projekt rekuperacji

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: projekt rekuperacji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 gru 2013, 8:14

czyli jest to dobry rekuperator czy nie ?
Do ZEA czy na Sycylię - to jest reku do współpracy ze splitami - jak Pan montuje pompę ciepła z z bezpośrednim parowaniem i skraplaniem to się nada, choć papierowe wymienniki do mnie nie przemawiają. To jednak wentylacja a mokry papier to siedlisko grzyba.
Woda byłaby odprowadzana do kanalizacji
Omawiany reku - nie ma rurki!!! Wodę odprowadza split a nie reku - to reku do splitów!!

Awatar użytkownika
Seweryn Paszkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:19
Re: projekt rekuperacji

autor: Seweryn Paszkowski » 22 sty 2014, 13:31

Jeżeli chodzi o projekt rekuperacji, proponuję skonsultować go ze specjalistami z firmy ECO Comfort. Może Pan przesłać go na maila biuro@ecocomfort.pl. Pracownicy firmy na pewno odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą. Mój brat korzystał z usług tejże firmy. Mają oni wieloletnie doświadczenie, także posłużą zapewne fachowymi informacjami. Wiele porad można znaleźć też na ich stronie internetowej http://www.ecocomfort.pl/rekuperatory. A tak na marginesie - fajną promocję teraz zrobili. Przy zamówieniu wykonania instalacji systemu rekuperacji, gratis otrzymujemy też instalację centralnego odkurzania.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: projekt rekuperacji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 sty 2014, 15:14

Przy zamówieniu wykonania instalacji systemu rekuperacji, gratis otrzymujemy też instalację centralnego odkurzania.

A mnie plus - smartfona za 1.23 sprzedał !!! To jest promocja!

Można wiedzieć - ile kosztowała ta wentylacja ( jak centrala i kanały ) ? Chodzi mi o to by się dowiedzieć - ile ten "gratis" kosztował.

tolek_1410
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2013, 11:47
Re: projekt rekuperacji

autor: tolek_1410 » 22 sty 2014, 19:19

Seweryn Paszkowski pisze:Jeżeli chodzi o projekt rekuperacji, proponuję skonsultować go ze specjalistami z firmy ECO Comfort. Może Pan przesłać go na maila biuro@ecocomfort.pl. Pracownicy firmy na pewno odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą. Mój brat korzystał z usług tejże firmy. Mają oni wieloletnie doświadczenie, także posłużą zapewne fachowymi informacjami. Wiele porad można znaleźć też na ich stronie internetowej http://www.ecocomfort.pl/rekuperatory. A tak na marginesie - fajną promocję teraz zrobili. Przy zamówieniu wykonania instalacji systemu rekuperacji, gratis otrzymujemy też instalację centralnego odkurzania.


Tak,tak "Specjaliści" -- bratu,babci ,dziadkowi,całej rodzinie robili..............- Reklama dźwignią handlu!!!
Mi też parę firm robiło wyceny instalacji,i projekt niby gratis,dojazd ,pierwszy serwis i parę innych "GRATISÓW". I właśnie dlatego zdecydowałem się sam zrobić wentylacje,może i trochę kłopotów p drodze,ale wiem co mam i za co płace!

Podam jeden przykład,choć wszystkie cztery wyceny były zbliżone (+,- 1000zł). Rekuperator to cena powiedzmy że ta sama,ale koszty montażu i części to już śmiechu warte!!!Kupując samemu wszytko bez reku wyszło mi około 3000zł. Owe firmy wyliczyły mi to na od 7200 do 9350zł.Podkreślam że na tym samym systemie,z tej samej firmy.Czyli sumując czysty zarobek za dzień pracy "specjalistów" od 4200zł w górę. A oczywiście ta najtańsza oferta to też "zimowa promocja"!!!Ludzie patrzcie za co płacicie!!!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: projekt rekuperacji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 sty 2014, 8:30

120 m2 dom na kanałach PE - z najcichszą centralą to 8700zł brutto 23% na kanałach izolowanych - jeszcze sporo taniej.

piotrpaulo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2014, 1:23
Re: projekt rekuperacji

autor: piotrpaulo » 14 maja 2014, 1:27

instalacja plus reku 8700zł z vat? To co to za rekuperator?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: projekt rekuperacji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 maja 2014, 7:08

Onyx dream Frapolu

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: projekt rekuperacji

autor: Bolas » 17 maja 2014, 19:56

Potwierdzam.

lars78
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2014, 19:38
Re: projekt rekuperacji

autor: lars78 » 21 lip 2014, 19:01

Polecam skorzystać z opcji" szybkiej wyceny" które większość firm posiada na swojej stronce http://www.ecocomfort.pl/szybka-wycena . Wystarczy podać kilka podstawowych informacji oraz załączyć rzuty pomieszczenia/budynku.

Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: projekt rekuperacji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 lip 2014, 7:56

lars78 pisze:Polecam skorzystać z opcji" szybkiej wyceny" które większość firm posiada na swojej stronce http://www.ecocomfort.pl/szybka-wycena . Wystarczy podać kilka podstawowych informacji oraz załączyć rzuty pomieszczenia/budynku.

Pozdrawiam
Poważnie ktoś coś takiego wymodził????
Na dom 100m2 mam centralę + kanały, skrzynki, anemostaty od 4500zł brutto i do 15500zł
To jak można wycenić na podstawie kilku podstawowych informacji?


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 63 gości

Gotowe projekty domów