Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś da.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Mateuszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2013, 23:04
Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś da.

autor: Mateuszek » 05 gru 2013, 23:38

Na wstępie chciał bym powitać wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie, a chwile po tym zacząć zadawać pytania...
Tam więc, mam na poddaszu murowany pokoik ok 16m^2, niestety poddasze jest nie ocieplane i jedyne co chroni wnętrze pokoju przed zimnem to ściany.
Zależało by mi, aby było można tam przemieszkać tegoroczną zimę. Oczywiście nie wydając fortuny na ocieplanie całego domu, poddasza itp., gdyż osoba która tam zamieszka będzie nie zbyt długo(kilka miesięcy), ale zimę na pewno. Poczytałem trochę o ogrzewaniu panelami na podczerwień z wypowiedzi ludzi mówią że jest w miarę efektywne i niezbyt drogie.

I teraz kieruje moje pytanie do osób które się na tym znają i zapewne w porównaniu do mnie są ekspertami: Czy ocieplenie ścian pokoju styropianem (nie wiem nie znam się, lepiej wewnątrz czy zewnątrz...) z każdej strony oczywiście prócz podłogi i zamontowanie panelu powiedzmy 600W, było by coś warte i czy dało by rade nie zamarznąć w środku? :D
Z góry dziękuje za wypowiedź i rady...

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś d

autor: Enerbau » 06 gru 2013, 4:19

Jeżeli pokój ma to być wykorzystan tylko przez kilka miesięcy, to czy opłaca się inwestować?

Mateuszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2013, 23:04
Re: Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś d

autor: Mateuszek » 06 gru 2013, 14:10

@ Innego wyjścia nie ma trzeba coś zainwestować bo tak to nie da się tam mieszkać...

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś d

autor: Enerbau » 06 gru 2013, 15:54

Najszybciej i w miarę skutecznie można zaizolować korkiem. Co do ogrzewania, to można zastosować OPP na podłodze albo na suficie. Jakie jest tam zasilanie energią elektryczną?

Mateuszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2013, 23:04
Re: Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś d

autor: Mateuszek » 08 gru 2013, 20:39

Jeżeli dobrze rozumiem to 230 miedziana instalacja?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ogrzanie pokoju na poddaszu, czy tak można, czy to coś d

autor: Enerbau » 08 gru 2013, 22:03

Zasilanie pokoju przewodem minimum 3 x 1,5 mm ( w starszych instalacjach może być jeszcze 2 x 1,5). Oczywiście miedzianym.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 182 gości

Gotowe projekty domów

cron