Co jest najtansze??

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Patrczek
Co jest najtansze??

autor: Patrczek » 15 mar 2005, 20:55

Mam pytanie!1 Koncze budowe domku i nie moge sie zdecydowac na ogrzewanie, tzn sposob ogrzewania. Moze ktos mi cos doradzi. Jaki jest najtanszy sposb ogrzewania czym ogrzewac?Dom bedzie miec 150mpow uzytkowej. Jak mozna zaoszczedzic na ogrzewaniu?Prosze o pomoc

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 16 mar 2005, 11:07

To zależy od izolacji i wentylacji domu. Jeżeli masz dom o dużych potrzedach ciepła najtansze będzie ogrzewanie gazowe, lub pompa ciepła. Jeżeli masz dom izolowany najtańsze będzie ogrzewanie niecentralne elektryczne.
Prosto pisząc jeżeli zrobiłeś dom zgodnie z normą (norma oznacza, że gorzej już nie wolno)
powyżej 140 kWh/m2/rok to załóż centralne. Jeżeli zaizolowałeś dom (www.nie-co.pl) to przy 40kWh/m2/rok tylko prąd
Proste wyliczenie 100m2x40=4000kWhx0.35 zł= 1400zł za rok wszystkie media.

Gość

autor: Gość » 21 mar 2005, 10:02

A kotły na biomasę? Wydaje mi się, że to jeden z tańszych sposób ogrzewania.

sekom
jako producent proponuję kocioł miałowy.

autor: sekom » 21 mar 2005, 14:02

Inną alternatywą jest kocioł miałowy, jest to jednak nadal najtańsze paliwo w Polsce i dostępne na każdym składzie. Na dom o powierzchni 150m2 proponuję z moich wyrobów kocioł SEKOM-GK o mocy 30kW. Kocioł wyposażony jest w sterownik, dmuchawę i utrzymuje stałopalność w granicach 24 godzin. Jeżeli szuka pan czegoś bardziej wygodnego proponuję kocioł z podajnikiem typ OPAL 36kW palenie polega na dosypaniu do kosza co 2-3 dni opału, kocioł sam dozuje paliwo i usuwa popiół po procesie spalania. Kocioł spala eko-groszek lub zastępczo miał.

Sylwia

autor: Sylwia » 21 kwie 2005, 15:07

Mam pytanie odnośnie tego pieca na groszek lub miał.
Jakiej wielkości średnio jest taki piec /jak duża musi być kotłownia/?
I drugie: jak ajest orientacyjna cena takiego pieca?
Czy taki piec musi znajdować sięw piwnicy czy może być w kotłowni na parterze, tuż obok wiatrołapu?
Jaki może być koszt ogrzewania domu 2-kondygnacyjnego o pow. uż. ok. 100 m2??

Pozdrawiam serdezcnie i przepraszam za tyle pytań jednoczesnie
S.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości

Gotowe projekty domów