kalenica

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

marcinz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2007, 19:35
kalenica

autor: marcinz » 26 lis 2007, 16:47

Czy mogłby mi ktos powiedziec jak wyznacza sie kalenice ?

Przemek

autor: Przemek » 26 lis 2007, 17:45

w jakim sensie jak wyznacza sie kalenicę ?

marcinz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2007, 19:35

autor: marcinz » 26 lis 2007, 20:32

jak wyznaczyc kalenice majac bryle czyli ksztalt budynku na plaszczyznie za pomoca olowka linijki i cyrkla wiem ze ze wszystkich katow trzeba wyprowadzic dwusieczne a pozniej?

gabrolukasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2007, 20:41
Lokalizacja: garwolin

autor: gabrolukasz » 06 gru 2007, 22:05

marcinz pisze:jak wyznaczyc kalenice majac bryle czyli ksztalt budynku na plaszczyznie za pomoca olowka linijki i cyrkla wiem ze ze wszystkich katow trzeba wyprowadzic dwusieczne a pozniej?


z każdego naroża okapu wyprowadzamy dwusieczną kąta, szukamy punktu przecięcia sie dwusiecznych i w tym punkcie mamy początek kalenicy i z drugiej strony tak sam i mam koniec
- to sie tyczy dachów kopertowych<są to podstawy geometrii wykreślnej> wyślij mi rzut okapów to ci wykreślę.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów