okien na beton komórkowy

autor: martan » 09 gru 2015, 10:02

Ja również zdecydowałem się na ciepły montaż, zastanawiam się jednak, jak ograniczyć nieco koszty.
I tu mam pytanie odnośnie folii: czy taka może być: http://simteq.pl/do/item/028927/Folia-wewnetrzna-100-mm
Jest stosunkowo tania, ale oczywiście jeśli się nie nadaje do tego typu izolacji, to wezmę droższą.
Poza tym zastanawiam się, czy to wszystko jedno jaką piankę poliuretanową wybiorę, czy też różnią się one między sobą jakością w znaczący sposób?
Chodzi o to, że okien mam dość dużo i staram się ograniczać koszty, jak mogę.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

Gotowe projekty domów