Płytki czy panele do salonu ?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ada29
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2014, 14:40
Lokalizacja: Garwolin
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: ada29 » 01 cze 2014, 21:01

No tak, dobrze, że o tym mówisz bo szczerze to skłaniałam się właśnie do takich chropowatych zawsze wydawały mi się ciekawsze niż gładkie.

Lucynka82
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2014, 23:32
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Lucynka82 » 05 cze 2014, 20:01

do salonu zdecydowanie panele, albo najlepiej parkiet. sa o wiele cieplejsze, daja przyjemny wystrój. ja jak projektowalam salon to wybralismy parkiet i meble z bydgoskich, tak zeby byly ladnie spasowane kolorystycznie

Asperatus
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2013, 9:00
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Asperatus » 09 cze 2014, 9:32

Do salonu zdecydowanie podłoga z drewna naturalnego- to jest coś co moim zdaniem przetrwa przez lata i zapewni optymalny komfort jak i źródło ciepła wiec czemu nie. Płytki będą chyba najmniej wskazane w takim układzie,zimne i mało praktyczne.

Kamaonline
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:47
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Kamaonline » 23 cze 2014, 10:52

Nic dziwnego ponieważ koszty takiej aranżacji i położenia parkiety czy podłogi drewnianej są dosyć wysokie,wiec każdy zwraca na to uwagę. Jeżeli miałbym doradzać to zdecydowanie parkiet,najlepiej dębowy lub zwykła drewniana podłoga sosnowa.

WikiMeble
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 paź 2013, 9:25
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: WikiMeble » 03 lip 2014, 16:49

Nie można sugerować się tylko kosztami bo to w praktyce może okazać sie dla nas po prostu zgubne. Poza tym pamiętajmy także,że podłoga z drewna naturalnego wytrzyma przez lata i zapewni nam ciepło.
meble online.

Anka64
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 lip 2014, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Anka64 » 07 lip 2014, 11:59

Ja stawiam bardziej na jakość i wybrałabym raczej parkiet do salonu. Jest bardziej trwały chyba ciekawiej wygląda na podłodze

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: patrykp » 22 lip 2014, 9:32

Ja w po poprzednich właścicielach mam w mieszkaniu panele i to słabej jakości - wszędzie rysy, krzywizny, a jak się je myje to zawsze są zacieki - przy najbliższym większym remoncie na pewno wymienię je na coś trwalszego

kasienka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2014, 16:21
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: kasienka88 » 23 lip 2014, 13:19

Ja akurat zawsze byłam zdania, iż do salonu tylko panele, jakoś nie widze płytek w tym miejscu.

gabi0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 20 mar 2014, 21:50
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: gabi0 » 23 lip 2014, 14:14

Masz racje ja również nie widzę płytek w salonie .Najlepszym rozwiązaniem są panele podłogowe .Ostatnio na necie widziałam śnieżnobiałe listwy przypodłogowe co sądzicie o takiej kolorystyce zerknijcie http://podlogi24.net/ Być może warto pobawić się kolorami dzięki nim uzyskujemy idealnie odcięta podłogi od ściany ,ciekawie rozwiązanie .

BlueDecoria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2014, 11:34
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: BlueDecoria » 24 lip 2014, 11:57

Również wybrałabym panele.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 628
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: tetate » 01 sie 2014, 8:26

Ja również nie wyobrażam sobie płytek na podłodze w salonie.Pokój ma być przytulny, przyjemny a płytki jednak tego nie dają
Moim zdaniem warto jest zainwestować w deskę - wcale nie jest aż tak droższa od paneli a jednak to zupełnie inna jakość wykonania.
Zastanawialiście się nad odpowiednim wykończeniem? Na topie obecnie są białe listwy mdf:
http://podlogi24.net/listwy-przyscienne-w-kolorze-biaym-biae-o_c_356_1.html - tutaj dla zainteresowanych można je sobie przejrzeć.
Może nie sa jeszcze tak popularne jak za granicą ale coraz więcej osób się do nich przekonuje. Są o wiele ładniejsze niż listwy pcv.

Awatar użytkownika
centralne_odkurzacze
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 25 lip 2014, 13:42
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: centralne_odkurzacze » 02 sie 2014, 8:31

według mnie płytki są "zimniejsze" jeśli chodzi o atmosferę. W salonie musi być przytulnie i przy takim wyborze jak płytki - panele do salonu, ja wybrałbym panele.
Odkurzacze centralne - zasługujesz na komfort.

Anka64
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 lip 2014, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Anka64 » 03 sie 2014, 10:58

Do salonu tylko parkiet, całkiem fajnie prezentuje się dębowy http://www.nelaone.pl/

radek34
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2014, 9:31
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: radek34 » 06 sie 2014, 9:56

Panele zdecydowanie. Nie wiem, ja bym się przynajmniej czuł dziwnie w salonie, gdzie są płytki. trochę jak w jakimś szpitalu :P I było by za "zimno". W ogóle polecam taką firmę z panelami, nazywa się Panelex i jeszcze taki portal z rabatami, gdzie można sobie zamówić zniżki do sklepów budowlanych. strona to: www.rabatybudowlane.pl

AVENIR
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2014, 15:40
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: AVENIR » 06 sie 2014, 15:58

jeśli chcesz panele proponuje firme Quick Step ewentualnie Balterio, jeśli tak bardzo chcesz wrazenie płytki proponuje wylać podłoge masami żywicznymi jest ten sam efekt a podłogi sa o wiele trwalsze lepsze w utrzymaniu pozdrawiam w razie pytań 501504101


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości

Gotowe projekty domów