Która dachówka lepsza ?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 18 paź 2007, 20:56

amc1 pisze:A poza tym Panowie, to dobrze się czujecie?


Ja wyśmienicie :D tylko po czym ja rozpoznam ,że to beton :roll:
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

bena
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2007, 16:32

autor: bena » 19 paź 2007, 18:13

moze zapytam inaczej czy ktos z was mial jakies problemy z firmom meyer- holsen..w najblizszym czasie musze zamowic dachowke i nie wiem na ktora sie zdecydowac, a ostatnio duzo osob odradza mi creatona (mowia ze malo solidna i ze jest z nia duzo problemow).Dlatego tez chce zasiegnac waszej opini i prosze o wypowiedz kogos innego niz poni gosia ( pie potrzebuje opini sprzedawcy lecz inwestora) z gory dzikuje:-)

Picadoor

autor: Picadoor » 19 paź 2007, 21:39

Może rozważ produkt holenderski, Holenderkę Narvik. Firmowane toto co prawda jest pod Wierbergerem, ale.....dachóweczka produkowana w Holandii (jeszcze tego nie popsuli) ładna, gładka - jak na ceramikę, bardzo, wdzięczny kształt esówkowy, mało nasiąkliwa. Kolorystyka dosyć ciekawa. Dobra gatunkowo.

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&c=SR_Product&cid=1122448706374&lpi=1119439145891&sl=wb_pl_home_pl

pozdrawiam

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 20 paź 2007, 6:32

A może wybierz trzcinę cukrową? Czy naprawdę nikt nie może odpowiedzieć benie z sensem na jasno i wyraźnie sformułowane pytania?

teodor13
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2006, 12:04
Lokalizacja: Małopolska

autor: teodor13 » 20 paź 2007, 9:07

Proszę kupić to co się Panu podoba i naco Pana stać finansowo. KażdProszę nie sugerować się personalnymi "wycieczkami" uczestników forum. Żadna z dachówek zakładkowych producentów obecnych na polskim rynku nie wyróżnia się szczególnymi trudnościami czy łatwością w jej układaniu. Wszystkie dachówki spełniają normy europejskie (EN), i technicznie mają cechy niemal identyczne. Ważny jest wzór, kolor, cena, a także serwis, gwarancja, sposób załatwiania reklamacji-proszę sprawdzać czy te zagadnienia deklaruje producent czy sprzedawca pisemnie.
I jeśli na różnych forach jest dużo hałasu o dachówkach Creatona, to wcale nie znaczy, że te dachówki są gorsze jakościowo. Creaton ma nie więcej reklamacji od innych.
Meyer Holsen jest bardzo dobrą dachówką, chwaloną przez dekarzy i inwestorów.
Ta firma ma naprawdę dużą renomę na rynku europejskim. Ale taką samą renomę mają też inni producenci ( Creaton, Jungmeyer, Bogen, Jacobi Nelskamp itd.) . Jakoś nikt na forum nie potrafi powiedzieć o przewadze technicznej jednej dachówki nad drugą. Jeśli któraś ma być gorsza to uzasadnieniem są tylko epitety (w rodzaju "badziewie" itp.),
jeśłi lepsza to argument w rodzaju " jest super". Jednocześnie uprzejmie informuję ,że nie jestem zaangażówany w sprzedaż dachówek czołowych producentów, znam dekarstwo od 30 lat, pracowałem na dachach w Niemczech 13 lat jako odpowiednik polskiego kierownika robót.
Pozdrawiam
Teodor

Picadoor

autor: Picadoor » 20 paź 2007, 9:18

amc1.
Pani bena wyraźnie jest w rozterce, szuka jakiejś podpowiedzi, skoro wspomina i o Creatonie i o Holsenie, to dla mnie jest jasne, że nie jest do końca pewna jaką naprawdę chce dachóweczkę. Wiemy, że szuka dobrej. Staramy się jakoś pomóc. Ale ty nic nie zauważasz, zachowujesz się jak ten bullterier, wpadniesz, poszczekasz i polecisz dalej. Dużo hałasu i nic więcej. A obsceniczność twoich wypowiedzi przekracza wszelkie granice dobrego smaku. Mam wrażenie, że odreagowujesz tutaj każdy swój nieudany dzień pracy.
Może zatem w ramach prezentacji swych talentów zaprezentuj uprzejmie benie - a nawet nie tylko - walory swej wiedzy i wreszcie wykaż się czymś więcej niż poziomem IQ, czymś bardziej konkretnym.
Powal nas na kolana swoją lotnością i spostrzegawczością, umiejętnością konwersacji, konkretami, bo jeśli nie to.........bądź uprzejmy i nie psuj powietrza, ok?

bena
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2007, 16:32

autor: bena » 20 paź 2007, 19:26

bedac w skladzie budowlanym obu tych dachowek sprzedawca nie potrafil mi nic powiedziec o gwarancji , tylko stwierdzil ze obydwie sa na tym samym poziomie dokladnosci ( stwiedzil ze gwarancje ktore daja dystrybutorzy innych firm sa grubo przesadzone gdyz producent nie przewiduje ocieplenia klimatu).

runcajs1967
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:14
Lokalizacja: Leszno

autor: runcajs1967 » 28 paź 2007, 20:34

Każda gwarancja jest pisana pod producenta, ja z punktu widzenia inwestora wolę Mayer-Holsena . Choć też jestem handlowcem i dla handlowca nie ma dachówki złej tylko jest ta , którą chcę sprzedać. Lecz porównując kwestie jakichkolwiek zgrzytów handlowych i jakościowych to naprawdę wolę Meyera

Gosia
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 10 lut 2005, 15:04
Lokalizacja: Wrocław

autor: Gosia » 01 lis 2007, 17:50

Bena - dziwny to skład budowlany,który nie potrafi powiedziec nic o gwarancjach.
Creaton - 50 lat w Polsce ale Meyer Holsen to zupełnie inny rodzaj gwarancji : 20 lat gwarancji na dostępnośc towaru, 30 lat PEŁNEJ gwarancji i 50 lat gwarancji na produkt.
Trzeba w hurtowni poprosic o druk gwarancji i dokłanie go przeczytac.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów