wyginanie się krokwi na zewnatrz-powód

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

MALWINA279
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 lis 2013, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
wyginanie się krokwi na zewnatrz-powód

autor: MALWINA279 » 31 lip 2015, 8:59

Witam,proszę mi powiedzieć dlaczego krokwie wystające poza dach mogą się wyginać?

Chciałam krokwie rzeźbione które będą ozdobą domu,teraz się obawiam aby nic się z nimi nie zaczęło dziać.
Dodam że drzewo mam na działce od dwóch tygodni,
dach dwuspadowy
,kąt dachu 35 stopni.
krokiew ma szerokość 22cm

Gość10463
Re: wyginanie się krokwi na zewnatrz-powód

autor: Gość10463 » 31 lip 2015, 9:36

to jeszcze jakieś 60 lat i będziesz mogła je ściąć, sosna raczej szybko nie rośnie

MALWINA279
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 lis 2013, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Re: wyginanie się krokwi na zewnatrz-powód

autor: MALWINA279 » 31 lip 2015, 17:17

Nie rozumiem o czym do mnie piszesz

Gość10463
Re: wyginanie się krokwi na zewnatrz-powód

autor: Gość10463 » 01 sie 2015, 8:15

MALWINA279 pisze: Dodam że drzewo mam na działce od dwóch tygodni ...

a czego tu nie rozumieć ???

dla mnie drzewo rośnie a drewno jest ścięte, ale w Wawie może i drewna rosną

na krokwie drewno musi być sezonowane min. 3-4 lata aby się nie odkształcało, jeśli jeszcze miesiąc temu siedziały na nim wrony to raczej będzie się chińskie S wyginać, dekarze wiedzą jak zaciąć odpowiednio by nie powstawały pęknięcia, tyle że ta wiedza kosztuje u nich dość sporo banknotów

adam_50
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:34
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: wyginanie się krokwi na zewnatrz-powód

autor: adam_50 » 01 sie 2015, 13:04

Najczęstszą przyczyną "wykręcania" się wbudowanego drewna jest użycie niewłaściwego materiału.
W przypadku drewna oznacza to zbyt mokry i niepoprawnie przesortowany (ilość spękań, skręt włókien, ilość sęków itp). Dobry materiał powinien być odpowiednio ocechowany (oznaczenie CE).
Jednak jeżeli chcesz osiągnąć dodatkowe wartości estetyczne powinnaś zaostrzyć kryteria. Tutaj akurat jest sprawa prosta im wyższa klasa wytrzymałościowa tym ładniej wygląda krawędziak.
Wg mnie, jeżeli kupiłaś drewno sosnowe C35 to wszystko będzie dobrze.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów