Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Trevor Philips
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:45
Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: Trevor Philips » 01 lip 2014, 20:53

Witam Serdecznie,
Wynajmuje swoje pierwsze mieszkanie gdyż niestety Rekomendacja S pozbawiła mnie możliwości zakupu mieszkania na kredyt ( a może to i dobrze ). Wynajmuje mieszkanie w nowym osiedlu z 2008 roku w niedużym mieście powiatowym. Ogrzewanie jakie posiadam to piec gazowy Viessman i 4 grzejniki (2 w pokoju, 1 w kuchni i łazience). Metraż jest mały, zaledwie 39mkw. Piec ten nie posiada osobnego regulatora temperatury. W pokoju mam aż 4 okna, mieszkam na 1 piętrze od strony wschodnio-południowej i raczej nie jest to strona z której wieje wiatr, gdyż osiedle ma kształt litery O i moje mieszkanie w połowie jest od wewnętrznej strony tej "litery".
Wynajmuję sam i nie zarabiam kosmicznych sum.
Jeśli można proszę o wycenę przeciętnych kosztów ogrzewania w zimę. Oczywiście rozumie, że to zależy od wielu czynników, ale Ci którzy w ten sposób się grzeją - jak myślicie jaki to będzie koszt?
Z góry dziękuje za wszelaką pomoc.

KTH
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: KTH » 01 lip 2014, 21:32

za mieszkanie 48 m2 dwa pokoje , kuchnia, łazienka, przedpokój na 2 piętrze wg podzielników zapłaciłem w tym roku 55 zł, za cały sezon grzewczy, tyle że mam ocieplone od środka wszystkie sufity i ściany. Ogrzewanie C.O miejskie

sam sobie krzywdy nie dam zrobić ;-)

Obrazek

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: Enerbau » 01 lip 2014, 22:23

KTH postawił na zminimalizowanie strat ciepła i słusznie.













Nie po to izolujemy, by robić centralne.

KTH
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: KTH » 01 lip 2014, 22:38

Enerbau pisze:Nie po to izolujemy, by robić centralne.


a ja nie po to izolowałem aby się obawiać o kosmiczne rachunki za ogrzewanie

Bobi444
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2012, 9:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: Bobi444 » 02 lip 2014, 8:42

Mnie wyszły spore koszty i postanowiłem zainwestować w dobre ogrzewanie. Co prawda wziąłęm kredyt na http://ranking-kredytow.pl/ranking-kred ... kowych.php ale teraz mam ogrzewanie na ekogroszek i średnio 1400 złotych rocznie taniej wychodzę niż sąsiad, który ma podobny dom i stare ogrzewanie

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: RobertKGB » 02 lip 2014, 8:45

Bobi444 pisze:Mnie wyszły spore koszty i postanowiłem zainwestować w dobre ogrzewanie. Co prawda wziąłęm kredyt na htp://ranking-kreytow.pl/ranking-kredyow-gołodówych.php ale teraz mam ogrzewanie na ekogroszek i średnio 1400 złotych rocznie taniej wychodzę niż sąsiad, który ma podobny dom i stare ogrzewanie


Bobi444 pisze:Sprawdź na stronie htp://kasisto.pl/ - ja utaj dostałem 7000 złotych pożyczki bez BIK na remont domu, myślę, że to dobra oferta. A korzystałeś z tej oferty pożyczki?


to gdzie w końcu tą pożyczkę brałeś ?

KTH
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: KTH » 02 lip 2014, 8:54

reklamować się już zaczęły parabanki na forum ?

temat dotyczy kosztów ogrzewania a nie kosztów kredytów na wymianę ogrzewania :lol: :lol: :lol:
chłop sobie w kuchni pod zlewem wstawi kocioł na ekogroszek a w sypialni pod łóżkiem będzie trzymał worki z ekogroszkiem

jeżu ... ale wariaci na tym forum

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Prośba o wycenę przewidywanych kosztów ogrzewania.

autor: Enerbau » 02 lip 2014, 8:55

Bobi444, Ty nie pisz ile masz taniej od sąsiada, tylko ile sam wydajesz na ogrzewanie. Jaki masz dom, jaki system grzewczy, jaka izolacja? Jak na razie , to tylko spamujesz naciągając ludzi na kredyty.












Nie po to izolujemy, by robić centralne.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 185 gości

Gotowe projekty domów