Sprzedaż działki z rozpoczętą budową

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pawel-s2
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:25
Sprzedaż działki z rozpoczętą budową

autor: pawel-s2 » 27 lis 2013, 13:38

Witam. Chciałbym się poradzić ile mogę wziąć za sam projekt budowlany przy sprzedaży działki z rozpoczętą budową. W obecnej chwili w katalogu projekt ten kosztuje 2100zł. i nie wiem czy mogę doliczyć koszty jakie poniosłem przy zmianach w projekcie i ewentualnie koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. A może ktoś z was sprzedawał działkę z rozpoczętą budową? Proszę o ewentualne wskazówki.Pozdrawiam.

pawel-s2
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:25
Re: Sprzedaż działki z rozpoczętą budową

autor: pawel-s2 » 30 lis 2013, 17:56

Widzę że czytających wielu ale nikt nie jest w stanie doradzić :(

roboczogodzina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 10 kwie 2013, 7:33
Re: Sprzedaż działki z rozpoczętą budową

autor: roboczogodzina » 10 sty 2014, 9:35

Moim zdaniem możesz doliczyć sobie koszty, które poniosłeś podczas przeróbek. Musiałeś przecież przygotować działkę pod fundamenty (wykopy, wyrównanie terenu, podłączenie ewentualnych instalacji itp.) oraz oczywiście koszty na rozpoczęcie budowy domu.... To nie są małe pieniądze, więc doliczyć można

adam_50
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:34
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: Sprzedaż działki z rozpoczętą budową

autor: adam_50 » 11 sty 2014, 12:09

Pytanie trochę z poprzedniej epoki ekonomicznej.
Cena transakcji to kwestia umowna, równie dobrze można powiedzieć, że wszystkie Twoje dotychczasowe dziania na działce zmniejszają jej wartość. Bo, np., będzie chciał wyburzyć to co zrobiłeś do tej pory.
Ale, oczywiście, jeżeli nabywca będzie chciał zapłacić więcej to się nie wzbraniaj.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów