Podłogowe czy grzejnikowe

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Mufka-Instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 sie 2014, 8:27
Kontaktowanie:
Re: Podłogowe czy grzejnikowe

autor: Mufka-Instalacje » 10 paź 2014, 8:47

Ja osobiście mam zarówno ogrzewanie ścienne jak i podłogowe bo wbrew niektórym opiniom jakie można spotkać na forum,uważam że jest to bardzo duża wygoda i poleca, każdemu,ewentualnie zastanowić się nad pompą ciepłą bo to zapewni nam po prostu oszczędność.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Podłogowe czy grzejnikowe

autor: Enerbau » 12 paź 2014, 1:11

bachus pisze:
Enerbau pisze:Co ma tu do rzeczy wiara? Liczą się fakty.
http://enerbau.pl/index.php/galeria-zd

No dobra, to są zdjęcia a gdzie te fakty o unoszącym się kurzu?


Cały czas szukasz dziury w całym. Merytoryczna dyskusja, to nie przesłuchanie. Czyżbyś miał jakieś skrzywienie zawodowe? Braki we własnej wiedzy próbujesz nadrobić ciągłym drążeniem dziury w całym, samemu nie odnosząc się do zadawanych pytań. Jak przedszkolak Wituś :" a dlaczego koń ma cztery nogi?, a dlaczego ma kopyta, a dlaczego stawia najpierw lewą nogę do przodu, a dlaczego nie prawą itp."

Wszystkie tego rodzaju infantylne pytania , na które odpowiedziałem w dziesiątkach postów świadczą tylko o braku merytorycznej wiedzy (bo coś przeczytać, nie znaczy, że się to zrozumiało),
albo o zaburzeniach osobowości, a w najgorszym przypadku o celowym wprowadzaniu użytkowników forum w błąd.

Jak dotąd poza działem urządzeń solarnych, to nie wykazałeś się jakoś inną wiedzą ogólną.
Wszystkie Twoje posty, to tylko krytyka, bądź kpiny. Własnej inwencji 0!!!

O czym, to świadczy? Bachus jest typowym forumowym celebrytą, który gdzieś był, coś widział, a teraz poczuł się strażnikiem forum i zwalcza wszystkich inaczej myślących niż On.
Czyżby nowy św. Jerzy?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Podłogowe czy grzejnikowe

autor: bachus » 12 paź 2014, 21:13

Widzę, że te same Twoje odpowiedzi w różnych tematach. Bezsilność, czy brak pamięci co i gdzie odpisujemy.

Enerbau pisze:
Cały czas szukasz dziury w całym. Merytoryczna dyskusja, to nie przesłuchanie.

Nie rozumiesz, po co się szuka dziury w całym? Po to aby z tego całego został tylko kawałek. Kawałek, ale merytorycznie dobrze osadzony w temacie i nie podważalny.
Jak zawsze przykład z mojego doświadczenia. Ostatnio pisałem o instalacji pod nazwą drain back, publikowałem to tu jak i gdzie indziej, na końcu publikacji prosiłem zawsze czytelników aby w takim podejściu do tematu znaleźli choć jedno, dwie właśnie dziury w publikacji. Bo właśnie te dziury pozwolą mi spojrzeć inaczej niż moimi oczami na zagadnienie.
Enerbau pisze:Czyżbyś miał jakieś skrzywienie zawodowe?

A jak to odpowiadasz na moje infantylne pytania to zapraszam tu:
vt/50294/15/promienniki-podczerwieni-pierwsze-wrazenia-z-zakupu?postdays=0&postorder=asc
Można to samemu ocenić.
Tak zgadza się jest to moje skrzywienie zawodowe, starać się wyszukiwać dziury szczególnie w teoriach jedynie słusznych.
Enerbau pisze:Braki we własnej wiedzy próbujesz nadrobić ciągłym drążeniem dziury w całym, samemu nie odnosząc się do zadawanych pytań.

Jak na razie to Ty nie jesteś w stanie odpowiedzieć na żadne moje pytanie, bo są to pytania dla ciebie bardzo kłopotliwe.
Enerbau pisze:
Wszystkie tego rodzaju infantylne pytania , na które odpowiedziałem w dziesiątkach postów świadczą tylko o braku merytorycznej wiedzy

Ty nie jesteś w stanie ostatnio na cokolwiek odpowiedzieć, mało tego zaprzeczasz samemu sobie. Tłumacząc to np. nie znasz się na fizyce kwantowej.
Chciałbym te merytoryczne Twoje odpowiedzi na moje pytania zobaczyć!!!.
Również inni tą Twoją w tą Twoją merytoryczność nie wierzą:
Przypomnę:
Enerbau pisze:Jak nabędzie Pan odpowiedniej wiedzy w temacie fizyki kwantowej i jej zastosowania w podczerwonych systemach grzewczych, to jestem gotów do kontynuowania dialogu z Panem.

To po to aby pogadać sobie o wyższości jednego ogrzewania nad drugim trzeba zagłębić się w tajniki fizyki kwantowej. Zapomniałeś jeszcze dodać na jakim poziomie. Czy trzeba otworzyć przewód doktorski?

Galeria Parkietu Mława
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 587
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Mława
Kontaktowanie:
Re: Podłogowe czy grzejnikowe

autor: Galeria Parkietu Mława » 12 paź 2014, 22:44

Bachus, obojętnie jak bardzo byś się zagłębił w tajniki fizyki kwantowej, to i tak dla Enerbau będziesz tylko amatorem.
Tu chodzi o samo sformułowanie i jego tajemnicze działanie.

A tak przy okazji, ogrzewanie podłogowe traktowane jest jako oszczędne o 10 - 20 %, różnie się o tym pisze, a wynika to z niższej temperatury powietrza w pomieszczeniu.
Jednak promieniowanie cieplne, a jest ono dominujące przy podłogówce, ogrzewa min ściany zewnętrzne, co z kolei przyczynia się do większego przepływu ciepła na zewnątrz.
Jak sadzisz co przeważa, niższa temperatura w pomieszczeniu, czy wyższa temperatura ścian?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Podłogowe czy grzejnikowe

autor: bachus » 12 paź 2014, 23:31

Galeria Parkietu Mława pisze:Bachus, obojętnie jak bardzo byś się zagłębił w tajniki fizyki kwantowej, to i tak dla Enerbau będziesz tylko amatorem.
Tu chodzi o samo sformułowanie i jego tajemnicze działanie.

To znaczy, że tylko on wie jak to zbawczo działa? I nikt więcej na świecie, to aż tak skomplikowane?
To już wiem dla czego nie odpowiada na pytania. Bo po co oświecać , lepiej występować w roli jedynie wiedzącego, to rozumiem.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości

Gotowe projekty domów