zimny powrót w grzejnikach- nie grzeją od połowy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

DC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 06 cze 2007, 10:28
zimny powrót w grzejnikach- nie grzeją od połowy

autor: DC » 11 lis 2013, 19:23

Witam. W części domu zmieniłem instalację na miedzianą z grzejnikami KERMI THERM X2.
Mój problem polega na tym iż owe grzejniki mają całkowicie zimną tylną płytę (w przypadku 3 płytowych) oraz grzeją od połowy (w przypadku 2 płytowych). Powroty od grzejników są zimne lub ledwo letnie.
Cały układ do tej pory funkcjonował grawitacyjnie lecz po wymianie rur na rury miedziane dołączyłem pompę.
Na rysunku zaznaczyłem mniej więcej jak to teraz wygląda. przy nowych podłączeniach miedzianych bezpośrednio od pieca odchodzą rurki CU 22mm gdzie zwężają się do CU 18mm. Same odejścia do grzejników są na CU 15mm. Na starej instalacji na powrocie są zamontowane zawory które pozakręcałem do 1/3 ich przepustowości- z resztą nawet po ich całkowitym zamknięciu i włączeniu obiegu na samą "nową" część problem niedogrzania był cały czas taki sam. Nieważne czy na piecu było 80 stopni a pompka była na 3 biegu- efekt taki sam czyli tył grzejników zimny lub ledwo letni. Kryzowanie też niewiele dało...
Ja już niewiem czy to wina tego dziwnego "patentu" co Kermi je stosuje (tak to niby działa http://www.youtube.com/watch?v=anVAoFTabuU) czy może wina bojlera? może na tych rurach 22mm założyć zawór i go zamknąć o połowę?
Doradźcie coś kochani bo mi się już wszelkie koncepcje kończą :shock:

Link do rysunku: http://img189.imageshack.us/img189/4669/gcky.jpg

DC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 06 cze 2007, 10:28
Re: zimny powrót w grzejnikach- nie grzeją od połowy

autor: DC » 11 lis 2013, 20:33

grzejniki są bocznego zasilania z założoną tą "wkładką" więc tutaj akurat jest to zamontowane tak jak producent nakazuje.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot], Yandex [Bot] i 97 gości

Gotowe projekty domów