Jakie okna wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

trellson86
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2014, 11:27
Kontaktowanie:
Re: Jakie okna wybrać?

autor: trellson86 » 04 lis 2014, 9:17

Jeśli mieszkamy w hałaśliwym miejscu warto zastanowić się nad dobrą izolacją akustyczną. Wpływa na to ma min. grubość szyb, rodzaj szyb, szerokość pustki międzyszybowej - należy szukać okien o izolacyjności około 40 dB. standard to 32 dB.

oknoekspert
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2014, 20:39
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Jakie okna wybrać?

autor: oknoekspert » 04 lis 2014, 21:56

Trzeba stawiać na energooszczędność okien, zwłaszcza w nowo-budowanych domach. Ważna jest oczywiście relacja ceny do tej energooszczędności. Ciekawą analizę okien energooszczędnych można przeczytać tutaj: http://www.oknoekspert.com/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=4&cntnt01returnid=21
NIEZALEŻNIE I KONKRETNIE O OKNACH

brick
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2009, 10:41
Re: Jakie okna wybrać?

autor: brick » 07 gru 2014, 20:16

no to prawda, żeby wybrać najlepsze okna dla siebie to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie. Co oczekujemy. Mnie w wyborze pomogli bardzo panowie ze styleline. jednak ich fachowa pomoc była nieoceniona.

jasiu bor
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:09
Re: Jakie okna wybrać?

autor: jasiu bor » 12 gru 2014, 11:37

No właśnie fachowcy radzą, a człowiek nie wie czy dobrze, bo mnie proponowali okna tworzywowe z okleiną drewnopodobną, z ramą o szerokości powyżej 80mm, z okuciami obwiedniowymi uchylno-rozwieralnymi, a najlepiej ze stopniowanym uchyłem. Tego typu okna wyposażone są w pakiet dwuszybowy o współczynniku Ug=1,1W/(m2.K)

tosiakacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2014, 17:55

autor: tosiakacz » 18 gru 2014, 22:59

Tyle kanciarzy jest na rynku, że aż głowa boli. My z mężem trafiliśmy nie tylko na firmę ale i na extra okna. Zdycydowaliśmy sie na Avante http://www.grubek.pl/oferta/1/okna-witr ... vante.html . Miałam już serdecznie dosyć zimna, w pracy miałam cieplej niż w domu :(

Berensen
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2014, 13:11

autor: Berensen » 25 gru 2014, 13:13

Bardzo dobre okna produkuje firma Stolbud (http://www.stolbud.pl/). Wybierając ich ofertę, kierowałem się opiniami klientów i jestem zadowolony. Postanowiłem nie oszczędzać na oknach i zainwestowałem w linię Gold - polecam. Sami sąsiedzi żałują, że rok temu, gdy wymieniali u siebie okna, nie znali tej firmy.

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Jakie okna wybrać?

autor: jagu » 29 gru 2014, 18:07

Mój sąsiad wymianiał w lato okna i zdecydował się na okna avante. Rozmawiałem z z nim tydzień temu, chwalił sobie użytkowanie. Mróz trzyma, a okna dobrze się sprawują. Kupował chyba w http://www.famix.pl czytałem specyfikację, okna są naprawdę fajne.
urodzony optymista

TombudAnna
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:31
Lokalizacja: Starachowice
Kontaktowanie:
Re: Jakie okna wybrać?

autor: TombudAnna » 20 sty 2015, 20:04

POLECAM:

PRODUCENTA OKIEN
I DRZWI PCV KLASY A

TOMBUD OKNA-STARACHOWICE

NAJLEPSZE OKNA W REGIONIE

PROFILE OKIENNE

Okna z systemem profili GEALAN 6 komorowe o głębokości 74mm klasa A

OKUCIA:

Winkhause ProPilot

5 LAT GWARANCJI

BRAK MINIMUM LOGISTYCZNEGO

WYCENY ON LINE

anna.zuraw@okna-tombud.pl.

Obrazek

krawcow_eu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:21
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:
Re: Jakie okna wybrać?

autor: krawcow_eu » 20 sty 2015, 23:17

Witam serdecznie,
Mogę się wypowiedzieć na to pytanie z perspektywy bycia dealerem stolarki otworowej. Na początek należy się zastanowić jaki materiał powinien zostać zastosowany podczas produkcji naszych okien. Niemniej jednak nasz budżet na zakup stolarki będzie odgrywał tu kluczową rolę. Będąc klientem mamy do dyspozycji między innymi okna: PCV, drewniane, aluminiowe, aluminiowo-drewniane, każdy z profili ma swoje "plusy i minusy" jak również klasyfikuje się w odpowiednim przedziale cenowym, co oznacz tyle że: okna wykonane z PCV w kolorze białym należą do najtańszych rozwiązań, a do najdroższych aluminiowe, drewniane oraz drewniane z nakładką aluminiową czyli okna drewniano aluminiowe. Jeżeli decydujemy się na okna wykonane z PCV i zależy nam na najlepszych oknach, powinniśmy wybrać profil o jak najlepszym współczynniku czyli, minimum 6 komorowy wraz z trzema uszczelkami, pakietem szybowym o współczynniku K=0,5, z ciepłą ramką oraz kryptonem w środku. Osobiście proponuje stolarkę SCHUCO, REHAU, VEKA oraz jako tańszą alternatywę oczywiście gorszą pod względem wykonania DRUTEX.

Obrazek

FabrykaLASTRIK
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2015, 11:47

autor: FabrykaLASTRIK » 06 lut 2015, 12:00

Plusem wyboru okien z fabryki jest to, że znajduje się w niej cały park maszynowy, zaplecze techników, statyków, którzy dbają o każdy szczegół konstrukcyjny. Same profile, choćby najwyższej jakości, nie gwarantują ostatecznego zadowalającego efektu. Dlatego z rezerwą podchodziłabym do okien produkowanych przez nikomu nie znanych "fachowców", gdzieś "w garażu". Czasami cena cudów nie czyni:) Jeśli ktoś jest zainteresowany wyceną okien PCV na profilach Schueco lub aluminiowych, to zapraszam! Obsługujemy klientów indywidualnych, firmy montażowe oraz firmy budowlane z całej Polski! Bezpłatna wycena pod: eksport7@lastrik.com (Kasia)

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53

autor: ostrow » 08 lut 2015, 10:37

ja zdecydowałam się na dobrej jakosci okna pamietajac jednoczesnie o tym, ze dobry montaz jets podstawa tego by w mieskznaiu było ciepło, musza po prostu być szczelnie zamontowane

karp30
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Re: Jakie okna wybrać?

autor: karp30 » 24 lut 2015, 9:06

My stawialiśmy głównie na energooszczędność oraz na nieprzepuszczalność hałasu .Dom jest ulokowany w pobliżu torów kolejowych tak więc miało to dla nas duże znaczenie ( lokalizacja jest ok, tylko te tory właśnie...).
Mamy okna z Budvar. Polska firma, długa gwarancja ( standardowo dają tam na okna 30 lat, my jeszcze zdecydowaliśmy sie na przedłużenie).
Okna w technologii pcv, konkretnie passive. 8 komorowe, porządnie wykonane. Niska przenikalność ciepła. Z wyglądu również ok. Znacznie tańsze niż drewniane ale moim zdaniem wcale im nie ustępują.

jonasz355
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2015, 10:15
Re: Jakie okna wybrać?

autor: jonasz355 » 26 lut 2015, 10:21

mnie też zależy żeby hałasu nieprzepuszczany bo mamy niedaleko tory tramwajowe i jest to dość denerwujący dźwięk. Które wg was by się najlepiej nadawały żeby coś takiego wygłuszyć?

dragoranka
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:29
Re: Jakie okna wybrać?

autor: dragoranka » 05 mar 2015, 18:27

ja akurat nie miałam takiego kłopotu, więc nie bardzo mogę Ci powiedzieć. Ale może jak się zgłosisz do dobrej firmy, jak styleline to ci powiedzą które okna najlepsze będą na hałas.

Marapat
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 01 mar 2015, 17:16
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Marapat » 08 mar 2015, 18:04

ja wybrałem okna firmy http://www.schwarz-firma.eu i muszę powiedzieć, że to był dobry wybor, znajomy mi polecał i w koncu sie skusiłem.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 50 gości

Gotowe projekty domów