Pomoc w doborze i rozpoznaniu drewna egzotycznego

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sum63
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2014, 12:43
Pomoc w doborze i rozpoznaniu drewna egzotycznego

autor: sum63 » 22 paź 2014, 13:03

Witam!

Przed laty otrzymałem od kolegi próbki desek egzotycznych na parkiet.
Jednak kompletnie zapomniałem już cóż to były za gatunki drzewa, a bez tego ani rusz aby przeczytać charakterystykę i dobrać odpowiednie.
Czy bylibyście uprzejmi pomóc mi, przypomnieć sobie cóż to były za gatunki drewna? Byłbym niezmiernie wdzięczny!
Poniżej zamieszczam fotografie próbek. Od prawej do lewej postępuje twardość a zarazem waga drewna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie!

KTH
Re: Pomoc w doborze i rozpoznaniu drewna egzotycznego

autor: KTH » 22 paź 2014, 20:03

dostępne w Polsce:

Azobe, Afromosia, Badi, Bubinga, Cumaru, Danta, Ipe, Iroko, Jatoba, Merbau, Massaranduba, Okume, Palisander, Sapelli, Teak Birmański, Wenge, Zebrano

coś już Ci się przypomniało ? zawsze można wujka Google odpalić i Wikipedią się pobawić

sum63
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2014, 12:43
Re: Pomoc w doborze i rozpoznaniu drewna egzotycznego

autor: sum63 » 23 paź 2014, 0:38

Wertuję google już trzy dni a nadal nie mam pewności. Obstawiam Jatobe, Iroko, Merbau, Sucupire i Teak. Tylko które jest które?
Patrząc po wynikach google, sam juz nie wiem czy Merbau to nie Jatoba i inne takie historie.
Ciężko mi powiązać nazwy nie mając pojęcia o technologii drewna. A mając podstawową wiedzę, jak ja, jak widać wyżej, sam nie wiem czy to bordowe to Merbau czy Jatoba.

greennation.pl
Re: Pomoc w doborze i rozpoznaniu drewna egzotycznego

autor: greennation.pl » 26 paź 2014, 22:31

poniżej mam dla Ciebie ciekawą propozycję:

fot.1 - RAU WOOD (WPC)
fot.2 - RAU WOOD (WPC)
i fot.3 - RAU WOOD (WPC)


;)

pozdrawiam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów