Zmiany w zatwierdzonym projekcie budowlanym ?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

domen88882
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2013, 17:20
Lokalizacja: rzeszów
Zmiany w zatwierdzonym projekcie budowlanym ?

autor: domen88882 » 17 lis 2013, 17:07

Witam
Mam już zatwierdzone pozwolenie na budowę a samą budowę zaczynam w przyszłą wiosnę .Jak to zwykle bywa gdy wszystko już się uprawomocniło pojawiło się kilka pomysłów o których nie pomyślałem na etapie planowania :( Nie wiem na ile mogę zmienić zatwierdzone pozwolenie na budowę, jeśli możecie pomóżcie bo mam teraz kilka pytań

1 Chciałbym domurować jedno okno ,bezpieczne odległości do działki sąsiada są zachowane. Wystarczy tu wpis kierownika budowy ? czy musze dorabiać kolejne rysunki i opisy u projektanta ?

2 Chciałbym podnieść dach nad tarasem ,który przylega do domu .Wystarczy wpis kierownika budowy do dziennika ?? czy dorabiać rysunek i opis ?

3 Usytuowanie mojego szamba nie za bardzo mi pasuje ,czy mogę zrobić je gdzie indziej ? i trochę większe bo to z pozwolenia ma tylko 4,5 m3

Dzięki wszystkim .Pozdrawiam

BIBB1991
Re: Zmiany w zatwierdzonym projekcie budowlanym ?

autor: BIBB1991 » 18 lis 2013, 18:45

Ad.1. Zmianę wystarczy nanieść na kopiach rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego. Kwalifikacja projektanta, że wprowadzona zmiana jest zmianą nieistotną w rozumieniu Prawa budowlanego. Przy zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy, oświadczenie kierownika budowy musi zostać podpisane przez projektanta. Zmianę należy również odnotować w dzienniku budowy.

Ad.2. Zmiana wymaga opracowania zamiennego projektu budowlanego i wystąpienia o zmianę decyzji o pozwoleniu na budowę.

Ad.3. Zmiana wymaga opracowania zamiennego projektu budowlanego i wystąpienia o zmianę decyzji o pozwoleniu na budowę.

Yaskier
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 03 sty 2013, 22:40
Lokalizacja: Łódź
Re: Zmiany w zatwierdzonym projekcie budowlanym ?

autor: Yaskier » 20 lis 2013, 17:50

ad.2 - jeżeli to tylko zmiana wysokości zadaszenia nad tarasem to raczej nie potrzeba zmiany pozwolenia na budowę


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów