Płytki czy panele do salonu ?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Spednet » 05 wrz 2014, 13:26

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku warto zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym,akurat tym zajmujemy się na co dzień,więc pomożemy i doradzimy. Korzyści z tego płynące będą odczuwalne głównie zimą.

Delios
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2014, 13:27
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Delios » 24 paź 2014, 15:28

Niekoniecznie płytki muszą być zimne, wystarczy dać ogrzewanie. Ja w całym swoim domu mam ogrzewane podłogi i jest świetnie. :). W salonie mam właśnie płytki z tego sklepu: http://sklep.max-fliz.com.pl/produkty/plytki,2,76476 i wszystko ładnie się komponuje.

jarekkur
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 06 sty 2008, 13:32
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: jarekkur » 28 paź 2014, 12:36

Pojedynczy panel (laminat) przyklejony do podłoża, da się wymienić bez większych problemów. Potrzebny zestaw odpowiednich narzędzi i doświadczenie.
Wszelkie naprawy wykruszeń w laminacie naprawia się woskami twardymi na gorąco!.

Okucia-Drzwiowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2014, 13:13
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Okucia-Drzwiowe » 28 paź 2014, 14:34

Panele,a najlepiej podłoga z drewna naturalnego kiedy to będzie ona solidna,ciepa i wygodna podczas normalnego użytkowania.,moim zdaniem nie ma lepszego materiału na podłogę jak lite drewno.
Okucia-Drzwiowe-klamki,akcesoria.

Awatar użytkownika
monikkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2013, 19:12
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: monikkaa » 27 maja 2015, 22:17

chyba, ze masz w domu zwierzaki, małe dziecko i przez to mnóstwo sprzątania szczególnie w salonie. Polecam płytki mimo wszystko. Można zainstalować ogrzewanie podłogowe i już nie jest tak zimno. Ale płytki zdecydowanie są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

A i teraz są przecież płytki które wyglądają jak drewno, lite deski czy nawet jak kamienne posadzki marmurowe:

Obrazek
Obrazek

Derwisz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2015, 23:16
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Derwisz » 27 maja 2015, 23:38

Długie lata miałem płytki i nie narzekałem. Wcale nie było tak zimno jak można by podejrzewać. Plusem była łatwość w utrzymaniu czystości i brak strachu, że coś się zniszczy (teraz mam parkiet i sporym minusem jest łatwość robienia się rys).

ekpola
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 08 cze 2015, 8:29
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: ekpola » 08 cze 2015, 10:03

Jak dla mnie łatwiej utrzymać w czystości panele przy psie niż płytki. Bo panele są jedno przy drugim bez szpar, a w kafelkach mamy fugi. W salonie mam panele i w sumie nie wyobrażam sobie ich zmienić na kafelki. Z kolei kafelki mam w korytarzu i w kuchni. Owszem są trochę chłodniejsze, ale mi to nie przeszkadza. Za to gorzej mi się sprząta płytki po zadeptaniu przez psa niż panele.

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: KamilaMeble » 08 cze 2015, 11:22

Panele albo drewno naturalne- moim zdaniem te dwa materiały sprawdzą się zdecydowanie najlepiej i będą najtrwalsze,płytki są również ciekawe,ale bardziej do łazienki czy kuchni niż salonu.

deecoeu
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 11 cze 2015, 18:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: deecoeu » 13 cze 2015, 17:46

Panele imitujące drewno o wysokiej klasie ścieralności, bo salon jest miejscem często uczęszczanym, a jeśli masz zwierzaki to już w ogóle.

karola88
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 24 wrz 2014, 10:21
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: karola88 » 22 cze 2015, 11:02

ja również podpisuje się pod panelami. Płytki chociaż łatwiejsze w utrzymaniu, są zawsze zimne :/ . Panele są po pierwsze bardziej estetyczne, lepiej oddają ciepło a jeśli masz zwierzaki jak ja ( 3 gryzonie ) to warto rozejrzeć się za czymś solidnym [Salonyhoff]. Ja znalazłam z Hoffie :).

lomon
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2015, 8:58
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: lomon » 22 cze 2015, 11:36

panele beda lepsze, przynajmniej lepiej wygladaja ;)

AdamKL
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 18 cze 2015, 11:39
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: AdamKL » 23 cze 2015, 9:54

Karola kamień naturalny zawsze wydawał mi się cieplejszy w odbiorze niż płytki ceramiczne. Tutaj znajdziesz fajne inspiracje :) http://klink.pl/galeria/set/id/72157647363966047/page/3

Awatar użytkownika
kassq
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:43
Lokalizacja: Opole
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: kassq » 23 cze 2015, 10:39

jakoś nie mogę sobie wyobrazić płytek w salonie...

julomax
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2015, 9:55
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: julomax » 27 cze 2015, 10:22

Najlepszym rozwiązaniem są zawsze produkty naturalne, które są zdrowe, piękne i ponadczasowe.
Polecam podłogi drewniane ze sklepu www.julomax.pl
Każdy znajdzie tam coś dla siebie, obojętne czy jest to parkiet, deska podłogowa czy mozaika.
A dodatkowo kupisz u Nas wszelkie niezbędne produkty do montażu oraz pielęgnacji i konserwacji podłóg - grunty, kleje, lakiery, oleje, woski, pasty, płyny, itd.
Zapraszamy


Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: rozalia » 28 cze 2015, 20:58

Panele zdecydowanie wygrywają.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów