Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotłów

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Lamerko
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:33
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotłów

autor: Lamerko » 26 lut 2014, 21:54

Witam.
proszę o pomoc w wyborze kotła, mam dylemat który wybrać:
Greń EG-PELLET 10kw czy Defro Duo Pellet 15kw proszę o opinie kotłów.
http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-d ... pellet-lux
http://ekogren.pl/produkt/18/eg-pellet
Dom energooszczędny 140 m2 powierzchni użytkowej (rekuperacja, styropian 20cm, wełna 30cm itd.)
W całym domu podłogówka plus grzejniki w łazienkach.
Pozdrawiam
Krystian
Lamerko

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Enerbau » 26 lut 2014, 22:27

W domu energooszczędnym CO/kocioł? Ktoś kolegę nieźle wkręcił.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Lamerko
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:33
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Lamerko » 26 lut 2014, 23:27

Nie stać mnie na pompę ciepła a gazu ziemnego nie mam przy ulicy.
Za dobry kocioł na pellet plus pompę ciepła powietrzna do ciepłej wody kupię max za 20tys.
Koszt pompy ciepła około 60tys. Dla mnie 40 tys to dużo, pieniądze których nie mam i nigdy mi się tak naprawdę nie zwrócą.
Prosił bym o opinie na temat kotłów
Pozdrawiam
Lamerko

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Enerbau » 27 lut 2014, 0:01

ups, drogie te pompy ciepła. ! Kto koledze je proponował? Szkoda, ze dla domu energooszczędnego pseudo projektant/biuro projektowe zaplanował/o centralne ogrzewanie .
Specjalistą od kotłów na forum jest Jarecki. Na pewno dobierze odpowiedni. Zna się na tym.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Jarecki79 » 27 lut 2014, 10:50

Enerbau pisze:W domu energooszczędnym CO/kocioł? Ktoś kolegę nieźle wkręcił.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.


Lepiej go wkręcić na ogrzewanie bez badań i z zapewnianiami sprzedawcy-marketingowca, że będzie tanio. Temat wątku kocioł, oczywiście handlowiec i sprzedawca prądu enerbau melduje się ze swoją reklamą pierwszy

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Jarecki79 » 27 lut 2014, 10:54

Lamerko pisze:Witam.
proszę o pomoc w wyborze kotła, mam dylemat który wybrać:
Greń EG-PELLET 10kw czy Defro Duo Pellet 15kw proszę o opinie kotłów.
http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-d ... pellet-lux
http://ekogren.pl/produkt/18/eg-pellet
Dom energooszczędny 140 m2 powierzchni użytkowej (rekuperacja, styropian 20cm, wełna 30cm itd.)
W całym domu podłogówka plus grzejniki w łazienkach.
Pozdrawiam
Krystian


Co Ci tam napisali o stratach ciepła na potrzeby C.O. (30W/m2, 50W/m2?)
Miałeś jakoś liczone zapotrzebowanie na CWU, w zasadzie szacowane...
w przybliżeniu przyjmuje sie 0,25kW/1osobę, albo w ciemno zakłada ok.2kW na potrzeby cwu.
Próbowałeś jakoś to liczyć? Poszukaj gotowych arkuszy w internecie.

Przypuszczam,że nie potrzebujesz mocniejszego jak 10kW, przy kotłach na pellet są zapalarki, mogą one zatem być odpalane w miarę potrzeb. Musisz mocniej poszukac i poszperać na temat tych kotłów.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Enerbau » 27 lut 2014, 12:17

Jarecki79 pisze:
Enerbau pisze:W domu energooszczędnym CO/kocioł? Ktoś kolegę nieźle wkręcił.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.


Lepiej go wkręcić na ogrzewanie bez badań i z zapewnianiami sprzedawcy-marketingowca, że będzie tanio. Temat wątku kocioł, oczywiście handlowiec i sprzedawca prądu enerbau melduje się ze swoją reklamą pierwszy


Dokładnie tak samo jak handlowiec i sprzedawca węgla Jarecki79 pisze w temacie ogrzewań na podczerwień!

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Jarecki79 » 27 lut 2014, 14:56

o proszę, zaczyna się denerwować, bardzo dobrze, może sie sprzedawca ogrzewań na prąd nauczy nie wtykac swoich pościków do każdego możliwego tematu, jak sprzedawca prądu widzi, bywa to wkurzające.

Jeszcze gorzej jak się w swoim temacie człowiek zaczyna doszukiwać badań, atestów, czegoś prawdziwego oprócz bełkotu marketingowego....

Może wreszcie zacznie się porządek na tym forum i odpowiadanie w odpowiednich, tematycznych wątkach na zadane pytania, tak tu kiedyś było.

Zobacz, ja od 30.01.2007 mam lekko ponad 2200postów a Ty Enerbau nawciskałeś/aś wszędzie, gdzie tylko idzie od 23.12.2012 >3300postów
Zacznij się zachowywać normalnie i nie wtykaj swoich postów wszędzie, gdzie popadnie.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Enerbau » 27 lut 2014, 16:26

Ja nie mam klapek jak koń i poza ogrzewaniem na podczerwień orientuję się także w innych dziedzinach. Dzięki temu mogę udzielać porad i zabierać merytorycznie głos także w innych tematach, a to automatycznie przekłada się na ilość postów. Czyżby zżerała Pana zazdrość?
Bełkocze Pan panie Jarecki. Nawet nie wie Pan czym się nasza firma zajmuje i co ma w swojej ofercie. Ja bym się nie odważył insynuować tak jak Pan, że sprzedaje Pan chińszczyznę bez atestu.
Tu przekroczył Pan granice nie tylko uczciwości ale także i prawa.
Twierdzenie, że fizyka kwantowa jest podstawą działania ogrzewań podczerwonych nie jest bełkotem
marketingowym, tylko stwierdzeniem faktu. Ciekawe czy Pan wie na podstawie której zasady termodynamiki pracują Pańskie kotły?
1. Pierwszej zasady termodynamiki.
2. Drugiej zasady termodynamiki.
3. Trzeciej zasady termodynamiki.
4. Zasady łopaty i węgla.
czytelnicy będą wdzięczni za odpowiedź, która tylko potwierdzi Pana fachowe kompetencje, nie tylko
praktyczne (budowa kotłów), ale także teoretyczne.

Walczy Pan z podczerwienią, jak niektórzy politycy z gender. Wszyscy o tym mówią ale nikt tego nigdy nie widział. Ja rozumię, że jak ktoś całe życie sprzedawał tylko kotły, to mu się w głowie nie mieści, że może poza nimi istnieć jeszcze inny świat.
Nie zatrzyma Pan nowego. Pana obrażanie się na Enerbau i zjadliwości pod naszym adresem świadczą tylko o niewiedzy o tym z czym ma Pan do czynienia, a przecież w Pańskiej branży ogrzewania na podczerwień istnieją już od wieków. Są to klasyczne piece kaflowe, tylko źródłem energii jest w nich węgiel, a nie prąd elektryczny. Można porównać piece kaflowe do promienników wysokotemperaturowych. Tak się składa, że technika zrobiła krok naprzód i mamy nowe urządzenia.
Jakoś nikt z tego powodu nie rozdziera koszuli, że piece odchodzą do lamusa, chociaż sentyment i wspomienie przyjemnego ciepła pozostaną do końca życia. :)

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotłów

autor: Jarecki79 » 27 lut 2014, 17:52

pieprzysz i tyle.

Nie wiem czy sprzedajesz chińskie, powołujesz się na czyjes badania z zachodu, więc odpowiedziałem,że tam zbadano inny, konkretny wyrób a Ty np. możesz mieć produkt made in china a powołujesz się na co innego. Ja na tej samej zasadzie mógłbym swojego nie badac a powoływać się na badania jakiegoś producenta z Austrii... bo np. tam produkuje się kotły z podajnikiem, tyle,że na pellet

Zrób badania, w Polsce jest dużo jednostek badawczych, są politechniki z międzynarodowymi sukcesami, można.

Nie interesuje mnie ogrzewanie na podczerwień, jak ktoś chce, to trafi na wątek tematyczny i zapyta i nie musisz latać po wątkach o kotłach, aby swoje popychać.

Kto będzie chciał, to sobie grzałki do kaflaka wstawi, ktoś sobie wykonana maty na prąd, ktoś wybierze ogrzewanie na podczerwień (ja tu widze raczej zastosowanie w sklepach, kościołach itp., ale nie moja sprawa)

Ktos inny wybierze kocioł gazowy a ktoś na olej.

Wreszcie ktoś będzie szukał zwykłego kotła węglowego, ktoś kotła z podajnikiem na groszek, ktoś kotła zgazującego drewno a ktoś kotła na pellet jak autor tego wątku.

W każdej dziedzinie jest postęp, także w kotłach na paliwa stałe. Na tym zakończę.


Ochłoń, przemyśl sobie swoje pisanie, może być normalnie, forum jest od tego, aby pomagać a nie się tylko lansować.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: bachus » 27 lut 2014, 20:44

Lamerko pisze:Nie stać mnie na pompę ciepła a gazu ziemnego nie mam przy ulicy.
Za dobry kocioł na pellet plus pompę ciepła powietrzna do ciepłej wody kupię max za 20tys.
Koszt pompy ciepła około 60tys. Dla mnie 40 tys to dużo, pieniądze których nie mam i nigdy mi się tak naprawdę nie zwrócą.
Prosił bym o opinie na temat kotłów
Pozdrawiam

No widzisz Lamerko wybudowałeś dom energooszczędny i jeszcze powinieneś ogrzewać ten dom elektrycznymi foliami na podczerwień. Wtedy miałbyś święty spokój oraz nie miałbyś dylematu jaki piecyk kupić. Elektryka to elektryka zawsze jest.
Ale Czy na pewno twój domek jest energooszczędny to nie wiadomo. bo jak nie masz do ziemi 30 cm. styropianu, 40 cm w dachu i rekuperatora z odzyskiem, oraz ocieplenia od wewnątrz ( to na zewnątrz to się nie liczy, tak jak by go nie było ) to możne się okazać kiszka, ze twój dom to durszlak.
Zaraz tu wpadnie Brzęczkowski i zrobi Tobie szerszy wykład jak i co powinno być i jak to s kopsałeś wszystko w swoim domu.
Tak, że twoje pytanie na początku postawione to pikuś, cała reszta to sedno filozofii.

Lamerko
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:33
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: Lamerko » 27 lut 2014, 22:05

Panowie
Chciałem informacji na temat w/w kotłów. Dom budowałem z Kolegom sam. Docieplony będzie bardzo dokładnie i bez żadnych mostków, okna i dzrzi też super ciepłe. Jestem zdecydowany na pellet bo nie mam możliwości gazu.
Jarecki, proszę Cię o opinie na temat Greń EG-PELLET. - jestem bardzo zainteresowany tym kotłem.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Obrazek
Lamerko

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotłów

autor: Jarecki79 » 28 lut 2014, 18:12

Z tego, co się orientuje trochę tego sprzedają za granicę.
Musisz jednak poszperać, poszukać. Pod względem mocy ten model jest chyba lepszym wyborem na domek, jaki opisujesz.

CooleR
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2009, 17:42
Re: Greń EG-PELLET czy Defro Duo Pellet proszę o opinie kotł

autor: CooleR » 02 mar 2014, 20:20

Lamerko pisze:Witam.
proszę o pomoc w wyborze kotła, mam dylemat który wybrać:
Greń EG-PELLET 10kw czy Defro Duo Pellet 15kw proszę o opinie kotłów.
http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-d ... pellet-lux
http://ekogren.pl/produkt/18/eg-pellet
Dom energooszczędny 140 m2 powierzchni użytkowej (rekuperacja, styropian 20cm, wełna 30cm itd.)
W całym domu podłogówka plus grzejniki w łazienkach.
Pozdrawiam
Krystian


Witam
Zacznę od defro, jak dla mnie kocioł typowo na pelet to totalna poraszka, ruszt wodny, większa pojemność wodna, minimalna moc to 15 kW to za dużo jak dla Ciebie, producent też nie podaje nie podaje temp spalin przy pracy max i nie podaje spalania max na godz., bardzo ważne informację jak dla użytkownika.

A teraz jak dla mnie rodzynek jeśli chodzi o rodzimą (polską) produkcję kotłów typowo na pelet. Miałem okazję być u producenta oglądając co prawda inny kociołek, ale miałem okazję przyjrzeć się eg pelet i powiem że cudo, a jak na zimno zaczniesz porównywac jego parametry to sam będziesz wiedział co wybrać, ale zwróć uwagę na wymiennik i system czyszczący- najważniejsze dla użytkownika, lepszy sterownik, temp spalin przy pracy nominalnej 120.

Ogólnie nie masz daleko to może jakaś wycieczka do producenta ?

Pozdrawiam i życzę przemyślanego wyboru


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości

Gotowe projekty domów