Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

z211
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2015, 17:24
Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: z211 » 14 lut 2015, 18:19

Na samym początku witamy serdecznie wszystkich użytkowników forum ,mam nadzieje ze ja i moja żonka znajdziemy tutaj odpowiedzi na nurtujace nas pytania. ;)

Wracając do tematu to dostaliśmy wycenę 3 kotłów gazowych tj :

1.Valliant pakiet vc ekotecplus 146/5-5 3,3-14,9kw + vih r 150 + colormatic 470 + zestaw do szachtu

2.Viessman zestaw Vitodens 100 -w 6,5-19kw + z.c.w 150L

3.Junkers cerapur smart zsb 14-3c (3-14kw) + zasobnik c.w.u st 150-5z+automatyka pogodowa fw 120

Domek ma ok 120 m2 posiada 2 lazienki, szukamy czegos co jest mało awaryjne łatwe w obsłudze oraz posiada znakomity serwis.

Pozdrawiamy ;)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: Enerbau » 15 lut 2015, 0:20

z211 pisze: szukamy czegos co jest mało awaryjne łatwe w obsłudze oraz posiada znakomity serwis.

Pozdrawiamy ;)

Proponujemy bez awaryjne, bez obsługowe i bez serwisowe. http://enerbau.pl/index.php/zuzycie-ene ... klasztorne






NC

Piotrek1899
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 07 maja 2014, 21:28
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: Piotrek1899 » 15 lut 2015, 10:15

Wszystkie podane przez Ciebie piece sa dobrej jakości.
Który jest mniej lub więcej awaryjny to cięzko powiedziec.Nie da sie tego łatwo i szybko określic.
Czy jest dobry serwis lub w ogole jest serwis w Twoim miescie to możesz sprawdzic sobie samemu wchodzac na strony danych producentów i wyszukując Twoje miasto.
Ze swojego doświadczenia wiem że największą sieć serwisową z tych 3 producentow ma Viessmann ale to nie oznacza że będzie to znakomity serwis.W moim mieście jest kilku serwisantów `viessmann,dwóch Vailannta i jeden Junkersa.
Najlepiej poczytac opinie,popytac osoby z najbliższego otoczenia i wybrac ten który serce podpowiada
----powodzenia



----
www.tanie-grzanie.net

z211
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2015, 17:24
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: z211 » 15 lut 2015, 11:16

Dziekuje za zainteresowanie sie tematem ;) Tak wlasnie myslelismy nad junkersem albo valliantem maja one 3.3 kw rozruchu tak ? Czyli mam rozumiec ze beda pracowaly mniej obciazone i mniej gazu braly niz ten vassmana co ma 6 kw?

Za bledy i brak polskich znakow sorki ale pisze z komorki ;/.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: Bolas » 15 lut 2015, 21:26

To jest granica modulacji palnika. Czyli najmniejsza moc z jaką kocioł pracuje. Ta modulacja pozwala na dokładne dopasowanie mocy kotła to warunków domu. Jest cała masa kotłów tańszych a różnica między nimi to podzespoły i serwis. Zasada działania niewiele się różni. Jeżeli będziesz serwisować kocioł co roku na pewno będziesz się cieszyć długim działaniem urządzenia.

z211
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2015, 17:24
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: z211 » 16 lut 2015, 11:22

Aha dziekuje bardzo za odpowiedz pan sie zajmuje sprzedaza takich piecy ? Bo widze ze jest Pan z Żor tak samo jak ja ;)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: Bolas » 16 lut 2015, 11:59

Każdy dobry instalator ma dostęp do różnych marek. Pytanie jakie wypracował sobie rabaty i jakie ma narzuty. Wiadomo że materiał wraz z usługą wychodzi cenowo lepiej. Choć wolę markę BROTJE którą serwisuję nie mam problemów montować innych marek - klient nasz pan.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: Bolas » 17 lut 2015, 20:03

Proszę sprawdzić PW

Konsultant-marki-Junkers
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2014, 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec jednofunkcyjny jaki wybrac? prosze o pomoc/porade

autor: Konsultant-marki-Junkers » 12 mar 2015, 22:11

"W moim mieście jest kilku serwisantów `viessmann,dwóch Vailannta i jeden Junkersa. "

Sieć autoryzowanych serwisantów, instalatorów oraz sprzedawców można sprawdzić na stronie Junkers. Zapraszam do odwiedzin strony [więcej informacji poprzez PW] i skorzystanie z wyszukiwarki znajdującej się lewej części witryny.

"Ta modulacja pozwala na dokładne dopasowanie mocy kotła to warunków domu."

Dokładnie jest tak jak pisze Bolas. W celu dokonania stosownej optymalizacji pracy pieca sugerujemy zawsze kontakt z autoryzowanym instalatorem, który na podstawie określonych w projekcie parametrów budynku dobierze najlepsze urządzenie.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 187 gości

Gotowe projekty domów