zmieniac strop??

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mekeke
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2007, 12:27
Lokalizacja: Mikołów
zmieniac strop??

autor: mekeke » 13 wrz 2007, 13:38

witam...
dom ok. 50 letni, parter-piętro,częściowo podpiwniczony, drewniany strop...
planuje na parterze zrobić osobne mieszkanie,kuchnia,łazienka i dwa pokoje...
i tu moje pytanie co zrobić ze stropem? chciałem wywalić drewniane belki,deski i zrobić strop betonowy we wszystkich pomieszczeniach(oczywiste jest, że należałoby wpuścić pręty zbrojeniowe w mury) tylko nie wiem czy to ma sens? zapewne belki drewniane nie są w idealnym stanie a ja chciałbym zrobić remont na długie lata a nie ratowanie sie na tzw 5 minut...co polecacie??
pokoje maja wymiary ok 4x4m ,mury zewnętrzne maja ok 36 cm grubości,ściany wewnątrz ok 27cm

akte
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2007, 8:23
Lokalizacja: Łódź

autor: akte » 14 wrz 2007, 10:17

Zmiana konstrukcji stropu z drewnianego na monolityczny być może mogłaby być możliwa. W przypadku takiej zmiany nie obędzie się jednak bez projektu konstrukcyjnego i odpowiednich zezwoleń.

mekeke
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2007, 12:27
Lokalizacja: Mikołów

autor: mekeke » 22 wrz 2007, 6:37

a jak ze strony praktycznej?? nad czym warto sie bardziej zastanowić??jak beda wygladać mniej wiecej koszta??czy moglby napisac ktos cos wiecej??

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 30 wrz 2007, 17:34

Będą potrzebne:
1.Inwentaryzacja budynku z oceną stanu technicznego fundamentów, ścian nośnych i innych elementów konstrukcyjnych (więźba dachowa).
2. Na podstawie inwentaryzacji orzeczenie techniczne o celowości (możliwości) budowy stropu żelbetowego.
3.Projekt stropu żelbetowego (i ewentualnie projekt naprawy - wzmocniena ław fundamentowych, wymiany więźby dachowej itp)
4. zgłosić się PNB ze zgłoszeniem robót remontowych. Celowe jest zgłoszenie się do PNB przed wykonaniem 1+2+3 gdyż w każdym powiecie mają różne wymagania i spytać co mna być we wniosku.
stakam

mekeke
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2007, 12:27
Lokalizacja: Mikołów

autor: mekeke » 07 gru 2007, 19:50

witam po dosc dlugiej nieobecnosci... zmiana planow co do mieszkania...pod pokojami zostaje podłoga drewniana....co do reszty to mam do dyspozycji pomieszczenie o wymiarach ok 590x380 i ma powstac na tym kuchnia i łazienka....strop bedzie wygladal mniej wiecej tak ze na stalowe dwuteowniki bedzie polozona blacha trapezowa i cienka wylewka...czy taki strop wymaga udokumentowania? mieszkam na terenie gdzie wystepuja szkody gornicze i niechcialbym miec pozniej jakichs nieprzyjemnosci w zwiazku ze zmiana stropu....


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów