Odpadła farba- jak zamalować

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ortax123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:12
Odpadła farba- jak zamalować

autor: ortax123 » 20 paź 2013, 12:17

Witam!
Wczoraj skończyłem remont pokoju, jednak jedna rzecz ciągle mnie denerwuje. Mianowicie w jednym miejscu odpadła farba(Śnieżka Satynowa). Obszar jest mały(5x10cm) niestety znajduje się w bardzo widocznym miejscu. Na początku miejsce zamalowałem pędzlem, potem wałkiem. Potem jeszcze kilka razy malowałem wałkiem, jednak nie wygląda to jak powinno(obszar jest niżej od pozostałej powierzchni, widoczne są "rysy" po pędzlu). Macie jakieś pomysły co zrobić, aby to miejsce wyglądało jak reszta ściany? Może powinienem zaszpachlować to miejsce i potem pomalować?

Zdjęcie
Obrazek


Ps.Jeszcze jedno. Narożniki uszczelniłem(USZCZELNIACZEM SPECJALISTYCZNYM AKRYL FLEX). Czy akryl zżółknie jeśli go nie pomaluje?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Odpadła farba- jak zamalować

autor: Enerbau » 21 paź 2013, 22:36

Należy tą farbę zeskrobać, miejsce zaszpachlować, zagruntować uni gruntem, a dopiero potem ponownie małym wałkiem nanieść farbę.
Ponieważ zmieni się podłoże, to taka naprawa może być nadal widoczna. Wtedy należy jeszcze raz pomalować całą ścianę aby uzyskać jednorodną warstwę farby na ścianie.
Akryl po wyschnięciu powinno się pomalować, gdyż może zmienić kolor.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Odpadła farba- jak zamalować

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 paź 2013, 8:42

Szanowny Panie,

Farbę w tym miejscu należy dokładnie usunąć. Następnie podłoże trzeba zagruntować preparatem gruntującym dedykowanym dla farby Śnieżka Satynowa, czyli emulsją podkładową Śnieżka Grunt [więcej informacji poprzez PW] Po wyschnięciu gruntu może Pan ponownie pomalować ten fragment ściany. Należy jednak pamiętać, że uzyskana w taki sposób kolorystyka powłoki malarskiej może się różnić od koloru wcześniej pomalowanej powierzchni. W celu uzyskania jednolitej kolorystyki może być konieczne ponowne malowanie całej ściany.

Co do malowania akrylu, to najlepiej stosować się do wskazówek producenta wykorzystanego przez Pana produktu.

remonterier
Re: Odpadła farba- jak zamalować

autor: remonterier » 05 lis 2013, 12:17

Twój remont już się pewnie skończył, ale nawiązując do Twojego problemu zostawię informacje dla potomnych:
W przypadku płytkich reperacji gładzi gipsowych doskonale sprawdza się masa szpachlowa Sem-Light. Jest bardzo "drobnoziarnista" i przez to idealnie wypełnia nawet milimetrowe zarysowania.
Tylko należy ja pomalować dwa razy bo po jednym razie prześwituje.

fisha
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2013, 11:00
Re: Odpadła farba- jak zamalować

autor: fisha » 14 lis 2013, 11:22

Dlatego ja nie lubię marketowych farb.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów