Piece akumulacyjne

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

zibipawel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2006, 13:48
Piece akumulacyjne

autor: zibipawel » 20 cze 2006, 23:05

Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników jaki jest koszt ogrzewania piecami akumulacyjnymi domu jednorodzinnego wolno stojącego. W domu mam na razie kominek z rozprowadzeniami do wszystkich pokoi.
A może jest inne korzystniejsze ogrzewanie

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 cze 2006, 8:46

Korzystniejsze jest właściwie każde inne rozwiązanie. Druga taryfa już się kończy (choć i dziś jest nieopłacalna) Przechodzi się na tzw chwilowe obniżnki wysyłane do grzejników siecią 230V na innej częstotliwości (NOIROT ATLANTIC TACTIC ). Ogrzewanie akumulacyjne jest najdrozsze z zakupie i eksploatacji. To co zaoszczędzisz na (jeszcze) II taryfie z nawiązką stracisz przez oddawanie ciepła gdy nie potrzeba. Obudowa naładowanego pieca ma do 70stC. Pogorszy Ci to jeszcze komfort termiczny gdy palisz w kominku. Radziłbym tańsze i sterowalne grzejniki sterowalne, połączone w system a kasę dołożyć do rekuperatora i izolacji.

GrygorXXL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2006, 21:35
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

autor: GrygorXXL » 26 cze 2006, 22:06

Cóż. Koszt ogrzewania piecami akumulacyjnymi, jest dość trudny do przewidzenia przy tak małej ilości danych jakie podałeś. Oczywiście to co napisał mój poprzednik jest prawdą tylko po części. Temperatura obudowy pieca akumulacyjnego zależy chociazby od tego jakiego pieca użyjemy. Ale nie spotkałem jeszcze pieca (sprawnego) którego obudowa nagrzewałaby się do tego stopnia. ale ja może mało widziałem poprostu. Moim zdaniem wybierając dobry produkt można całkiem ładnie rozdysponować ciepło i osiagnąc dobre wyniki finansowe na 2 taryfie. Dynamiczne piece akumulacyjne wbrew pozorom dają się całkiem ładnie sterować i odpowiednio inwesując w sterowanie można osiągnąc bardzo dobre wyniki. Faktycznie koszt jaki trzeba ponieść na starcie jest mało satysfakcjonujący przy większej liczbie pomieszczeń.

adam33wars
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 12:41

autor: adam33wars » 24 sty 2012, 9:00

GrygorXXL pisze:Cóż. Koszt ogrzewania piecami akumulacyjnymi, jest dość trudny do przewidzenia przy tak małej ilości danych jakie podałeś. Oczywiście to co napisał mój poprzednik jest prawdą tylko po części. Temperatura obudowy pieca akumulacyjnego zależy chociazby od tego jakiego pieca użyjemy. Ale nie spotkałem jeszcze pieca (sprawnego) którego obudowa nagrzewałaby się do tego stopnia. ale ja może mało widziałem poprostu. Moim zdaniem wybierając dobry produkt można całkiem ładnie rozdysponować ciepło i osiagnąc dobre wyniki finansowe na 2 taryfie. Dynamiczne piece akumulacyjne wbrew pozorom dają się całkiem ładnie sterować i odpowiednio inwesując w sterowanie można osiągnąc bardzo dobre wyniki. Faktycznie koszt jaki trzeba ponieść na starcie jest mało satysfakcjonujący przy większej liczbie pomieszczeń.


Tak jak powiedział mój poprzednik, piece akumulacyjne dynamiczne są całkiem dobrym rozwiązaniem jeśli się umie nimi dobrze sterować. Jeśli kontrolujemy poziom naładowania piecy i posiadamy na przykład regulator temperatury, który można zaprogramować na cały tydzień to koszty takiego ogrzewania wcale nie muszą być wysokie. Na początku dużym kosztem może być zakup urządzeń ale jeśli chcemy mieć mniejsze rachunki to lepiej, moim zdaniem wydać trochę więcej pieniążków na początku i mieć później spokój. Odsyłam do lektury http://www.inproel.pl/poradnik, ciekawie opisane artykuły, można trochę się dowiedzieć o piecach i nie tylko.

mirolor76
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 11:53
Re: Piece akumulacyjne

autor: mirolor76 » 22 cze 2015, 10:40

Coz - jak zawsze wszystko zalezy od tego do czego dana rzecz jest uzywana.
W domu letniskowym mam piece akumulacyjne (dynamiczne) i jest to strzal w 10tke. (piece Stiebel-Eltron zakupione, montowane i serwisowane w razie W - w jednej firmie.) W kamienicy mam gazowe i grzejniki podlaczone do tegoż. Tu piece by mi się zupełnie nie sprawdzily. W garazu za to mam zwyczajną nagrzewnicę - taką, o!: http://grzejemy.pl/pl/p/Nagrzewnica-ele ... 2C0-kW/690
Każdemu wedle potrzeb i stawu grobla:)
Zatem - nie ma idealnego rozwiązania i powiedzmy to sobie wprost i wyraźnie.

Ja się akurat do gazu nie chcę przyzwyczajać, bo po pierwsze - ceny będą hulać (monopol nigdy nie wyszedl nam na dobre), o drugie - nie lubie byc uzaleznionym od jednego dostawcy - taka zachcianka.
A prąd ... - kolektory, elektrownie wiatrowe, wodne itd - tu na stricte monopol szans nie ma. I dlatego wolę prąd.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piece akumulacyjne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 cze 2015, 12:00

Zatem - nie ma idealnego rozwiązania i powiedzmy to sobie wprost i wyraźnie.
Może lepiej pisać: Ja nie znam idealnych rozwiązań.
Po co sugerować, że nie ma po co szukać? A idealne rozwiązania są.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Piece akumulacyjne

autor: bachus » 22 cze 2015, 13:26

Tomasz_Brzeczkowski pisze: A idealne rozwiązania są.

Jezeli to te o 30kWh/m2 to mozna nazwać je idealną bujdą nigdzie nie potwierdzoną.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piece akumulacyjne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 cze 2015, 15:02

bachus pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze: A idealne rozwiązania są.

Jezeli to te o 30kWh/m2 to mozna nazwać je idealną bujdą nigdzie nie potwierdzoną.

Pan to nie wszyscy. Tylko osoby źle wykształcone nie potrafią zrozumieć prostej fizyki.
Ciepłownik z definicji jest osobą źle wykształconą, gdyby znał fizykę, nie mógłby być ciepłownikiem.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Piece akumulacyjne

autor: bachus » 22 cze 2015, 18:51

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Pan to nie wszyscy. Tylko osoby źle wykształcone nie potrafią zrozumieć prostej fizyki.

Jego fizyka skończyła się na średniej szkole średniej a więc cóż może o niej powiedzieć?

Elando
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:55
Re: Piece akumulacyjne

autor: Elando » 14 lip 2015, 13:32

A wybrałeś już sam piec czy w dalszym ciągu się nad tym zastanawiasz? Bo akurat w twej kwestii możemy doradzić,pomóc na forum. Poza tym nikt szczegółowo nie określi jaki będzie koszt w sezonie grzewczym,podałeś za mało informacji.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Piece akumulacyjne

autor: Enerbau » 14 lip 2015, 22:03

Elando pisze:A wybrałeś już sam piec czy w dalszym ciągu się nad tym zastanawiasz? Bo akurat w twej kwestii możemy doradzić,pomóc na forum. Poza tym nikt szczegółowo nie określi jaki będzie koszt w sezonie grzewczym,podałeś za mało informacji.


Czegoś nie rozumię. Co może doradzić sprzedawca piecy na ekogroszek w wątku o elektrycznych piecach akumulacyjnych :wink:

Jak już chcesz tak bardzo spamować, to chociaż we właściwym wątku. Koledzy z branży, z niecierpliwością czekają na nowego kumpla :lol:


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości

Gotowe projekty domów