jak zalegalizować strop

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
hermes53
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:33
Lokalizacja: Chełmno
jak zalegalizować strop

autor: hermes53 » 04 cze 2014, 16:25

witam. mam taki mały problem-na swojej działce siedliskowej wybudowałem budynek gospodarczy na zgłoszenie. obrys do 35 m2, chciałem dołożyć piętro, postarałem sie aby budynek był odpowiednio wysoki, zrobiłem strop na belkach drewnianych i dostałem pismo że odwiedzi mnie kontrola. strop rozebrałem, kontrola przeszła ale mimo wszystko chce ten strop zrobić. co mnie czeka aby sprawe zalegalizować?

KTH
Re: jak zalegalizować strop

autor: KTH » 05 cze 2014, 7:44

wykonać projekt budynku a nie samowolnie stawiać co popadnie i gdzie popadnie
udaj się do biura architektonicznego i niech zrobią projekt - zgłosisz w gminie i sprawa będzie legalna

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: jak zalegalizować strop

autor: xander119 » 06 cze 2014, 8:26

Małe sprostowanko do postu powyżej. Projekt owszem to podstawa ale nie zgłasza się do gminy tylko występuje do niej o warunki zabudowy (jeśli nie ma na tym terenie MPZP). Jak gmina wyda już warunki to z projektem idzie się do Starostwa i tam dopiero występuje o pozwolenie na budowę.
W przypadku pytającego sprawa nie wygląda tak kolorowo bo ma już postawiony ten budynek i chce go legalnie rozbudować o piętro więc będzie potrzebna ekspertyza-wytrzymałość ścian, poprawność wieńców stropowych itp itd. Potem dopiero jak urząd wyda pozwolenie (z reguły po pół roku do roku) dostajesz dziennik budowy i kierownika budowy i możesz legalnie dostawić 5 belek podwieszonych na stalowych wieszakach zostawiając w urzędach i u architekta kilkanaście tysięcy złotych.

KTH
Re: jak zalegalizować strop

autor: KTH » 06 cze 2014, 8:50

przecież nie będę chłopa straszył że od ekspertyzy będzie zmuszony zacząć która nie będzie do najtańszych należała

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: jak zalegalizować strop

autor: xander119 » 06 cze 2014, 10:13

No no- to taka ironia losu. Chcesz przykręcić do ścian kilka belek i położyć na tym podłogę to musisz latać po urzędach i wydać kupsko siana-nikogo nie interesuje że cała ta budowa zajmie max kilka godzin i nie potrzebny jest w praktyce żaden kierownik ani tym bardziej dziennik budowy i tablica informacyjna. To samo jest z szambem. Kupujesz zbiornik z Allegro, przywożą ci go na miejsce i wstawiają do wykopu który zrobiłeś z Mietkiem dzień wcześniej, zasypujesz i finito. Operacja na godzinę może dwie alee paaaanieeee! Najpierw idź do urzędu i błagaj o pozwolenie na budowę. Przecież jak ktoś będzie chciał zrobić dziury w dnie żeby mu lepiej rabarbar rósł to i tak je zrobi jak się kierownik z działki wyniesie- o ile w ogóle przyjedzie bo np u mnie go nie było-jechałem po podpis do niego do domu.
Tak czy inaczej dla poddasza aby pozbyć się obowiązku uzyskania pozwolenia magicznym hasłem jest: "ANTRESOLA".
A jak!


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów