Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

hub_wn
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 18 lip 2014, 8:42
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: hub_wn » 21 lip 2014, 7:41

to zalezy od przeznaczenia takich drzwi. Ja np w domu mam klastyczne drzwi drewniane, ale juz u siebie w firmie zamontowałem z automatycznym otwieraniem drzwi od http://www.alumex.pl/oferta-okna-drzwi- ... i-dzialowe to wygodne i dla mnei i dla moich klinetów rozwiazanie.

E-rzecznik Porta Drzwi
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2014, 12:21
Kontaktowanie:
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: E-rzecznik Porta Drzwi » 22 lip 2014, 12:48

Przy wyborze drzwi, zwłaszcza jeśli są to drzwi do domu, a nie do mieszkania, bardzo ważna jest ich efektywność energetyczna. Na przykład drzwi zewnętrzne linii ECO są drzwiami, które mogą być z powodzeniem stosowane w domach pasywnych o bardzo wysoko postawionych wymaganiach. Jednak w przypadku mieszkań w bloku, kwestia ta nie ma aż tak dużego znaczenia.
E-rzecznik Porta Drzwi. W razie pytań proszę o kontakt: porta.drzwi@onet.pl.

beatac
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2014, 19:13

autor: beatac » 22 lip 2014, 19:18

Witam kupiłam drzwi KMT zewnętrzne otwierane do środka z okapnikiem i progiem termo - fatalny wybór w czasie deszczu leci woda do środka choć cały dom ma wystawiony dach ok 1 m. Może wie ktoś czemu tak jest ,czyja wina bo każdy umywa ręce ,na dobrą sprawę to klient jest wszystkiemu winien

belfast_trespas
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2014, 15:06
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: belfast_trespas » 26 lip 2014, 11:33

przede wszystkim znajdź dobrą ekipę montażową. Pote zwróć uwagę na takie właściwości jak dźwiękoszczelność, klasa zamków antywłamaniowych, bolce antywyważeniowe, utrzymywanie ciepła itp. No i oczywioście celuj we właściwy dla siebie przedział cenowy. Ja bym polecał portę ROMA. dobry współczynnik cena/jakość.

tomix
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 sie 2009, 11:53
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: tomix » 27 lip 2014, 16:52

To są podstawowe czynniki przy wyborze drzwi. No i bardzo ważny jest montaż! Ja wybrałem drzwi Porta, spełniają te wymagani i są naprawdę bezproblemowe.

Awatar użytkownika
teteka24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 17 lut 2011, 23:16
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: teteka24 » 30 lip 2014, 21:06

Zależy też czy to mają być wejściowe do domu czy do bloku, bo tu już się patrzy na inne parametry. Stolbud ma chyba dość spory wybór http://www.stolbud.pl/drzwi-wejsciowe.html z tego co patrzę na stronce.

brick
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2009, 10:41
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: brick » 04 sie 2014, 9:08

solidne i żeby dawały poczucie bezpieczeństwa, dlatego ja postawiłam na gerdę. A i muszę przyznać, że jak się zamawia u jakiegoś przedstawiciela, jak styleline to też cena jest przystępna

Tomasz_D
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:02

autor: Tomasz_D » 20 sie 2014, 14:04

Obecnie na rynku jest naprawdę duży wybór różnych drwi. Przeglądałem ofertę firmy Labradoor. Wpadły mi do gustu drzwi wewnętrzne typu Łyszki. Więc zamówiłem. I jak dotąd nie dzieje się z nimi nic niepokojącego. Wyglądają na bardzo solidne. Mimo swojej masywności, gładko chodzą. Z montażem też nie było problemu. Kilka wariantów tego samego modelu, ma różny układ niewielkich przeszkleń lub ich brak, ale z rameczkami. Ale co będę opisywać, popatrzcie sami:
http://www.labradoor.pl/drzwi-wewnetrzn ... owane.html
Jak na razie jestem zadowolony.

benedyktxx
Aktywny
Aktywny
Posty: 204
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:20
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: benedyktxx » 21 sie 2014, 8:57

Mi się wydaje, że tak naprawdę nieważne jakie drzwi kupimy- to i tak nie ma znaczenia. Ważny jest zamek, ale tutaj też się przekonałem, że cena do końca nie odzwierciedla jakości wykonania. Raz mi się zaciął nowy zamek w mieszkaniu i musiałem wezwać ślusarz Gdynia - http://otwieraniezamkowtrojmiasto.pl/gdynia.html
Na szczęście mnie uwolnił, ale zamek musiałem kupić nowy :-(

kotfredi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2014, 21:56
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: kotfredi » 07 wrz 2014, 22:59

Właśnie, jakie drzwi zewnętrzne? Oto jest pytanie.
Jeszcze nie wymieniam, zbieram informację. Może w przyszłym roku.
Tak jak pisałem w temacie okien domek drewniany, sprzed 39 roku. W tej chwili są drzwi drewniane, dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz, odpowiednio ocieplone z obu stron(styropianik plus obitka z listew). Wchodzi się prawym skrzydłem a lewe otwiera jak jest taka potrzeba czyli wnoszenie/wynoszenie czegoś.
Oczywiście to juz nie ta szczelność co kiedyś a już nie porównuje do nowych. To zewnętrzne drzwi, ale wchodzi się przez nie do korytarza więc na razie jest znośnie. Nad drzwiami jest małe okienko.
Mogę kombinować z wysokością bo okienko nad drzwiami to taka nakładka na drzwi więc w każdej chwili jest możliwość demontażu a w konsekwencji zmniejszenie okienka.

- Drzwi muszą być na wymiar bo mam taki a nie inny otwór i raczej będzie trudno z czymś gotowym.
- Chciałbym zachować(o ile będzie to możliwe) dzisiejszy podział na dwie równe połówki, może być też na 2/3.
Obecne wymiary to mniej więcej szerokość 119 cm(łączny wymiar skrzydeł), 129 cm to chyba razem z ramami a wysokość 192cm(dochodzi jeszcze kilka centymetrów na ramę). Szerokość muru to 14-15 cm.Liczyłem z grubsza.
Nie wiem jeszcze z czego maja być takie drzwi. Chodzi o to, aby były jednolite czyli bez żadnych szyb, szczelne, ocieplone i w miare wytrzymałe.
Co polecacie? Są jakieś profile tak jak w przypadku okien, sprawdzeni producenci? W oknach jest duża konkurencja a jak z drzwiami?

tombek
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:45
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: tombek » 08 wrz 2014, 11:22

U nas jest Gerda (w mieszkaniu i w domu) i jakoś żadnych problemów nie było nigdy, podskornie mam zaufanie do tej firmy

kotfredi
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2014, 21:56
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: kotfredi » 09 wrz 2014, 18:18

Mam specyficzny układ z tymi drzwiami. Drzwi i nad nimi okno. Teraz albo zrobić drzwi i oddzielne okno albo w jednej ramie. Tak czytam, że można w jednej. Chodzi o to, że musze mieć jakieś okienko w korytarzu, ale nie w samych drzwiach.
Przeczytałem jest ze stalowymi. Wg instrukcji obsługi to nie mogą być narażone na silne słońce(chodzi chyba o okleinę) To już nie wiem. Są jeszcze PCV i oczywiście drewniane. Każde ma swoje wady, zalety, ale jak to się wam sprawdza? Wątek obszerny więc spokojnie poczytam. Myślałem, że okna to trudna sprawa a tu drzwi nie są lepsze.

tombek
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 23 sty 2010, 23:45
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: tombek » 10 wrz 2014, 17:07

U nas jest praktcznie od zawsze Gerda i jest zero zawodu w tym temacie..

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: patrykp » 22 wrz 2014, 14:00

Szukam drzwi zewnętrznych do mieszkania w bloku. Co myślicie o takich? http://bel-pol.pl/offer/product/6/1856/ ... /Diament-6

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: theme » 22 wrz 2014, 21:35

Z tego co czytam to myślę, że twoim wymiarom sprosta firma wikęd i proponuję dokonać wyceny na stronie producenta http://wiked.pl/nowe-zamowienie/3-drzwi-dwuskrzydlowe .
Mogą wykonać drzwi z naświetlem, jedno bądź dwuskrzydłowe w zestawieniu skrzydeł np. 90+40, 100+30. Do tego naświetle górne.
Wszystko to do połączenia z ościeżnicą w technologii termo z komorowego izolowanego termicznie aluminium i jest komplet. Jaki jest dokładnie wymiar starych drzwi (wysokość)?
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów