Odprowadzenie desczówki......

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Michal30
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:00
Odprowadzenie desczówki......

autor: Michal30 » 04 lip 2014, 10:44

Witam. Mam teren gliniasty i nie mam innej mozliwosc odprowadzenia wody jak studnia chłonna. Tak, ok 2.5 metra pod ziemią jest teren który przepuszcza wodę. Tylko teraz pytanie. Czy mogę to jednej studni chłonnej podłączyć wodę z kanalizacji deszczowej i wodę z drenażu budynku? Czy raczej trzeba zrobić dwie oddzielne studnie?
Pozdrawiam!

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: Interno » 04 lip 2014, 11:04

Raczej nie wskazane znam przypadki, gdzie takie rozwiązanie podtopiło budynek i spowodowało podmycie fundamentów.
Radzę wykonać dla wody deszczowej odrębną instalację i to jak najdalej od opaski.

KTH
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: KTH » 04 lip 2014, 11:08

zgadzam się z przedmówcą INTERNO

kategorycznie nie wolno łączyć tych dwóch systemów ze sobą i spinać do jednej studni
w przypadku gliny warto zamiast drenażu wykonać izolację ścian typu ciężkiego wraz izolacją od wewnątrz do wysokości występowania i spiętrzania się wody

Michal30
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:00
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: Michal30 » 04 lip 2014, 11:13

Dziękuje za odpowiedź!
Dokładnie wiem, że nie wolno spinać systemów razem podczas"transportu wody", zastanawialem sie czy mozna to tylko razem spiąć do studni, ale zrobie dwie studnie!
Dziękuje za odpowieź!

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: RobertKGB » 04 lip 2014, 11:39

przy bardzo obfitych opadach studnia może nie nadążyć "chłonąć" wody i się w końcu może zapełnić, woda cofnie się w dreny i będziesz miał wodę z dachu na fundamentach, że tak powiem strzelił byś sobie samobója.

Michal30
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:00
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: Michal30 » 04 lip 2014, 11:44

Witam Robert.
To co byś poradził jak nie mam gdzie odprowadzić deszczówki i drenażu? Żadnej kanalizacji, żadnego rowu, żadnej rzeki, ...:(

KTH
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: KTH » 04 lip 2014, 11:58

wybudował dom o 80 cm wyżej niż obecnie lub zainwestowałbym w zbiorniki i skrzynie

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: RobertKGB » 04 lip 2014, 12:02

odpowiednio zaprojektowane studnie chłonne powinny dać radę , ale osobna dla drenażu i osobna dla wody deszczowej, albo jak pisze kolega KTH wybudować dom wyżej :wink:

KTH
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: KTH » 04 lip 2014, 12:06

jeśli nie mamy do czynienia z wodami artezyjskimi ale o tym wie tylko ten kto robił badania 'geo na tym gruncie. Być może, wcale nie ma możliwości wykonania studni i trzeba posiłkować się zbiornikami

sami nie wiemy Robert o tym nic więcej niż to co napisane

Michal30
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:00
Re: Odprowadzenie desczówki......

autor: Michal30 » 04 lip 2014, 12:27

MAcie racje. Czy dobrym rozwiazaniem bedzie zatrudnic geotechnika niech zrobi odwierty w miejscu gdzie maja stac studnie chlonne i niech po prostu sprawdzi teren.. wole zainwestowac juz te 400 zl i miec pewnosc.. mam racje?
Pozdrawiam


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów