posadzka poniżej poziomu gruntu??

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
pavel_214
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2014, 0:34
Lokalizacja: kotlina kłodzka
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: pavel_214 » 12 lip 2014, 8:47

budynek nie znajduje sie w rejestrze zabytków ..
muru żebraczy nie ma.. jest za to ściana która podlega wymianie a zbudowana jest wyłącznie z cegły mur ma grubość 70 cm .. w drugiej częsci budynku jest ściana wykonana z kamienia i także ma grubość 70 cm ..
istotnym problem jest to że posadzka w jednej części budynku będzie znajdowała się pod poziomem gruntu.. tak samo jest z fundamentem .. ława też się konczy poniżej poziomu gruntu..

ekspert do spraw cegły i klinkieru z wienerbergera zapewniał mnie że ścianę z porothermu 44 można postawić w gruncie z tymże grunt może być tylko po jednej stronie .. po drugiej musi być pomieszczenie.. nie wiem co ma to do rzeczy ale tak powiedział .. u mnie oprócz tego że będzie pomieszczenie to po zewnętrznej stronie tego pustaka będzie tynk izolacja styropian i drenaż z kamienia płukanego do samej góry..

dlatego napisałem ten temat...
czy nie lepiej by było do wysokości gruntu postawić ściankę z bloczka betonowego a poźniej dopiero z porothermu .. nie ukrywam że dla mnie wygodniej byłoby od razu na fundamencie stawiać porotherm..

pavel_214
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2014, 0:34
Lokalizacja: kotlina kłodzka
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: pavel_214 » 12 lip 2014, 9:00

Enerbau pisze:
pavel_214 pisze:niektorzy nic nie dają i żyją ..


Ale co to za życie w wilgoci, przy wysokich kosztach ogrzewania.
Nikt mnie nie przekona, że ogrzewanie takich budynków jest tanie. Nie po to człowiek pracuje, aby większą część zarobków wydać na ogrzewanie nieizolowanego domu!
Chyba, że ma takie hobby i cieszy go codzienne palenie w piecu ekogroszkiem, wynoszenie popiołu
i ogólnie zabawa w palacza we własnej kotłowni.
Zboczenia bywają różne :wink:


Enerbau:
"...Najpoważniejszym problemem jest osadzanie się grzybów pleśniowych i alg na
powierzchni tynku izolowanego budynku. Dotyczy to 75% zaizolowanych budynków!!! ..."

"...Miały już miejsca pożary, gdzie ludzie zostali
uwięzieni w klatkach ogniowych z palącego się styropianu. Szanse na uratowanie życia
w przypadku pożaru tak ocieplonego budynku są niewielkie. "

"...Bez skutecznej wentylacji,
albo konsekwentnego wietrzenia kilka razy dziennie, występuje w 100 % pleśń w tak
zaizolowanych mieszkaniach...."

masz racje co to za życie w wilgoci i pleśni ..

mieszkam na wiosce także nie palę ekogroszkiem tylko drzewem które sam wcześniej przygotowuję .. jak byłem mały to chodziłem z dziadkiem i tatem po drzewo do lasu .. a teraz chodzę ze swoimi dzieciakami.... kilka dni w roku wycinki i cały rok palenia.. i wspólnie spędzony czas bezcenne.. a to że ja mam stary budynek a Ty zapewne najnowsze cudo rozwiązań technologicznych ... hmm zboczenia bywają różne....

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 12 lip 2014, 9:14

odkop zrób zdjęcia i dokładne przedmiary ....

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 12 lip 2014, 9:16

pavel_214 pisze: Po wykonanej ekspertyzie stwierdzono że ściana która była z cegły kwalifikuje się do przemurowania..


kto robił ekspertyzę budowlaną ?

pavel_214
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2014, 0:34
Lokalizacja: kotlina kłodzka
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: pavel_214 » 12 lip 2014, 9:25

KTH pisze:
pavel_214 pisze: Po wykonanej ekspertyzie stwierdzono że ściana która była z cegły kwalifikuje się do przemurowania..


kto robił ekspertyzę budowlaną ?


rzeczoznawca budowlany

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 12 lip 2014, 9:28

więc wskazał jak wykonać :-) wnioski końcowe

pavel_214
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2014, 0:34
Lokalizacja: kotlina kłodzka
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: pavel_214 » 12 lip 2014, 9:32

KTH pisze:więc wskazał jak wykonać :-) wnioski końcowe

nie wskazał ... ekspertyza stanu budynku.

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 12 lip 2014, 9:37

to co to za ekspertyza i czego dotyczy ? robił odkrywkę fundamentu i ławy?
aby stwierdzić PRZEMUROWAĆ należy mieć podstawę do tego aby tak stwierdzić na pismie

możesz mi kopię tej ekspertyzy przesłać na e-mail ? same wnioski końcowe bez wstępu i prawa budowlanego gdzie są zdjęcia opisane dokładnie przez tego ekpserta

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 12 lip 2014, 9:52

nie jedną ekspertyzę wykonywałem i byłem przy ich tworzeniu więc w wielkim skrócie napiszę co ma zawierać takowa opinia techniczna budowlana sądowa akurat

Wnioski opinii muszą być spójne, a zatem nie mogą powodować luk w przedmiocie rozstrzygnięcia opinii. Wnioski oprócz zgodności z zasadami logiki i doświadczenia życiowego, powinny być oparte na wiedzy specjalistycznej, którą posiada biegły, z uwagi na fakt, że wymóg wiadomości specjalnych stanowi podstawą przesłankę sporządzenia opinii w postępowaniu. Wnioski powinny być ponadto usystematyzowane pod względem kolejności podejmowanych działań przez biegłego, powodujących dostrzeżenie poszczególnych wniosków. Wnioski powinny być sformułowane w sposób kategoryczny, a ponadto prowadzić do wyeliminowania kilku wariantów istnienia danych okoliczności faktycznych, będących przedmiotem sprawy. Jednakże w przypadku braku jednoznaczności wniosków, biegły powinien w opinii określić stopień prawdopodobieństwa w/w wariantów i ocenę, który z wariantów w sposób najbardziej całkowity odpowiada koncepcji adekwatnego, normalnego związku przyczynowego.

Do elementów treści opinii biegłego należą: dokładne oznaczenie biegłego sporządzającego opinię a zatem imię, nazwisko, adres zamieszkania, ewentualnie nazwa instytutu naukowego lub naukowo badawczego sporządzającego opinię, siedziba, a także wskazanie, czy biegły jest wpisany na listę biegłych sądowych. Ponadto opinia zawiera: oznaczenie specjalności biegłego (np. z zakresu medycyny, geodezji i kartografii), miejsce i datę sporządzenia opinii, dokładne oznaczenie sądu zlecającego wykonaną opinię i postanowienia będącego podstawą wydania opinii, a także sygnaturę akt. W dalszej kolejności biegły powinien uwzględnić w opinii: wyszczególnienie zadać zleconych biegłemu w postanowieniu, wskazanie dowodów, będących częścią materiału dowodowego, na podstawie których biegły jest zobowiązany wydać opinię. Następnie biegły w sposób zwięzły przedstawia w opinii stan faktyczny, będący przedmiotem postępowania. Wskazuje źródła wiedzy specjalistycznej, z których korzystał przy sporządzaniu opinii. Dodatkowo podaje dokładny opis przeprowadzonych badań, uwzględniając metodę badania i urządzenia lub aparaturę, którymi się posługiwał przy przeprowadzonych przez niego badaniach. Zasadniczym elementem opinii biegłego są wnioski, które zawierają wyjaśnienie okoliczności faktycznych sprawy określone w zleceniu sądu, ze wskazaniem toku rozumowania biegłego przy dochodzeniu do przedmiotowych wniosków, zgodnie z zasadami logiki, doświadczenia życiowego i wiedzy powszechnej. W formie załączników do opinii biegły dołącza wykaz dokumentów, którymi posługiwał się przy sporządzeniu opinii. Nieodzownym elementem opinii jest podpis biegłego lub osób upoważnionych przez instytut naukowy lub naukowo badawczy do sporządzenia opinii.

wiesz jak łatwo podważyć wiarygodność rzeczoznawcy ;-)

filip_krz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2014, 13:11
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: filip_krz » 18 lip 2014, 13:15

Też jestem obecnie w temacie posadzek. U mnie fachowiec tak wylał posadzki ze sa strasznie nierówne i nie da sie tam zadnej podłogi położyć. Musiałem siegnąc porady fachowca z polecenia http://www.julispec.pl/content/naprawa-posadzek mojemy szwagrowi zrobili wszystko na tip top. Zajęli się naprawą, ale co z tego ja teraz im tez musze zapłącić. Płacić za podówjną robotę to skandal. Bo tamtem "fachowiec" wział zaliczkę i teraz mówi ze swoje zrobil.

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 18 lip 2014, 13:39

filip_krz pisze:Też jestem obecnie w temacie posadzek. U mnie fachowiec tak wylał posadzki ze sa strasznie nierówne i nie da sie tam zadnej podłogi położyć. Musiałem siegnąc porady fachowca z polecenia http://www.julispec.pl/content/naprawa-posadzek mojemy szwagrowi zrobili wszystko na tip top. Zajęli się naprawą, ale co z tego ja teraz im tez musze zapłącić. Płacić za podówjną robotę to skandal. Bo tamtem "fachowiec" wział zaliczkę i teraz mówi ze swoje zrobil.


Na etapie reklamy jak na razie

KTH
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: KTH » 19 lip 2014, 7:48

pavel_214 pisze:znalazłem jeszcze takie coś ..
Gdy strop piwnicy jest poniżej powierzchni terenu (na przykład w domu na skarpie), izolację poziomą od zewnątrz budynku wykonuje się po zrobieniu wykopu, pod stropem piwnicy. Izolacja pionowa musi sięgać co najmniej 50 cm poniżej izolacji poziomej i około 30 cm nad teren.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Obrazek



a ja robię to tak


Obrazek

zakaz kopiowania zdjęć do własnych celów - zdjęcie zabezpieczone i podlega prawom autorskim

dydzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2021, 23:01
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: dydzio » 04 lut 2021, 23:11

Podepnę się pod temat, zamiast tworzyć drugi o tym samym tytule:

Pacjentem jest kamienica, w której chce wynająć mieszkanie do remontu, mieszkanie pustostan od x lat, kapitalka jak nic. Kamienica znajduje się wzdłuż nieutwardzonej drogi pod lekką górkę. Wschodnia ściana znajduje się najwyżej.
Dzisiaj odwiedziła mnie Pani archtekt, która uświadomiła mnie, że poziom gruntu od strony wschodniej znajduje się powyżej poziomu podłogi (kilka cm, ale jednak, prawdopodobnie w weekend pomierzę i ew. zrobię jakieś fotki. Generalnie część podłóg od strony południowej i północnej też będzie znajdować się poniżej lub bardzo na poziomie gruntu.
Muszę wysmerfić oficjalne pismo do spółki mieszkaniowej o "usunięcie awarii". Co, poza oparciem się o § 73 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. mogę w tym piśmie napisać, o co zabiegać (izolację ścian, fundamentów, jak to ładnie i fachowo nazwać?)?
Dodam (zaraz może nawet foto), że w jednym z pomieszczeń (tym z oknami na północ) tynk uległ biodegradacji, w tym z oknami na wschód nie widać, ale pewnie po zdarciu tapety zobaczymy obraz zniszczeń...
1612477140070.jpg
Załączniki
1612477140070sm.jpg

Gość10463
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: Gość10463 » 05 lut 2021, 6:47

wszystko zależy na jak długo chce Pan wynająć to mieszkanie wtedy możemy się zastanowić jak napisać i uzasadnić pismo do spółdzielni, można napisać o zniesienie czynszu w ramach kapitalnego remontu wykonanego przez Pana i mocno wywindować koszty takiego remontu. Samo doprowadzenie wnętrza do zamieszkania nie stanowi większego problemu i mając odpowiednią wiedzę można skutecznie odizolować się od środka

izolowałem piwnice gdzie woda stała po łydkę, ściany były tak mokre że podczas termoiniekcji woda z nich płynęła dosłownie, stare poniemieckie fundamenty bez zaprawy, teraz klient ma sucho i szczelnie

dydzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2021, 23:01
Re: posadzka poniżej poziomu gruntu??

autor: dydzio » 05 lut 2021, 10:01

Wynajem na czas bliżej nieokreślony, koszt remontu wysoki ze względu na metraż i zakres prac (praktycznie developerka otwarta i do boju). O zniesieniu czynszu raczej mogę zapomnieć, z relacji znajomych, którzy próbowali wynika, że takie podania są z automatu odrzucane (aczkolwiek myślimy o tym).
Problem jest właśnie z wilgocią, bo raz poziom gruntu, dwa pustostan od wielu lat, nie ogrzewany, mało wietrzony, trzy jedno okno wybite i zabite dechą. Z dwa i trzy powinienem sobie poradzić podczas remontu, jedynkę chcę zrzucić na spółkę, bo de facto to ich broszka...
Nie chciałbym tylko izolować się od środka (termicznie pewnie i tak to zrobię), ale świadomość mieszkania przy zawilgoconej ścianie nie napawa optymizmem...
PS. Kamienica chyba z 19ego wieku, więc bardzo poniemiecka :)


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów