Z czego ściany?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

JBZ

autor: JBZ » 29 lip 2007, 12:35

Właśnie - jakiś adres Panie TB? Z jakiego powodu Pan zataja?

Co do rysunków z podaniem strzałek i procentów uciekającego ciepła, to są to najbardziej prawidłowe określenia, bowiem w podpisie stoi: "Statystyczny rozkład strat ciepła typowego domu jednorodzinnego. Chodzi nie o to, by te dane traktować jako wytyczne dla każdego budynku, lecz jako pogląd na strukturę strat ciepła - o tym wie każdy, kto ma ukończoną chociaż szkołę średnią.

Zapytany przez Fruzina Panie TB proszę przyjąć podobnie: albo jakiś statystyczny model albo na konkretnym przypadku, ale z adresem a nie z fantazji. Ilość zużywanej energii w cyklu rocznym to ogromna ilość składników - zależna nie od konstrukcji domu czy jego charakterystyki cieplnej (jak się Panu wydaje), to przede wszystkim: ilość mieszkańców, rodzaj ogrzewania, stopień wyposażenia w sprzęt AGD i RTV, upodobania mieszkańców, stopień wyposażenia w automatykę (alarm, bramy) itd, itp. Z tego prostego powodu Panie TB, w ogrzewnictwie nie ujmuje się całościowego zużycia energii lecz wyłącznie na potrzeby utrzymania mikroklimatu, bo te parametry są porównywalne. Ale to się wynosi ze studiów Panie TB - wyłącznie! Na chłopski rozum, to nie w tej dziedzinie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 lip 2007, 5:53

Panie fruzin , nie podałem konkretnego domu, tylko skąd wiem, że tom zużywa do 40kWh/m2 rocznie. Czyli najprostrzą i doskonałą metodę liczenia.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 30 lip 2007, 21:51

Teraz to już żywcem w kulki sobie pan lecisz! :evil:
Jak nie brak adresu to brak czegoś innego. A te domy to w ogóle istnieją? :roll:
Czy może są one obiektem (chorej) wyobraźni?
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 lip 2007, 7:05

Niecentralne systemy ogrzewania ( a innych nie posiadam) stosuje się wyłącznie do domów energooszczędnych. W domach izolowanych o małym zużyciu energii, cyrkulacja ciepła stanowi zbyt duży % całości, a automatyka przy centralnym jest tak słaba, że wyhania temperatury powoduję dyskomfort.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 31 lip 2007, 13:30

Jak grochem o ścianę !
O czym ty do nas rozmawiasz? Głowa cię nie boli?
Co ma wspólnego powyższy post z udostępnieniem lokalizacji domów izolowanych wg własnego pomysłu (koncepcji)? Wstydzisz się pan "swoich" domów?
folia kubełkowa... czemu nie

robota będzie za parę lat...

i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

JBZ

autor: JBZ » 07 sie 2007, 0:09

Panie Fruzin!
Do tej pory nie otrzymałem ani jednego adresu domu murowanego ocieplanego od środka ani od Geniusza TB, ani od nikogo innego.

Jerzy Zembrowski

piotru.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2007, 20:16
Lokalizacja: WLKP.

autor: piotru. » 24 sie 2007, 20:09

wracajac do tematu postu z czego sciany, to zapytam grzecznie, z czego sciany panowie forumowicze mają, stawiają, albo chcieliby miec. i od razu ile to kosztuje i dlaczego wybór taki a nie inny

pomijam wypowiedzi pewnej osoby

ja na dzień dzisiejszy, dosc powaznie myśle o betonie komórkowym, na pióro i wpust, niekoniecznie ytong, a polskie odpowiedzniki, beton komórkowy oczywiscie plus styropian lub wełna ( a wlasnie ktos moze ma doswiadczenie z platinum plus na bazie neopor`u)
drugie pytanie dlaczego praktycznie wszyscy, kotwią płyty ociepleniea do muru, pomimo tego ze kotwienie jest wymagane dopiero od którejs tam kontygnacji, a kazda taka kotew to punkcik nieciąglosci izolacji, a co niektórzy walą po 4 kotwy na płytę!!!!

czy ktos moze uzywał stropów i płyt dachowych ytonga?????

i czy mi sie wydaje czy zdecydowana wiekszoc uzywa porotermu lub jego odpowiedników????

co proponujecie na sciany działowe, silikaty sa mocne ale ciezkie, BK podobno nie jest tak słaby jak o nim co niektórzy pisza jesli chodzi o wieszanie szafek

czy ktos uzywal stropów styropianowych???

domy TB nie istnieja w realu, no moze istnieją tylko cała prawda jest ciut inna o nich ;-), dlatego nikt nigdy nie dowie sie ich adresu ani choc przyblizonej lokalizacji


oststnio czasu coraz mniej by tu zagladac, ale chetnie skorzystam z podpowiedzi gdzie jeszcze mozna poczytac cos ciekawego o scianach murach i tp....

Arek i Natalia
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2007, 10:22

autor: Arek i Natalia » 26 sie 2007, 9:09

piotru. pisze:ja na dzień dzisiejszy, dosc powaznie myśle o betonie komórkowym, na pióro i wpust, niekoniecznie ytong, a polskie odpowiedzniki, beton komórkowy

ja tak samo jak ty jestem ciekaw co mozecie mi powiedziec o gazobetonie Termorex. ma juz ktos z was dom postawiony z tego materialu :?:

Krzysztofik
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 22 lip 2005, 21:18

autor: Krzysztofik » 01 wrz 2007, 0:08

Arek i Natalia pisze:
piotru. pisze:ja na dzień dzisiejszy, dosc powaznie myśle o betonie komórkowym, na pióro i wpust, niekoniecznie ytong, a polskie odpowiedzniki, beton komórkowy

ja tak samo jak ty jestem ciekaw co mozecie mi powiedziec o gazobetonie Termorex. ma juz ktos z was dom postawiony z tego materialu :?:

Stawiałem samodzielnie œciany z Bk (solbet) bo rowne..rewelacja.
Bez betoniarki bez piachu szybko.
Œciany parteru zajęły mi tydzien.
Wykusz ,następny tydzień.
Teraz wiem dlaczego "udziwnienia" sš drogie. :wink:

Maciejbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2007, 12:17
Lokalizacja: Poznań

autor: Maciejbudowniczy » 01 wrz 2007, 20:30

Do Krzysztofika;
bk miałeś z uchwytami, a może jeszcze pióro - wpust?, kiedy budowałeś i gdzie i za ile kupiłeś? Pytam bo ja dopiero wychodzę ze ścianami fundamentowymi z bloczków betonowych a wniosek o warunki zabudowy złożyłem 20 lutego i po 120 dniach dostałem uzgodnienie i zaraz 22 czerwca wystąpiłem po pozwolenie na budowę i dostałem je po 62 dniach (miejsce budowy Poznań) i jak widać na razie buduję bez uprawomocnienia decyzji ale chcę zdążyć z dachem przed zimą. Moje ściany też będą z bk i mam hurtownię, która mi przywiezie na budowę solbetowski bk z uchwytami po 9.80 za szt.
A teraz prywatnie;
skąd jesteś bo moja żona z domu nazywa się Krzysztofik a to raczej rzadkie nazwisko.
żeby było ładnie, ciepło, zdrowo i tanio...

Krzysztofik
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 22 lip 2005, 21:18

autor: Krzysztofik » 17 wrz 2007, 23:00

Maciejbudowniczy pisze:Do Krzysztofika;
bk miałeś z uchwytami, a może jeszcze pióro - wpust?, kiedy budowałeś i gdzie i za ile kupiłeś? Pytam bo ja dopiero wychodzę ze ścianami fundamentowymi z bloczków betonowych a wniosek o warunki zabudowy złożyłem 20 lutego i po 120 dniach dostałem uzgodnienie i zaraz 22 czerwca wystąpiłem po pozwolenie na budowę i dostałem je po 62 dniach (miejsce budowy Poznań) i jak widać na razie buduję bez uprawomocnienia decyzji ale chcę zdążyć z dachem przed zimą. Moje ściany też będą z bk i mam hurtownię, która mi przywiezie na budowę solbetowski bk z uchwytami po 9.80 za szt.
A teraz prywatnie;
skąd jesteś bo moja żona z domu nazywa się Krzysztofik a to raczej rzadkie nazwisko.


Kupowałem na poczštku sierpnia po .....12 :evil:
Krzysztofik to nick ..od Krzysztofa

Maciejbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2007, 12:17
Lokalizacja: Poznań

autor: Maciejbudowniczy » 19 wrz 2007, 22:43

Nie zebym chciał Cię drażnić, ale ostateczna cena bk solbetowskiego z uchwytami jaką wynegocjowałem to 9.45zł
żeby było ładnie, ciepło, zdrowo i tanio...

Krzysztofik
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 22 lip 2005, 21:18

autor: Krzysztofik » 20 wrz 2007, 22:07

Maciejbudowniczy pisze:Nie zebym chciał Cię drażnić, ale ostateczna cena bk solbetowskiego z uchwytami jaką wynegocjowałem to 9.45zł

Wiem doskonale, ale moje ściany juz stoja a Twoje jeszcze nie :wink:

Tomek1212
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:55
Z czego budować ???

autor: Tomek1212 » 02 paź 2007, 18:58

To zależy co chce Pan budować. Ja zajmuję się zawodowo kupnem gruntu i budowaniem bliźniaków. Korzystam z pustaka ceramicznego austriackiej firmy Brenner i jestem bardzo zadowolony jakością. Jest to jakościowo najlepszy materiał jaki można zdobyć na polskim rynku. Gdy zaczynałem inwestycję, ktoś polecił mi MAXA. Dzisiaj już wiem, że jest to najgorszy materiał na budowę domu. Nie warto oszczędzać kilku groszy na domku, w którym ktoś ma mieszkać całe życie. Jeszcze raz polecam Brennera. W polsce można go zdobyć w firmie Polimer-Technic, która jest przedstawicielem tej austriackiej cegielni na Polskę.
Tomasz

Maciejbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2007, 12:17
Lokalizacja: Poznań

autor: Maciejbudowniczy » 02 paź 2007, 19:52

No cóż Tomek1212 jeśli jest to odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie "z czego ściany" to przychodzi ona nieco za późno bo jestem aktualnie pod stropem a buduję z gazobetonu solbetowskiego i w zasadzie wdzięczny jestem poznańskim urzędnikom, że wydawali mi warunki zabudowy i pozwolenie przez 6 miesięcy bo przez ten czas ceny znormalnialy i na samych ścianach zaoszczędziłem ok. 6 tys. zł.
Pewnie cegły, które polecasz są dobre ale dla mnie już za późno, może innym razem.
żeby było ładnie, ciepło, zdrowo i tanio...


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów