Pierwsze malowanie ścian po tynkowaniu

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

skip
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2007, 20:02
Pierwsze malowanie ścian po tynkowaniu

autor: skip » 17 sie 2007, 7:15

Witam
Czym należy malować po raz pierwszy otynkowane ściany w "świeżym budynku". Rozmawiałem z malarzami i doradzali mi malować mlekiem wapiennym z odrobiną pokostu natomiast w sklepie z farbami doradzono mi malować gotowym gruntem.

Po pierwszym malowaniu będę malować farbami akrylowymi.
Proszę o opinie malować mlekiem wapiennym czy gruntem lateksowym.

viking3
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 04 cze 2006, 13:43
Lokalizacja: gryfice

autor: viking3 » 04 paź 2007, 17:51

witam po odpowiednim czasie sezonowania tynków 3 4 tygodnie gruntujemy gruntem mapei lub atlasa lub tytan potem pierwsza warstwe możemy pomalować podkładem z białej farby a potem malujemy

Awatar użytkownika
Explorer
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:37
Lokalizacja: Lublin

autor: Explorer » 04 paź 2007, 19:44

zauważyłem że dużo malarzy, miesza farbę z unigruntemnapierwsze malowanie, a następne warstwy farbą bez unigruntu.
wolnoć Tomku w swoim Domku :-)

Picadoor

autor: Picadoor » 04 paź 2007, 23:37

Tego problemu nie ma po tynkowaniu tynkami MP. Jeśli kiedykolwiek miałbym budować sobie, tylko tynki MP. Oczywiście ekipa, która to miała by zrobić, musi mieć o tym dobre pojęcie, jak to dobrze zrobić.

Profesjonalnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:52
Lokalizacja: Nadarzyn

autor: Profesjonalnie » 26 lis 2007, 12:45

Czasy sie zmieniają i wapno było dobre do starej chemii w 19 wieku!!!
Prawidłowa kolejność jest taka:
1)Grunt <- głęboko wchodzi i skleja ze sobą tynk
2)Farba Podkładowa <- wczepia sie w tynk i zamyka powierzchnie tworząc podłoże na farbę nawierzchniową
3)Farba nawierzchniowa 2x (dowolny kolor) <- Przylega do farby podkładowej wręcz rozpływa sie po niej tworząc gładką zamkniętą powierzchnię która jest gotowa na późniejsze malowania np innymi kolorami itd.

I teraz więcej BARDZO przydatnych szczegółów!!!
Nie żałować pieniędzy na tanie kiepskie produkty bo to sie odbije w przyszłości.

!!!Najważniejsza jest podstawa jeżeli złe wybudujemy pierwsze piętro to wszystkie sie zawalą!!!

Przy gruncie zwracać uwagę na podłoże jakie było! Jest dużo rodzai gruntu!!!
Przy farbie podkładowej zwracać uwagę na żywice.
Przy farbie nawierzchniowej zwracamy uwagę na żywice ale nie tylko, jak faktycznie kupić dobra farbę? Cena nie zawsze gra role ale jeżeli spytamy sie o gwarancje producenta to od razu będziemy wiedzieć z czym mamy do czynienia , nikt nie da długiej gwarancji na kiepski produkt z widomego powodu. Minimalna gwarancja na farby podkładowe jak i nawierzchniowe to powinno być 10 LAT!!! Są takie ze producent daje 20 lat gwarancji. Oczywiście nie w supermarketach bo tam to wiadomo co jest, już lepiej do jakiegoś małego sklepu pójść i sie dowiedzieć popytać itd.

Zwracajmy uwagę na tą rzecz, że szczególnie przy nowych budowlach albo przy remontach trzeba zastosować dobre produkty i dobrze zrobić bo potem będziemy sobie w brodę pluć ze nam ściany sie sypia po 3 latach albo i mniej.

Dobra nie rozpisuje sie już, jeżeli będziecie mieli pytania piszcie do mnie postaram sie pomóc każdemu w miarę mojej wiedzy i możliwości.

Pozdrawiam
Jakub
Tylko Profesjonalne Produkty --- Gdy liczy sie jakość

greg10
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2010, 7:52
Lokalizacja: Radom
Re: Pierwsze malowanie ścian po tynkowaniu

autor: greg10 » 15 cze 2011, 9:28

Witam,
Ja niebawem będę malować ściany pierwszy raz po tynkowaniu. Znajduje się na nich cienka warstwa pyłu, czy należy tę warstwę usunąć mokrą gąbką lub czym innym mokrym przed malowaniem podkładem czy można się obejść bez tego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Grzegorz

Profesjonalnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:52
Lokalizacja: Nadarzyn
Re: Pierwsze malowanie ścian po tynkowaniu

autor: Profesjonalnie » 15 cze 2011, 10:48

Hey,
pył ściągnąć na sucho szczotką albo czymś takim http://www.woosterbrush.com/upload/arti ... arch08.pdf

później zagruntować gruntem.
Jeżeli chcesz naprawdę gładką ścianę to polecam masę finishową sheetrock (unikniesz drugiego gruntowania).
Później farba podkładowa polecam http://www.majic.pl/pl/farby/wodne/wewn ... d_139.html
no i nawierzchniowa, ostatnio bardzo dużo robimy na tej farbie:
http://www.majic.pl/pl/farby/wodne/wewn ... d_228.html
albo tak www.kidproof.pl

Pozdrawiam

sitarek
Re: Pierwsze malowanie ścian po tynkowaniu

autor: sitarek » 04 lip 2011, 12:48

Zapoznaj się z artykułem o malowaniu wewnątrz budynku w darmowej gazecie budowlanej


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów