Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: patrykp » 14 lip 2014, 10:07

Grażka1980 pisze:Moim zdaniem na wymiar meble warto zrobić nie tylko wtedy, gdy mamy np. niewymiarowe pomieszczenie, ale także wtedy gdy chcemy mieć meble unikalne, takie, których nikt inny nie ma,


masz rację, meble na wymiar dają możliwość wyboru każdego, nawet najmniejszego szczegółu i stworzenia zestawu dla nas idealnego

Grażka1980
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2014, 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Grażka1980 » 17 lip 2014, 23:20

Właśnie tak. Poza tym ktoś może nam doradzić, odradzić :)

mariolka_54
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2014, 9:55
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: mariolka_54 » 18 lip 2014, 10:06

Też uważam, że meble na wymiar sprawdzają się w małych pomieszczeniach, które trzeba jak najlepiej zagospodarować. Sama ostatnio kupowałam meble do kuchni, ale moja kuchnia jest duża, więc nie było problemu z doborem odpowiedniego modelu ze sklepu internetowego. Postanowiłam na nowoczesny styl i wybrałam meble http://meblowiec.pl/meble-kuchenne,c76.html Sonia. Gdybym mieszkała w bloku, to na pewno wybrałabym meble na wymiar ponieważ lubię jak jest funkcjonalnie

Grażka1980
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2014, 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Grażka1980 » 20 lip 2014, 23:02

Moim zdaniem duże kuchnie też trzeba dobrze zagospodarować i nie wydaje mi się to dużo łatwiejsze od aranżacji kuchni małej.

zak_stefan
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2014, 9:33
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: zak_stefan » 21 lip 2014, 11:57

Faktycznie, plan rozkładu szafek to podstawa przy projektowaniu i wykonaniu kuchni. Moim zdaniem, jeśli się wydaje 300 albo 400 tysięcy na budowę domu, to kuchnia też musi być odpwowiednia. Ja mam dom raczej z wnętrzem nowoczesnym, taka też jest kuchnia. Postawiałem na kuchnię biało-czarną. Zamawiałam w http://www.verlani.com/ bo oferta była najbardziej atrakcyjna, a portfolio bogate. Szafeczki są bardzo eleganckie, dopasowane do kuchni, widać, że były projektowane i robione przez kogoś, kto się zna na swojej pracy. A co do bieli wcale nie jest kłopotliwa.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: PiotrNiski » 05 sie 2014, 8:13

Szczerze? To zależy od gustu. Jeśli Ci się podobają takie jak podają w sieciówkach to śmiało, a jeśli szukasz czegoś wyszukanego i oczywiście droższego to znajdź fachowca :) Sprawdź sobie https://www.maxkuchnie.pl/ tam masz mini wyszukiwarkę sklepów branżowych

robnowak
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: robnowak » 05 sie 2014, 15:31

Zdecydwanie na wymiar! Ja jakiś czas temu postawiłam na gotowe i żałuje do dzisiaj za każdym razem gdy zabieram się za napełnianie gazem fm 200  mam stracha z powodu tego jak mało przestrzeni mam na bezpieczne wykonywanie tej czynności.

maarta1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 sie 2014, 20:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: maarta1980 » 05 sie 2014, 20:57

Jasne że lepsze na wymiar!! Zawsze może pójść coś nie tak. Też myśleliśmy o tym czy kupić gotowe meble z firmy na I czy szukać lokalnej firmy robiącej na wymiar. Padło na firmę. Po pierwsze mogliśmy zrobić całkowicie drewnianą kuchnię, po drugie wszystko wymierzyli i nie było niespodzianek, po trzecie cenowo wyszło prawie identycznie.
Miłośnik budowlany :)

Radomił Grabowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 sie 2014, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Radomił Grabowski » 08 sie 2014, 9:29

Do siebie do domu kupilem meble z ikei. Moze standard nie jest za wysoki ale maja fajne projekty i praktycznie wszystko da sie dopasowac jak pod wymiar.

martinezq
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 16:04
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: martinezq » 18 sie 2014, 16:15

W poprzednim mieszkaniu mieliśmy meble gotowe, teraz skorzystaliśmy z oferty firmy Atrii, projektującej meble na wymiar i nie ma porownania, aż miło w takiej kuchni przebywać i gotować. Jak się chce mieć solidne, porzadne i ładne meble to tam naprawdę wiedzą jak to zrobić.

ogrodniczka31
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: ogrodniczka31 » 18 sie 2014, 18:55

Sporo zalezy od budżetu.
Jeśli jest mniejszy to brałabym ikeę, bo mają naprawdę fajne rozwiązania.
Przy większym zdecydowałabym się chyba na meble na wymiar.

KamilP
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:54
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: KamilP » 31 sie 2014, 13:52

To zależy jak jest układ kuchni nie do każdej będzie możliwość zastosowania gotowych mebli.

Semprefidellis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2014, 9:34
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Semprefidellis » 01 wrz 2014, 10:26

Przede wszystkim trzeba znać swój budżet, nawet za małe pieniądze można do nietypowej kuchni kupić część mebli gotowych tańszych, a na problematyczne wnęki, wgłębienia, zamówić fachowca. Pełno jest jedno, dwu osobowych firm, które zrobią to bardzo dobrze i tanio bo to jest ich jedyna reklama.

Olaf77
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, 22:13
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Olaf77 » 30 wrz 2014, 22:19

Ja mam meble na wymiar ale to dlatego że kuchnia taka niewymiarowa. Można już kupić całkiem fajne gotowe meble.

martinezq
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 16:04
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: martinezq » 04 paź 2014, 22:05

Teraz widzę że wcześniej zrobiłem drobną literówkę, chodziło mi mianowicie o salon Artii z Warszawy. Można dzięki nim mieć super kuchnię.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości

Gotowe projekty domów