ogrzewanie z kominka

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: ogrzewanie z kominka

autor: PiotrNiski » 03 mar 2014, 13:16

Greengaz pisze:
PiotrNiski pisze:Jeśli chodzi o efektywną instalację kominkową to polecam zastosować DGP - http://www.systemkominkowy.com/. Jest to rozwiązanie wydajne, które jednak nie kosztuje nie wiadomo ile. Jak dla mnie - opcja optymalna.


Panie Piotrze.

Potrafi Pan napisać coś z mniejszym lub większym sensem bez wklejania za każdym reklamy?

Proszę o odpowiedź :wink: .



Oczywiście, że tak. :) Jedak wydaje mi się, że warto informować o skutecznych i sprawdzonych rozwiązaniach oraz miejscach, gdzie można na ich temat znaleźć wiele przydatnych informacji. :)

Również pozdrawiam

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Greengaz » 03 mar 2014, 15:16

Czyli nie jesteś w stanie nic napisać od siebie, wykorzystując własne doświadczenia budowlane, czy też zawodowe.
Rozumiem, że reklamowanie innych traktujesz jako misję nakierowania na sprzedawcę dla nie umiejących posługiwać się wyszukiwarką?
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

robnowak
Re: ogrzewanie z kominka

autor: robnowak » 03 mar 2014, 19:03

Za pierwszym razem kupując kominek postawiłem na taki niższej jakości, chciałem zaoszczędzić i pożałowałem. Całe szczęście jestem już mądrzejszy i tym razem postawiłem nahttp://archonhome.pl/tag/nowoczesne-nar zybami/102 i jestem bardzo zadowolony, całą zimę, wielkie mrozy i wszystko elegancko działa, nic nie pęka, pięknie grzeje.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Greengaz » 03 mar 2014, 21:22

Piotrze.
Zakładam, że intencje masz dobre, ale przez m. in. takiego palanta jak robnowak to forum zostało zamienione w banner reklamowy.
Kretynizm, goni kretynizm.
Spojrzyj powyżej.
Kupił kiedyś gów..., a teraz jest zadowolony, bo po pierwszej zimie /jakiej zimie?/ jeszcze .... nic mu nie pękło i o dziwo grzeje. Znając jego umiejętność dokonywania wyboru pewnie pęknie lub przestanie grzać w każdej chwili, a następnej zimy z całą pewnością.
Swoją rola wypełnił. 4 wpisy = reklama w 4 miejscach. A że głupia, to już inna sprawa.

Ty swoimi wpisami na forum utrwalasz takie praktyki, a forum schodzi na psy.

PS. robnowak to kinga23 w nowym wcieleniu. Tak samo beznadziejnie.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Spednet » 06 mar 2014, 10:38

Jeżeli się mylę to poprawcie mnie,ale chyba najgorzej pod względem ogrzewania prezentuje sie kominek elektryczny który służy raczej do dekoracji niż faktycznego oddania ciepła w całym domu. Polecam ogrzewanie podłogowe,które będzie po prostu skuteczne.

monia5
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2013, 13:29
Re: ogrzewanie z kominka

autor: monia5 » 10 mar 2014, 19:45

my ogrzewamy duzy dom kominkiem z płaszczem wodnym, sprawdza sie jak najbardziej, myślę, że jak ktoś sie buduje to nie powinien rozważać zwykłego kominka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.ogrzewaniebudynku.pl/

WkladyKominkowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 12 sie 2013, 18:22
Lokalizacja: Cesinów-Las 2
Kontaktowanie:
Re: ogrzewanie z kominka

autor: WkladyKominkowe » 14 kwie 2014, 13:34

Co masz na myśli pisząc o "zwykłym" kominku? Bo generalnie z płaszczem wodnym czy powietrza znakomicie się sprawdzą do każdego domu,akurat tym zajmujemy się na co dzień,więc pomożemy i doradzimy.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Greengaz » 14 kwie 2014, 17:19

Co masz na myśli pisząc o "każdym" domu?
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Bolas » 15 kwie 2014, 13:14

Spedent patrząc na sprawność to kiminki elektryczne wychodzą najlepiej nic nie ucieka w komin :)
WK - powielam pytanie Greengaz.

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: ogrzewanie z kominka

autor: PieceMans » 22 kwie 2014, 17:39

Panowie odnośnie kominka polecam takze temat
vt/45790/0/nietypowy-kominek#277985
głównie w kwestii opłacalności,warto po prostu poczytać.

karnami
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: ogrzewanie z kominka

autor: karnami » 24 kwie 2014, 14:43

Ja u siebie mam zwykły wkład i rozprowadzenie ciepłego powietrza rurami. Takie rozwiązanie sprawdza się jak najbardziej i jest tańsze w wykonaniu. Ogrzewamy w ten sposób dom o powierzchni 200 metrów. Jedyną wadą jest to że bardzo ciężko jest rozprowadzić powietrze w dół. Trzeba jakieś specjalne pompy instalować. Ale na tym samym poziomie i wyżej nie ma problemu. W każdym pokoju jest mała kratka jest z której wychodzi ciepłe powietrze. Rozprowadzenie takie u nas w domu robił mój tata, który ma firmę robiącą kominki. Mogę polecić http://kominki-kaczmarek.pl/

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Greengaz » 24 kwie 2014, 16:51

Bzdury opowiadasz.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

robnowak
Re: ogrzewanie z kominka

autor: robnowak » 20 sty 2015, 23:45

A jak waszym zdaniem sprawdza się ogrzewanie za pomocą eko groszku? Znalazłem ostatnio świetną ofertę na [więcej informacji poprzez PW] właśnie na ekogroszek, ale mam w tym temacie małe doświadczenie, dlatego proszę o radę.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 sty 2015, 8:46

robnowak pisze:A jak waszym zdaniem sprawdza się ogrzewanie za pomocą eko groszku? Znalazłem ostatnio świetną ofertę na [więcej informacji poprzez PW] właśnie na ekogroszek, ale mam w tym temacie małe doświadczenie, dlatego proszę o radę.
Bardzo drogo , a zwłaszcza potem w eksploatacji. Instalacje na paliwa stałe nie nadają się do współczesnych domów .
A "świetna" wynika faktycznie z braku doświadczenia.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: ogrzewanie z kominka

autor: Bolas » 21 sty 2015, 8:49

Na pewno nie pasuje do tematu.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości

Gotowe projekty domów