Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

przemas22
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2013, 11:23
Kontaktowanie:
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: przemas22 » 10 sty 2014, 23:36

Soft mam 002

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: Jarecki79 » 11 sty 2014, 9:53

W kwestii softu, od którego Titanic działa w 100% z pilot G w pełnej funkcjonalności musiałbyś się skontaktowac bezpośrednio z firma Prond. Starsze wersje nie obsłużą zmiany temp. cwu.

Telefon powinien byc na naklejce na sterowniku, jest tez w instrukcjach od titanica i pilota

przemas22
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2013, 11:23
Kontaktowanie:
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: przemas22 » 11 sty 2014, 16:51

Na tej funkcji mi najmniej zalezy. Mam inny problem jak piałem. Chodzi o to , że termometr w Pilocie bardzo wolno reaguje mi na zmiany temperatury. Nawet rtęciówka szybciej działa na zmiany. Kontaktowałem sie w tej sprawie z serwisem Kazali mi wysunac bardziej czujnik z obudowy Pilota. Jak u was reaguje termometr
Ostatnio zmieniony 05 mar 2017, 15:59 przez przemas22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: Jarecki79 » 13 sty 2014, 13:54

Kiedy czujnik wystaje w pilot r..
zaczynam się gubić, masz pilot r czy pilot g?

Nie sprawdzałem czasu reakcji, u mnie wisi sobie w kuchni na piętrze, nie mam tam innego termometru.

W środku jest elektronika, która trochę ciepła daje, szczególnie wyświetlacz, ja go sobie dość mocno przyciemniłem. W obudowie pilot g sa nacięcia, aby środek się lepiej wentylował. Nie rozkręcałem pilota g, więc nie wiem, czy sondę pomiarową można lekko dogiąć w stronę tych nacięć na obudowie.

przemas22
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2013, 11:23
Kontaktowanie:
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: przemas22 » 13 sty 2014, 22:49

M/am pilota G. Zauwazylem , ze dosc wolno reaguje na zmiany temperatury w stosunku do innich termometrow. Moze to wina ze jest w najbardziej oddalonym rogu od grzejnikow. Napisalem o tym problemie do firmy prond. Napisali ze to celowe dzialanie aby nie wariowal . Ale polecili wylamac lub powiekszyc otwory od dolu tam jest czujnik i zblizyc go bardzoj na zewnatrz. Dlatego pytam jak to dziala u innych uzytkownikow. Porusze tez jeszcze jeden temat/ Mam tlokowca . W obecnych temperaturach po przejsciu z podtrzymania do pracy podaje mi tylko raz opal (przerwa podawania 14minut) a poniewaz palenisko z dziurkami mam dosc daleko od tloka. Zar mam blisko tloka a na palenisku moze zajmuje 1/4 dziurek, a reszta to popiol. Przez to dmucha w popiol a plomien jest slaby. Skracajac przerwe wyprowadze zar blizej paleniska ?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: Jarecki79 » 14 sty 2014, 14:16

Do tłoka to zobacz raz jeszcze mój wpis z pierwszej strony;
08.12.2013, 13:07


Przedmuch masz podzielony na to co ile dmuchać, jak długo i co które dmuchnięcie dodac paliwo

Możesz dmuchac np. co 5minut przez 25sekund i dać krotność np. 6...
Pauza 5minut x krotność 6 = dawka w podtrzymaniu co 30minut

albo dmuchać co np. 10minut przez 25sekund i dać krotność np. 3
Pauza 10minut x krotność 3 = 30minut do dawki paliwa w podtrzymaniu....

Wyjątkiem jest pierwsza dawka, to wyjaśniałem w tamtym wpisie na pierwszej stronie

Podtrzymanie musisz dobrac do konstrukcji kotła, paliwa, ciągu kominowego, docieplenia domu, aby mocno nie ciągnął kocioł w górę....

przemas22
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2013, 11:23
Kontaktowanie:
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: przemas22 » 14 sty 2014, 15:52

Wiemw tym Titanicu przez to przeliczanie trudniej to ustawić. Ale ty napisales mi o podtrzymaniu. A mi chodzimo fazę pracy czyli dochodzenie. Obecna przerwa jest u mnie 14 minut w fazie pracy. Czyli na jednej dawce mi to osiągnie ale trwa to długo po skończeniu jest malo zaruni znajduje się na poczatku dziurkowanego paleniska. Jak przwciafne go gorączka na palenisko to całkiem inny ogień . Aha nie odpisales mi jak u ciebie szybko reaguje termometr na zmiany temperatury

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: Jarecki79 » 14 sty 2014, 17:54

Jak ci w trybie pracy wchodzi w końcówce na podtrzymanie, to pierwszy raz w podtrzymaniu poda prawdopodobnie na krotności 1 i uzupełni palenisko....


Zawsze możesz też dac mniejsza pauze w trybie praca, deko wyższy nadmuch a dopalić paliwo w podtrzymaniu (wówczas krótsze pauzy podtrzymania a wyższa krotność). To już sam musisz eksperymentalnie dojść, co korzystniejsze na Twoim tłoku.

Co do zmiany temp. w moim pilocie g, nie wiem, nie mierzyłem. Działam tak, aby mi pokazywał w kuchni ok. 24,4 do 24,8 st.C, wówczas w pokojach, sypialni mam ok. 23st.c, które lubię.
Ja nie pracuję z temp. powietrza, ale z regulacja temp. wody za zaworem mieszającym, tym sobie reguluje stały przepływ i określoną temp.

przemas22
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2013, 11:23
Kontaktowanie:
Re: Podstawy Ekonomicznego Ustawienia Kotła

autor: przemas22 » 01 lut 2014, 14:18

A czy możesz mi coś powiedziec o parametrach do palenia miału w tłokowcu w stosunku do groszku. Orientacyjnie nadmuch wiekszy mniejszy. Podawać częściej czy odwrotnie. Jak maja sie parametry groszku do miału


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 174 gości

Gotowe projekty domów