Zypho - ogrzewanie wody zimnej zużytą ciepłą

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Makuszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2014, 8:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Zypho - ogrzewanie wody zimnej zużytą ciepłą

autor: Makuszek » 25 maja 2014, 8:40

Sprzedajemy to i działa zarąbiście. Ludzie nieraz montują jeden na próbę po czym domawiają. Dużo więcej mycia tą samą ilością pobieranej ciepłej wody, i szybsze dogrzewanie zbiornika pompą czy wszytko jedno jakim piecem.
Maku

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Zypho - ogrzewanie wody zimnej zużytą ciepłą

autor: Greengaz » 25 maja 2014, 14:01

Jeśli sprzedajecie to proszę o odpowiedź.
1. Co się dzieje z mydlinami, włosami przepływającymi przez wymiennik? Ktokolwiek czyścił odpływ w kabinie wie o czym mówię.
2. Jak się czyści wymiennik z osadów i jaki wpływ ma gromadzący się osad na sprawność urządzenia?
3. Załóżmy sprawność na poziomie 50%. Temperatura w jakiej się bierze prysznic to 38-40 st. Jest to temperatura wody z wylewki. Po schłodzeniu o ściany kabiny, podłogę, powietrze nie ma więcej niż 30 st C x sprawność 50%, czyli powiedzmy 18 st C. Temperatura wody w sieci wodociągowej 10 st C czyli zyskujemy 8 st. Tą podgrzaną o 8 st., czyli 18 st. przesyłamy do kranu z zimną wodą. Zyskujemy 8 st. C.

Mam nadzieję, ze się nie pomyliłem, a jeśli tak to proszę o korektę.
Wylicz mi proszę oszczędności i stopę zwrotu urządzenia.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Makuszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2014, 8:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Zypho - ogrzewanie wody zimnej zużytą ciepłą

autor: Makuszek » 26 maja 2014, 21:04

1. W celu oczyszczenia i przywrócenia 100% sprawności wpuszczasz co kilka miesięcy bio kreta w płynie.Widziałem w niemczech importer niemiecki jakiś taki szruberek do rekuperatora dorzuca ale cena jest trochę wyższa, na moje to bio kret jest lepszy, zwykle starcza na dwa razy.

2. Czyści się j.w. Wpływ ma taki że nie czyszczenie negatywnie wpływa i na zamulanie ścianek rekuperatora i na samą drożność, wiadomo jak woda ma opory na jakimś zatorze to nie oddaje swego ciepła w tym samym stopniu bo gubi temperaturę. (to samo jak ścianki przymuli)

3.W zasadzie można się zgodzić. Według mnie super urządzenie i łatwo można sprawdzić że faktycznie działa. My akurat zwykle mamy klientów którym nie do końca zależy na oszczędzaniu , ale się oszczędza , i do tego klient ma komfort że ciepłej wody użytkowej na zbiorniku jakby dużo więcej. Przekręć do importera i poproś o udostępnienie kalkulatora oszczędności , można tam wpisać wydajność pieca , na jakie paliwo, ile osób, ile minut i wyliczyć. Ale najprościej to po prostu podłączyć do baterii manualnej nie automatu i sam poczujesz jak za kilkanaście sekund poleci cieplejsza woda i trzeba będzie ją skręcić. To tak dla pokazania klientowi a normalnie to w automat lepiej.
Maku


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot], Google [Bot], Yandex [Bot] i 166 gości

Gotowe projekty domów