Deska wolnoopadająca

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

koko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sie 2012, 9:32
Deska wolnoopadająca

autor: koko » 27 maja 2013, 12:52

Mam pytanie do użytkowników desek wolnoopadających. Jak długo wytrzymuje mechanizm i jakiej firmy polecacie? Różnice w cenach są duże dlatego zastanawiamy się czy warto wydać w ogóle na to kasę

maryjan11
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 15 sty 2013, 13:51
Re: Deska wolnoopadająca

autor: maryjan11 » 27 maja 2013, 16:41

Zgadzam się z przedmówcą. Deski wolnoopadajace są doskonałe, gdy masz w domu dzieci. Według mnie są niezwykle przydatne. Moja żona jest zadowolona, że klapa zawsze jest opuszczona. A skoro dla kobiet to takie ważne to warto dopłacić różnicę (a z tego co widzę, to wcale nie jest taka duża - zobacz np. deskę WC SYDNEY LECICO )

marcelek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:02
Re: Deska wolnoopadająca

autor: marcelek » 04 gru 2013, 11:46

Dzięki mechanizmowi amortyzacji zawartego w desce wolno opadającej spowalnia opadanie deski i wycisza. Również miski ustępowe nie są tak narażone na uszkodzenia jak przy tradycyjnej desce. Z deski wolno opadającej szczególnie zadowoleni będą mężczyźni.

PJack
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2013, 14:06
Lokalizacja: k/Lublińca
Re: Deska wolnoopadająca

autor: PJack » 04 gru 2013, 12:23

My kupiliśmy ze względu na dzieci - mechanizm padł po 4 latach - zestaw naprawczy kosztował mnie około 60pln - powód uszkodzenia był taki, że synek nigdy nie czekał, aż deska opadnie tylko dociskał ją i tym samym działał wbrew mechanizmowi. Generalnie polecam.

berserker
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 06 kwie 2012, 12:37
Re: Deska wolnoopadająca

autor: berserker » 09 gru 2013, 10:40

Takie deski to fajna sprawa, nic nie trzaska, po cichu wszystko, i lepiej nie kupować tych tańszych, miałem, z 3 miesiące chyba działała, nikt jej nie szarpał, pierw padła jedna strona, potem druga, i trzaskała jak zwykła, a bodajże z 80/90 zł było dane. Teraz mam takąi już 3 rok jest jak najbardziej OK.

duszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 04 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Re: Deska wolnoopadająca

autor: duszek87 » 10 gru 2013, 17:21

Ja tam kupiłem ze dwa lata temu deskę do Roca i wszystko jest z nią okej. Nie wiem jakie ceny teraz są, ale jak całośc kupowałem - miska, stelaż i deska, to deska chyba koło 200 zł stala. Teraz pewnie jest taniej.

Mawrel
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2009, 10:32
Re: Deska wolnoopadająca

autor: Mawrel » 12 sty 2014, 15:22

Ten mechanizm wbrew pozorom nie "wyczerpuje się tak szybko". Miałem taką deskę kiedyś, już dawno, zepsuła się po kilku latach. Wymieniając toaletę też kupiłem cały zestaw, tak było wygodniej, szybciej i praktyczniej.

Ina Łazienkowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 03 kwie 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Deska wolnoopadająca

autor: Ina Łazienkowska » 11 kwie 2014, 12:31

Jeżeli prawidłowo się je użytkuje, czyli nie próbuje się zamykać ich na siłę to wytrzymują na prawdę bardzo długo. Nie wątpliwą zaletą takich desek jest to, że nie trzaskają tylko zamykają się cichutko. Na pewno z początku domownikom będzie się ciężko przestawić na deskę wolnoopadającą (szczególnie dzieciom), ale po krótkim czasie wszyscy zaczną dostrzegać same plusy takiej deski.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Deska wolnoopadająca

autor: pokoe » 11 kwie 2014, 14:05

Sam mam od Roca taką deskę i sprawdza się od kilku lat, zużycie niezauważalne. Też polecam te rozwiązanie, tylko w pierwszych dniach wszyscy korzystający nie mają jeszcze nawyku puszczania jej wolno, ale przychodzi przyzwyczajenie i korzyści są pewne.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

Gotowe projekty domów