Zmiana przyłącza elektrycznego we wspólnocie

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jannel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:26
Lokalizacja: dolnośląskie
Zmiana przyłącza elektrycznego we wspólnocie

autor: Jannel » 27 lis 2013, 20:49

Witam. Mam problem: dom w którym mieszkam jest współwłasnością moją i sąsiadki. Sąsiadka robi gruntowny remont i chce założyć bojler na siłę. Wczoraj powiedziała mi że chce zmienić przyłącze do budynku na większy pobór mocy ( trzeba ciągnąć od słupa) i że albo mam dołożyć się do kosztów ( ok 2500 zł na pół) albo mam podpisać zgodę na nowe przyłącze ale umowa oraz wszystkie dokumenty z tym związane będą widniały na sąsiadkę. Jestem tym faktem zaskoczona, tym bardziej że dowiedziałam się że ona już ponad miesiąc temu sprowadziła elektryka i robili oględziny instalacji ( o czym mnie nie informowała). Sąsiadka mnie ponagla bo za dwa tygodnie chce zamieszkać w nowo wyremontowanej kuchni i jak twierdzi musi zmienić to przyłącze. Nie jestem teraz przygotowana finansowo na taki wydatek, poza tym nie rozumiem z czym dla mnie mogłoby się wiązać jeśli tą zgodę podpiszę i nowe przyłącze będzie stało wyłącznie na sąsiadkę?

friksi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, 20:21
Lokalizacja: Krotoszyn
Re: Zmiana przyłącza elektrycznego we wspólnocie

autor: friksi » 07 gru 2013, 11:02

po pierwsze - po co jej bojler na siłę? pół ulicy chce zaopatrywać w ciepłą wodę czy co? nie jest po prostu tak, że nie masz z nią dobrych relacji i celowo chcę obciążyć Cię kosztami? (to by tłumaczyło te oględziny elektryka bez Twojej wiedzy)

nie znam się na prawie, może jakiś prawnik poradzi co zrobić?

retrofood
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 22 sie 2012, 16:47
Lokalizacja: znad Tanwi
Re: Zmiana przyłącza elektrycznego we wspólnocie

autor: retrofood » 27 gru 2013, 17:02

friksi pisze:po pierwsze - po co jej bojler na siłę?


Nic nienormalnego. Przepływowe, trójfazowe podgrzewacze wody o mocy 24 kW to zwyczajne
wyposażenie.

Zaproponuj sasiadce, niech wykonają jej oddzielne przyłącze, a Ty pozostań przy tym co jest. Tobie jej nowe przyłącze jest zbędne.
Nie cierpię tumanów udających specjalistów!


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów