Wilgoć na ścianach

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
ogrzej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2012, 18:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Wilgoć na ścianach

autor: ogrzej » 09 lut 2015, 10:10

Panowie, ale po co się spinacie? Jak nie mieliście styczności to po co te gadki ? Ja tylko podpowiadam jak w praktyce w kilku mieszkaniach udało mi się pomóc ludziom. PS - a odnośnie suszarek, moi znajomi bardzo chwalą sobie promiennik w tym zastosowaniu, mi osobiście wystarcza ręcznik. Wyluzujcie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wilgoć na ścianach

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 lut 2015, 10:28

ogrzej pisze:Panowie, ale po co się spinacie? Jak nie mieliście styczności to po co te gadki ? Ja tylko podpowiadam jak w praktyce w kilku mieszkaniach udało mi się pomóc ludziom. PS - a odnośnie suszarek, moi znajomi bardzo chwalą sobie promiennik w tym zastosowaniu, mi osobiście wystarcza ręcznik. Wyluzujcie.

Dlaczego się spinamy... Nie spinamy się, tylko tłumaczymy. Usuwanie wilgoci z przegród to
- ustalenie przyczyny
- likwidacja przyczyny

Wilgoć w przegrodzie może być z zewnątrz ( zła izolacja ) lub z wewnątrz ( zła wentylacja ).

Gdzie tu jest ogrzewanie?

PS - a odnośnie suszarek, moi znajomi bardzo chwalą sobie promiennik w tym zastosowaniu
Dobre!

KTH
Re: Wilgoć na ścianach

autor: KTH » 09 lut 2015, 10:31

a kto się spina ?.... forum to wymiana doświadczeń a sprzedaż produktów czy usług

ogrzej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2012, 18:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Wilgoć na ścianach

autor: ogrzej » 09 lut 2015, 10:44

Jak najbardziej tak jest jak Pan pisze, doraźne działania w takiej postaci jak opisałem również się sprawdzają. Może niech się wypowie w końcu osoba, która zaczęła post, będziemy więcej wiedzieć.

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: Wilgoć na ścianach

autor: Farby Kabe » 19 lut 2015, 9:46

W tym przypadku należy przede wszystkim usunąć przyczynę zawilgocenia ściany i wysuszyć podłoże. Następnie polecamy przystąpić do odkażania ściany preparatem ALGIZID i pokrycia jej farbą do wnętrz z dodatkowym zabezpieczeniem przed porostem glonów i grzybów.

pudelko
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:10
Re: Wilgoć na ścianach

autor: pudelko » 23 lut 2015, 11:31

po pierwsze należy zamówić ekspertyzę budowlaną i wykluczyć winę lokatorów (bo zrozumiałem, że to czyjaś kamienica), wtedy koszta wszelkich działań przerzuca się na zarządcę/administracje/właściciela. Polecam http://www.batiplus.pl/, w mojej rodzinie był właśnie przypadek, że wina leżała po stronie właściciela sąsiedniej kamienicy, pomogli to ustalić i gdyby nie to, to pewnie wujostwo jako właściciele wpakowaliby fortunę w osuszanie, a fuszerka po drugiej stronie dalej by im fundowała współlokatora :x

więc najpierw przyczyna, potem osuszanie i odkażanie :)


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów