Osuszanie ścian starego domu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Sulla
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2015, 6:21
Osuszanie ścian starego domu

autor: Sulla » 19 lip 2015, 6:45

Witam serdecznie,
Niestety nie jestem fachowcem i prosiłbym o pomoc. Mnie i mojej żonie przypadł w spadku dom w województwie Śląskim.

Dom wybudowano w 1920r. z cegły, ma ok. 100m2, częściowo jest on podpiwniczony. Niestety o czym się przekonałem dylatacja w ścianach została podczas budowy zasypana żużlem(hasz). Powiedziano mi, że miał to być sposób na docieplenie budynku.

Niestety, ściany są mocno zagrzybione i uniemożliwiają mieszkanie. Stąd pojawia się moje pytanie: w jaki sposób najlepiej osuszyć mój domek? Jaki może być przybliżony koszt takiego zabiegu? Czy w ogóle opłaca się go remontować, a może zburzyć i zbudować nowy?

Poniżej podam dodatkowe informacje na temat domku:
- sufit parteru jest tynkowany lecz na drewnianych legarach
- poddasze użytkowe nigdy nie wykończone
- dach pokryty dachówką, całkowicie do wymiany
- dom nieużytkowany od 10 lat
- położony na pagórku, 350m od autostrady która jest w dolinie (jeżeli ma to jakieś znaczenie)

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie rady i odpowiedź :)

Gość10463
Re: Osuszanie ścian starego domu

autor: Gość10463 » 19 lip 2015, 20:15

aby diagnoza była rzetelna i jasna należy przyjechać do pacjenta i go "zbadać" chyba że istnieje możliwość przywiezienia pacjenta do internisty o specjalizacji izolacje wodochronne przeciwwilgociowe oraz skażenia mykologiczne. Ważne by ktoś miał pojęcie o konstrukcjach tych murów, doświadczenie oraz wiedzę na temat sporządzania ekspertyz i opinii budowlanych

znachorów na tym akurat forum nie brakuje


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów