Awaria centralnego odkurzacza

Instalacja odkurzacza centralnego wymaga fachowej wiedzy i starannego rozplanowania. Dowiedz się o wadach i zaletach tego rozwiązania oraz poznaj najnowsze rozwiązania zastosowane w tej dziedzinie.
Przemo71
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:10
Awaria centralnego odkurzacza

autor: Przemo71 » 16 lis 2011, 22:29

Witam.
Potrzebuje pomocy.
Mieszkam od 3 lat w nowo wybudowanym domu. Mam centralny odkurzacz Duo Vac Symphonia 523E.
Do tej pory działał bez zarzutu i ... w sobotę podczas odkurzania z jednostki centralnej zaczął wydobywać się dym. Odkurzacz mam umieszczony w garażu na ścianie ocieplonej styropianem. Dym i smród był niesamowity. Odłączyłem wszystko co można było. Dym wydostawał się z odkurzacza. Zdjąłem więc cała jednostkę ze ściany a ... wcześniej odciąłem rurę odprowadzającą powietrze na zewnątrz bo to z niej głównie wydobywał się dym a nie mogłem jej zdemontować.
Odkręciłem górna klapę, odłączyłem kable od silnika a następnie wyjąłem go. Był gorący a uszczelki które go amortyzowały i trzymały stopiły się. Próbowałem pokręcić turbiną ale stawiała opór. Zdjąłem więc pokrywy i okazało się że obie turbiny trąc o obudowę nabierały temperatury i stąd ten dym.
Oczywiście turbiny są do wyrzucenia i tu mój problem. "Przeryłem" cały internet oraz wszystkie zakłady napraw jakie znałem i nikt nie ma takich turbin. Zaproponowano i kupno nowego silnika ale przecież mój jest dobry a ja wydałem fortunę na ten sprzęt ... Pomóżcie. Może ktoś regeneruje takie rzeczy, może komuś spalił się silnik a turbiny są dobre.

alojzybubka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2013, 11:20
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: alojzybubka » 07 mar 2013, 14:20

z tego co się orientuje, dystrybutor tej marki w Polsce, TOPVAC daje na te łodkurzacze :shock: 25 lat gwarancji....
i kazali Ci nowy silnik kupić??

klostt
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2013, 9:21
Lokalizacja: Śląsk
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: klostt » 08 mar 2013, 9:26

lipa chyba jakaś z tą gwarancją. chciałem się czegoś dowiedzieć to sprzedawca zmieniał temat, że niby jest nowy, że warunki gwarancji są w innym segragatorze itd...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: Bolas » 15 mar 2013, 10:06

Na odkurzacz jest 5 lat. Sęk w tym że sam go rozebrałeś czyli z automatu zrezygnowałeś z gwarancji. Pewnie 5letnia gwarancja też jest obwarunkowana jakimiś przeglądami a tych pewnie tez nie było. Więc zostaje kupno turbin i ich wymiana na własną rękę. Dodzwoń się do serwisu Huskyego i spróbuj dogadać się z serwisantem.

Franz de
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:47
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: Franz de » 16 mar 2013, 16:00

nie będę pisał o jaką firmę chodzi ale kolega miał odkurzacz z długą gwarancją i po 4 latach siadł silnik, w serwisie powiedzieli że jest pył w turbinie i nowy silnik 1280zł lub naprawa 180zł i to była cała gwarancja. Co o twoim odkurzaczu to ceny tych produktów u Polsce są jak BMW więc chyba powinni cię potraktować jak w serwisie BMW, czego ci życzę.

Franz de
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:47
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: Franz de » 16 mar 2013, 16:05

na moje definitywnie wina turbiny, termik nie zadziałał. Gwarancja powinna być bezproblemowa, chyba że coś wymyśli że za słaby do instalacji albo jakiś pył w środku.

Powiedz mu chłopie że otworzyłeś go bo dym leciał, bałeś się że się zapali i że to samo by zrobił.

detherm
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2014, 12:52
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: detherm » 06 maja 2014, 13:46

Serwis odkurzaczy centralnych z Wrocławia. To do nich nr Tel 600-xxx-398 Pozdrawiam i życzę czystego domu

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Awaria centralnego odkurzacza

autor: Bolas » 07 maja 2014, 6:09

Widzę że serwis wszystkiego i na wszystkim. Tyle że posty sprzed roku!!!


Wróć do „Odkurzacze centralne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów