Piece kaflowe

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Piece kaflowe

autor: Redakcja » 17 gru 2013, 9:10

Piece kaflowe przeszły metamorfozę zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i budowie wewnętrznej. Piece kaflowe >>
Redakcja

ilina
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2013, 9:00
Piece kaflowe

autor: ilina » 17 gru 2013, 9:10

zawsze mi się podobały takie piece i zanim zaczęłam urządzać dom, od razu wiedziałam, że piec kaflowy w nim się znajdzie, udało mi się wybrać ładny piec w http://kominki-pinus.com.pl, teraz dodaje uroku mojej kuchni:)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Piece kaflowe

autor: Enerbau » 17 gru 2013, 19:37

[quote="ilina"][/quote]
ilina, barbrara to siostra czy koleżanka z pracy? "Rzuć" okiem vt/43780/0/ogrzewanie-domu-zintegrowane#263783 :D










Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Piece kaflowe

autor: Greengaz » 17 gru 2013, 21:53

CtrlC - CtrlV

Kto mi wytłumaczy o co tutaj chodzi?
Redakcja umieszcza "zajawkę" artykułu na forum. W tej samej minucie ukazuje się głupawy wpis reklamowy.
Jest to nagminna praktyka. Przyjrzyjcie się odredakcyjnym "zaczynom" tematów i pierwszym wpisom.

Takie "zaczyny" pojawiają się nawet nie w grupach tematycznych, ale np. o gniazdkach elektrycznych czy napędach do bram w grupie ogrzewanie.
Polityka REDAKCJI jest dla mnie zupełnie niezrozumiała.
Niektóre z tematów składają się tylko i wyłącznie z wpisów reklamowych. To forum nie pogrąża się samo - taką polityką celowo doprowadzane jest do upadku.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

KOMINKI GRUM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26

autor: KOMINKI GRUM » 27 cze 2015, 11:28

Bardzo proszę o usunięcie zdjęcia gdyż jest ono własnością firmy GRUM KOMINKI, lub załączyć do opisu firmę która wykonała ten piec która jest właścicielem projektu jak i pieca
Marcin Soiński

KOMINKI GRUM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26

autor: KOMINKI GRUM » 27 cze 2015, 11:30

A wspomnianą wcześniej firmę PINUS z Sopotu polecamy z czystym sumieniem i pozdrawiamy
Marcin Soiński

WincentyBorowski
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 23 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Piece kaflowe

autor: WincentyBorowski » 02 lip 2015, 19:35

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja pieca kaflowego na tle innych rodzajów ogrzewania domu? Posiada ktoś taką przekrojową wiedzę i chce się podzielić? ;)
Pozdrawiam

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Piece kaflowe

autor: Enerbau » 02 lip 2015, 22:07

Każdy, kto kiedyś w życiu spotkał się z tym typem ogrzewania był zadowolony z emitowanego ciepła,
ale nie koniecznie z jego obsługi.
Dopuki człowiek jest młody i mieszka na parterze, to uciążliwość obsługi tego typu ogrzewania mieści się w normie.
Gorzej gdy chodzi o starsze osoby, często samotne, mieszkające na wyższych piętrach, to wtedy nie
wygląda to tak różowo!

Te właśnie osoby potrzebują najbardziej pomocy w postaci innego systemu ogrzewania.
Gaz nie jest wszędzie dostępny. Z energii elektrycznej korzysta każdy.

My proponujemy w zamian za przestarzłe, uciążliwe ogrzewanie, nowoczesny system grzewczy,
oparty również na podczerwieni (jak piece kaflowe), ale nie wymagający żadnej obsługi i w eksploatacji tańszy od dotychczasowego ogrzewania.

kajtek233
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:10

autor: kajtek233 » 22 lip 2015, 14:21

ja jestem zadowolony z pieca kaflowego. Co prawda musialam najpierw zglosic sie z tym do zduna z firmy gola w katowicach zeby go odremontowal i sprawdzil czy wszystko nalezycie dziala. Ale po tym remoncie dziala swietnie, a w zimie super ogrzewa dom

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 22 lip 2015, 14:57

kajtek233 pisze:ja jestem zadowolony....... Co prawda musialam ........................

Z czego jesteś taki zadowolony? Z tego, że musiałaś zgłosić się do zduna?
A może to zadowolenie z zarobionych 50gr za spamowanie?


.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Elando
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:55
Re: Piece kaflowe

autor: Elando » 24 lip 2015, 11:18

Piece kaflowe maja swój urok i są bardzo klimatyczne,jednak co do jakości ciepła jakie dają to już osobna kwestia,teraz rozpatruje się ich użyteczność raczej pod katem dogrzania pomieszczenia.

WincentyBorowski
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 23 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Piece kaflowe

autor: WincentyBorowski » 09 sie 2015, 19:46

Piece kaflowe są oparte na podczerwieni?Chyba w trochę inny sposób niż grzejniki na podczerwień, o których Pan wspomina,prawda? Piece kaflowe prawda, są uciążliwe, ale mają taki swój klimat i do niektórych domów pasują jak ulał.
Pozdrawiam

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Piece kaflowe

autor: Bolas » 09 sie 2015, 19:59

Każda potwora znajdzie swego amatora....

WincentyBorowski
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 23 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Piece kaflowe

autor: WincentyBorowski » 16 sie 2015, 14:49

Hm, powiedzenie o tyle znane, co bardzo trafne w tym przypadku :) Każdy robi tak jak lubi często nie patrząc, aż tak bardzo na ekonomiczność danego rozwiązania.
Pozdrawiam

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Piece kaflowe

autor: Tomko43 » 16 sie 2015, 21:04

hHAHAH Bolbud to podsumowałeś. Ale racja w tym jest na pewno :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości

Gotowe projekty domów