kominek grawitacyjny

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jacoluc
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:54
kominek grawitacyjny

autor: jacoluc » 12 sty 2014, 16:03

Witam mam pytanie odnośnie kominka .. Kupiłem poniemiecki dom po generalnym remoncie .. dom nieocieplony ale mury mają po 80 cm z cegły i "fachowcy" są zdania że nie musze ocieplać dodatkowo .
W domu znajduje się piec 19 kw i instalacja c.o ale zrobiona troche " po gospodarsku " działa oczywiście ale szału nie ma ( ciepło jest ale węgla też spala sporo ). Uparłem sie postawić kominek dogrzewający grawitacyjny
komin jest na szczęście w centralnej części domu i mam prawie bezpośredni ( do 2-ch metrów w poziomie ) pionowy dostęp do wszystkich 5-ciu pomieszczeń u góry ok 80 m2 . Na dole interesuje mnie dogrzanie tylko salonu 40 m2 w którym bedzie kominek i kuchni obok z szerokim przejściem 24m2 . Pytanie moje brzmi jakiej mocy musze mieć kominek aby dał rade dogrzać tyle metrów u góry i czy da się to zrobić ?. Dodam że nad piętrem mam poddasze jeszcze niezagospodarowanie ok 70 m2 i też fajnie by było doprowadzić tam ciepłe powietrze a przynajmniej przygotować instalacje na przyszłość . Nie chce turbiny bo już jedną mam przy piecu . Mam dostęp do drzewa więc kosztów z tej strony się nie boje chcę tylko żeby nie popsuć czegoś bo wiadomo inwestycja raz a ma pracować całe życie .
pozdrawiam .

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: kominek grawitacyjny

autor: Bolas » 12 sty 2014, 20:13

O jaką turbinę chodzi przy piecu chodzi? Kominek ma mieć DGP grawitacyjne? Jaka powierzchnia domu? Wywal tych co mówią że takich ścian się nie dociepla. Zmniejszysz zapotrzebowanie budynku na ciepło nie będziesz musiał mieć w ogóle kotła a w kominku przepalisz dla klimatu.

jacoluc
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:54
Re: kominek grawitacyjny

autor: jacoluc » 13 sty 2014, 12:30

Dom pow 150 m2 . Turbine chodziło mi że dmuchawa na prąd jest i nie chce jeszcze jednego urządzenia wymagającego zasilania jak można zrobić kominek DGP . Jak w takim razie wyliczyć zapotrzebowanie budynku na ciepło teraz , po dociepleniu ścian i jak to się będzie miało do ogrzewania . Dom nie ma planów generalnie sam odkrywam co i jak jest zrobione .

WkladyKominkowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 12 sie 2013, 18:22
Lokalizacja: Cesinów-Las 2
Kontaktowanie:
Re: kominek grawitacyjny

autor: WkladyKominkowe » 14 sty 2014, 9:27

Chcesz powiedzieć,ze dom nie ma żadnego planu? To dosyć dziwne,każdy wiec ten także i z nim bezie po prostu zdecydowanie łatwiej doradzić kwestie wykonania odpowiedniej instalacji grzewczej czy też dogrzewającej.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 16 gości

Gotowe projekty domów