Zalety kolektorów słonecznych

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Administrator
forumbudowlane.pl
Posty: 265
Rejestracja: 21 lut 2003, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Zalety kolektorów słonecznych

autor: Administrator » 11 lut 2011, 23:03

Zainteresowanie instalacją kolektorów słonecznych rośnie, ale wciąż nie jesteśmy pewni, czy to inwestycja... Przeczytaj temat >>
Pozdrawiam,
Admin

Janika
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2011, 22:55
Zalety kolektorów słonecznych

autor: Janika » 11 lut 2011, 23:03

Witam. zalozylam sobie w 2010 roku kolektory sloneczne -prozniowe f-my Ulrich . 2 x 24 rury + bojler 300 l. i jestem bardzo zadowolona z tej inwestycji . Nawet teraz zima kiedy sloneczko wychodzi na 4=5 godzi to u mnie na w kranach jest + 45 st. cels. Inwestycja kosztowala mnie 14 tys. zl. zwrot z NFOSi GW otrzymalam juz w kwocie 6200 zl. Tak wiec wydalam niecale 8 tys zl. + 1400 zl.(Bank i podatek) = 9400 zl. ,a tak wydalabym 14 tys. zl. Jesli ktos potzrebuje porady jak to sie zalatwia to dam namiar firmy InstalGaz Poznan (61-8650-601 mail= jl60@o2.pl ) ktora wszystko zalatwila za mnie , goraco polecm .Jak nie teraz to kiedy ? PS Naczytalam sie w necie tyle bzdetow na temat tej inwestycji moraz o f-mie Ulrich ze poczatkowo bylam pzrerazona , gdyby nie namiary na klientow ( ktorzy juz uzytkuja kolektory od paru lat ) od firmy wykonawczej InstalGaz . POZDRAWIAM i POLECAM NINA

Wojciech Staniszewski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2011, 10:19

autor: Wojciech Staniszewski » 17 lut 2011, 10:37

Witam, też jestem posiadaczem systemu solarnego od 2009 roku, 200 litrów zbiornik i 2 panele płaskie, zapłaciłem wtedy 12 tys, teraz trochę ceny spadły i jestem zadowolony, wystarczy trochę słońca i już działa. Nie jestem znawcą ale wydaje mi się, ze panele płaskie są lepsze na dom jednorodzinny, bo próżniowe nie maja funkcji wakacje i zima, a z tego co podaje prasa to tylko 7% sa lepsze, a na kilku metrach to jest ponoć niezauważalne. Soalry zakładali mi Panowie z Solar.poznan.pl, z Poznania. Dojechali za darmo, fachowo mnie poinformowali a na drugi dzień miałem juz gotowy projekt - za darmo, bo inne firmy za to kasują, co jest niedorzeczne i końcową cenę brutto, od której nie zapłaciłem już złotówki więcej Jestem z Wielkopolski i naprawde polecam firmy lokalnie działające, z ugrutowaną sytuacją na rynku. A czy chcemy napędzać warszqawskie molochy z kapitałem zagranicznym? A jak nie daj Boże coś się stanie to zanim przyjada z Wawy, pzdr Wojtek

goodidea
lubie spamować
Posty: 109
Rejestracja: 10 lut 2011, 9:37
Re: Zalety kolektorów słonecznych

autor: goodidea » 26 kwie 2011, 11:28

Witam, wiadomo, że takie urządzenie ma swoje wady i zalety, niewątpliwie ciemną stroną kolektorów słonecznych jest ich koszt ceny wahają się od 75 do 85 tyś. zł dla domu o powierzchni 100 m, jednak przy wzrastających cenach energii inwestycja zwraca się po 3-5 latach. Planując montaż urządzenia należy pamiętać o tym, że powierzchnia mieszkalna powinna być dwa razy większa od powierzchni kolektora (optymalne rozwiązanie).

firmy budowlane

Katarzyna Chola
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2013, 12:16

autor: Katarzyna Chola » 19 lis 2013, 10:19

Przeciez u nas lato nie jest tak bardzo słoneczne,zawsze się zastanawiam czy u nas w Polsce jest to dopłacalne. Obecnie można wziąć dotację od państwa na kolektor słoneczny,ale mam pewne wątpliwości ze względu na dużą ingerencję w architekturę. Czym się kierować wybierając kolektor? co ma znaczenie ? http://www.kreocen.pl/produkt/HEWALEX-K ... 29702.html ten jest jednym z tanszych,ale czy do czegokolwiek się nadaje?
Katarzyna Chola


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów