co tu zrobic

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

nowicjusz666
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2014, 16:48
co tu zrobic

autor: nowicjusz666 » 26 kwie 2014, 17:19

Witam wszystkich. Prosze specjalistow o porade co jak mam te fudamenty ocieplic...."niby lawa "byla wylana na 90 cm w ziemi,potem scciana byla wylana w szalunku a reszta z bloczkow(tak jak na zdj widac). Teraz chcialbym to ocieplic i nie wiem czy jak ocieple tylko ta sciane z bloczkow to wystarczy czy musze odkopac to co bylo wylane w ziemi...prosze o fachowa porade
Obrazek

KTH
Re: co tu zrobic

autor: KTH » 02 maja 2014, 16:16

BRE BANK S.A 93 1140 2004 0000 3502 7505 8919 w tytule wpisz porada techniczna i wskazanie technologii oraz techniki uszczelnienia ściany wraz z termoizolacją ścian fundamentowych

nowicjusz666
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2014, 16:48
Re: co tu zrobic

autor: nowicjusz666 » 07 maja 2014, 16:45

Czy nikt na tym forum nie moze cos bezinteresownie podpowiedziec...???

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: co tu zrobic

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 maja 2014, 17:14

Po pierwsze - już jest za późno na ocieplenie fundamentu. Można to zrobić przed jego wylaniem
Tak to wygląda:

Obrazek
Druga kwestia: ociepla się coś co chcemy ogrzewać !! Jaki sens jest ogrzewać fundament??
Zasada jest taka: izolację termiczną daje się przed tym co Szanowny Pan nie chce ogrzewać. A wygląda to tak:
Obrazek

perm
Re: co tu zrobic

autor: perm » 07 maja 2014, 17:38

Niestety trafiłeś na forum na którym panują specyficzne zwyczaje. lepiej poszukaj innego, bo tu albo podpowiedzą ci bzdury albo na dzień-dobry zażądają pieniędzy. Tu królują pseudo-fachowcy w rodzaju Brzęczkowskiego. Szkoda twojego czasu.

perm
Re: co tu zrobic

autor: perm » 07 maja 2014, 17:47

KTH pisze:BRE BANK S.A 93 1140 2004 0000 3502 7505 8919 w tytule wpisz porada techniczna i wskazanie technologii oraz techniki uszczelnienia ściany wraz z termoizolacją ścian fundamentowych
To dopiero! Prosi ktoś o pomoc i dostaje informację o numerze konta. Jakim trzeba być fiutem by takie coś zaproponować?

KTH
Re: co tu zrobic

autor: KTH » 07 maja 2014, 22:30

takim jak s-perm od przysiadów ... :lol: wie że dzwonią ale z braku instynktu echolokacji nie wie gdzie
nie mnie blokują za spamerstwo i brak poszanowania dla innych ale ciebie ;-)

pytania sugestie w książce skarg i zażaleń ...

sądzisz że na muratorze czy forum buduje dom Cię nikt nie zna ? mylisz się i to bardzo

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: co tu zrobic

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 08 maja 2014, 4:01

KTH pisze:takim jak s-perm od przysiadów ... :lol: wie że dzwonią ale z braku instynktu echolokacji nie wie gdzie
nie mnie blokują za spamerstwo i brak poszanowania dla innych ale ciebie ;-)

pytania sugestie w książce skarg i zażaleń ...

sądzisz że na muratorze czy forum buduje dom Cię nikt nie zna ? mylisz się i to bardzo

Szanowny perem ( czy jak Pan uważa nawet super perm) apelował, by ignorować idiotoow, uważam, ze należy uszanować taką prośbę!

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: co tu zrobic

autor: RobertKGB » 08 maja 2014, 8:19

perm pisze:
KTH pisze:BRE BANK S.A 93 1140 2004 0000 3502 7505 8919 w tytule wpisz porada techniczna i wskazanie technologii oraz techniki uszczelnienia ściany wraz z termoizolacją ścian fundamentowych
To dopiero! Prosi ktoś o pomoc i dostaje informację o numerze konta. Jakim trzeba być fiutem by takie coś zaproponować?


Jak ktoś jest słabym "fachowcem" to szuka klientów na forach, dobrzy nie muszą się reklamować.

perm
Re: co tu zrobic

autor: perm » 08 maja 2014, 12:51

RobertKGB pisze:
perm pisze:
KTH pisze:BRE BANK S.A 93 1140 2004 0000 3502 7505 8919 w tytule wpisz porada techniczna i wskazanie technologii oraz techniki uszczelnienia ściany wraz z termoizolacją ścian fundamentowych
To dopiero! Prosi ktoś o pomoc i dostaje informację o numerze konta. Jakim trzeba być fiutem by takie coś zaproponować?


Jak ktoś jest słabym "fachowcem" to szuka klientów na forach, dobrzy nie muszą się reklamować.
Pewnie masz rację ale ja nie o tym. Jak można? Po co jest forum? Nie chcesz pomagać to nie pomagaj ale taki numer? Zapłać to pogadamy a nie to spie...alaj?

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: co tu zrobic

autor: RobertKGB » 08 maja 2014, 13:55

perm pisze:
RobertKGB pisze:
perm pisze:
KTH pisze:BRE BANK S.A 93 1140 2004 0000 3502 7505 8919 w tytule wpisz porada techniczna i wskazanie technologii oraz techniki uszczelnienia ściany wraz z termoizolacją ścian fundamentowych
To dopiero! Prosi ktoś o pomoc i dostaje informację o numerze konta. Jakim trzeba być fiutem by takie coś zaproponować?


Jak ktoś jest słabym "fachowcem" to szuka klientów na forach, dobrzy nie muszą się reklamować.
Pewnie masz rację ale ja nie o tym. Jak można? Po co jest forum? Nie chcesz pomagać to nie pomagaj ale taki numer? Zapłać to pogadamy a nie to spie...alaj?


Dokładnie o to samo mi chodzi. Niektorzy (a wlasciwie większość) traktują forum jako miejsce nagonienia sobie klienta , zapominacac tak właściwie do czego to służy.

budowlaniec16
rekomendowany doradca
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2009, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Re: co tu zrobic

autor: budowlaniec16 » 12 maja 2014, 0:24

W mojej opinie jedyną i najlepsza opcją będzie docieplenie ściany z bloczka oraz części zaszalowanej. Raczej nic innego, ekonomicznie uzasadnionego zrobić się nie da, a ekspertyzy o ogromnych stratach przez fundament , który nie ma izolacji poziomej termicznej, nieco mijają się z prawdą.

EDIT: Czy tylko ja nie widzę tam hydroizolacji poziomej?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: co tu zrobic

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 maja 2014, 3:55

budowlaniec16 pisze:W mojej opinie jedyną i najlepsza opcją będzie docieplenie ściany z bloczka oraz części zaszalowanej. Raczej nic innego, ekonomicznie uzasadnionego zrobić się nie da, a ekspertyzy o ogromnych stratach przez fundament , który nie ma izolacji poziomej termicznej, nieco mijają się z prawdą.

EDIT: Czy tylko ja nie widzę tam hydroizolacji poziomej?

Szanowny Panie - można się nie znać na izolowaniu, ale nie można SZKODZIĆ
To co Pan pisze, jest niedopuszczalne i szkodliwe.
Styropian za ścianą zatrzyma zyski słoneczne i wodę w ścianie. Jak jeszcze będzie izolacja pozioma wodna, to ta woda nie będzie mogła zejść do strefy dodatnich temperatur. Wyjdzie do wewnątrz i na zewnątrz.
Obrazek
Bardzo proszę nie szkodzić ! Lepiej zapoznać się z podstawami fizyki!

budowlaniec16
rekomendowany doradca
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2009, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Re: co tu zrobic

autor: budowlaniec16 » 20 maja 2014, 19:10

Styropian stosowany od zewnątrz oczywiście zatrzyma przenikanie ciepła przez ścianę, ale to działa w dwie strony, z zewnątrz do wewnątrz i z wewnątrz na zewnątrz.

Przepraszam, ale rozwiń Twoją myśl o schodzeniu wody do strefy dodatnich temperatur, bo nie jestem w stanie nijak się do tego odnieść.

Hmm, co jeżeli zwierciadło wód gruntowych jest poniżej poziomu posadowienia budynku, lub jest drenaż opaskowy, skąd wówczas ma pojawić się zawilgocenie muru, bo chyba nie z wody rozbryzgowej?

Pozdrawiam K.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów